موسسه مددکاری آلمانی: کرونا فقر و گرسنگی را تشدید می‌کند | DW | 14.05.2020

25/02/1399 06:11 ب.ظ

رئیس سازمان امداد کلیسای پروتستان آلمان می‌گوید بر اثر بحران کرونا مصائب و تنگناها در کشورهای فقیر تشدید می‌شود. او هشدار داد که میلیون‌ها انسان در سراسر جهان در سایه کرونا فقیرتر و گرسنه‌تر از پیش خواهند شد.

رئیس سازمان امداد کلیسای پروتستان آلمان می‌گوید بر اثر بحران کرونا مصائب و تنگناها در کشورهای فقیر تشدید می‌شود. او هشدار داد که میلیون‌ها انسان در سراسر جهان در سایه کرونا فقیرتر و گرسنه‌تر از پیش خواهند شد. تا روز پنج‌شنبه، ۲۵ اردیبهشت حدود چهار میلیون و ۳۷۰ هزار مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در ۱۸۸ کشور جهان شناسایی شده و نزدیک به ۲۹۸ هزار نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

در حالی که اغلب کشورهای پیشرفته غربی، به خصوص کشورهای اروپایی در مسیر مهار همه‌گیری کرونا قرار دارند نگرانی در مورد وضعیت کشورهای محروم و فقیر در مواجهه با بیماری کووید- ۱۹ روز به روز افزایش می‌یابد. کرونلیا فولکروگ- وایتسل، رئیس سازمان امداد کلیسای پروتستان آلمان روز پنج‌شنبه گفت در حالی که به نظر می‌رسد کشورهایی چون آلمان در حال پشت سرگذاشتن دوران اوج بحران کرونا هستند، سختی‌ها در کشورهای فقیر مدام رو به افزایش است و وضعیت آنها مدام وخیم‌تر می‌شود.

او می‌گوید بیم آن می‌رود که مبارزه علیه شیوع کرونا، کمک‌ها برای مقابله با دیگر بحران‌هایی را که همزمان در بسیاری از کشورها در جریان است، ناکارآمد کند.به گزارش آژانس خبری کلیسای پروتستان، سازمان بهداشت جهانی به تازگی با ارائه برآوردی ابراز نگرانی کرده که شمار قربانیان بیماری مالاریا در جنوب صحرای آفریقا می‌تواند تا ۷۰۰ هزار نفر افزایش یابد و این رقم دو برابر تعداد قربانیان در سال ۲۰۱۸ خواهد بود. headtopics.com

چین مصیبتی بر جهان بارید که بسیار بعید به نظر می رسه که به این زودیا رفع بشه.

ادامه مطلب:
dw_persian »

تجمع پرستاران برزیلی در یادبود قربانیان کادر درمانی در مبارزه با کروناپرستاران در پایتخت برزیل به یاد بیش از یک صد همکار قربانی‌شان در جریان مبارزه علیه ویروس کرونا گرد هم جمع شدند.

داروی شرکت «گیلئاد» برای کرونا در ۱۲۷ کشور در دسترس قرار می‌گیرددرخواست‌ها برای داروی «رمدسیویر» با توجه به عدم تائید داروهای دیگر برای درمان بیماران مبتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» و همچنین عدم کشف واکسن ویروس جدید کرونا افزایش یافته است.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 4 میلیون و 300 هزار نفر فراتر رفت

شمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه به 26 هزار و 991 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه به 26 هزار و 991 نفر رسید

رضا منصوری، فیزیکدان ایرانی: کرونا به دینداری در ایران لطمه می‌زندرضا منصوری، نخستین رئیس انجمن فیزیک ایران در دوران پس از انقلاب و استاد بازنشسته دانشگاه صنعتی شریف، دانشمندی معتقد به باورهای مذهبی است. این فیزیکدان در گفت‌وگو با یورونیوز، نظراتش را درباره تاثیر کرونا بر دینداری در دنیای کنونی به‌ویژه در ایران، بیان کرده است. حالا چکار کنیم؟ 😎 فیزیکدان چکار به دینداری داره؟ فیزیک و دین. جه تشابه جالبی!!

شمار قربانیان کرونا در برزیل از مرز 12 هزار نفر گذشتشمار قربانیان کووید-19 در برزیل با فوت 808 تن دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 12 هزار و 461 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی