موسسه ملی سلامت آمریکا: آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد بر روی میمون‌ها نتایج امیدبخشی داشته است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

🔺موسسه ملی سلامت آمریکا: آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد بر روی میمون‌ها نتایج امیدبخشی داشته است ⚡️مدیر موسسه ملی سلامت آمریکا گفته است که برای تسریع کشف واکسن ویروس_کرونا ، کار را سر هم بندی نکرده و از کلیه روش‌ها و قواعد معمول پیروی می‌کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، پژوهشگران این موسسه در ایالت مونتانا، این واکسن را بر روی شش میمون «رزوس» آزمایش کرده‌اند. پس از تزریق واکسن، در بدن این میمون‌ها پادتن محافظ در برابر ویروس کرونا تولید شد.در مرحله بعدی تحقیق، دانشمندان چند میمون را در معرض ویروس کرونا قرار دادند. میمون‌هایی که واکسینه نشده بودند، نشانه‌های ذات‌الریه، که یکی از علایم بیماری کووید۱۹ است، را از خود بروز دادند؛ درحالی که میمون‌های واکسینه شده چنین علایمی نداشتند و ویروس کرونا نیز در ریه‌های آنها پیدا نشد.

دکتر کاترین ادواردز، که تحقیقات مربوط به این واکسن را در دانشگاه وندربیلت آمریکا نظارت و مدیریت می‌کند، به سی‌بی‌اس نیوز گفت: «ما باید بدانیم که [پادتن تولید شده] می‌تواند حیوان یا انسان را در مقابل بیماری محافظت کند. اگر پادتن نتواند جلوی ابتلا به بیماری را بگیرد، داشتن آن فایده‌ای نخواهد داشت.»در یک مطالعه دیگر، نشان داده شده است که انسان و میمون‌‌ رزوس ۹۳ درصد دی‌ان‌ای مشترک دارند. ولی هنوز خیلی زود است که پژوهشگران بخواهند این یافته را جشن بگیرند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همین الانم واکسن موجود ِ،ولی اگه الان رو کنن لو میره همه چی ، گندش درمیاد ، آره

حتما وایتکس به بدبخت میمونها تزدیق کردید... ویروس_کرونا بیوتروریسم آمریکایی واکسنش رو از قبل داشتند و میخوان از این مسئله برای انتخابات و کنترل چین استفاده کنند این تروریستهای شیطان صفت به مردم آمریکا هم رحم ندارند

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کانادا آزمایش‌ واکسن تولید شده برای ویروس کرونا را آغاز می‌کندجاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز شنبه ۱۶ مه (۲۷ اردیبهشت) اعلام کرد که این کشور نخستین آزمایش‌های بالینی واکسن تولید شده برای مقابله با ویروس جدید کرونا را شروع می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت آمریکا: دولت و بخش خصوصی باید در ساخت واکسن کرونا مشارکت داشته باشند🔺وزیر بهداشت آمریکا : دولت و بخش خصوصی باید در ساخت واکسن کرونا مشارکت داشته باشند ⚡️الکس اِیزار، وزیر بهداشت آمریکا، صبح جمعه گفت که ایالات متحده باید برای تسریع ساخت واکسن ویروس_کرونا توان دولت فدرال را با بخش خصوصی ترکیب کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ: بسیار امیدواریم تا پایان امسال به واکسن کرونا دست یابیمترامپ: *بسیار امیدواریم تا پایان امسال به واکسن کرونا دست یابیم *آزمایش‌ها نتایج مثبتی در پی داشته‌اند *به محض اینکه به چیزی دست یابیم، آماده تولید انبوه و سریع آن هستیم *با همکاری پنتاگون، میلیون‌ها دوز از واکسن را تولید خواهیم کرد مواظب باش وایتکس نزنی ترامپ قبلا دست یافته بودید.تا کشت و کشتار مردم بیگناه تمام شد اونوقت واکسن را رو می کنی.چرا خودت بدون ترس از کرونا وارد جامعه می شوی.تو که مثل سگ از یک الله اکبر ترسیدی از کرونا نمی ترسی؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پنج واکسن تاکنون در چین برای درمان کووید-۱۹ روی انسان آزمایش شده استمعاون کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد که این کشور در حال حاضر پنج واکسن بالقوه برای درمان بیماری کووید-۱۹ را روی انسان آزمایش کرده است و واکسن‌های بیشتری نیز در راه است. به نقابداران بپیوندید پیشنهادی در راه هست ...آخوند را پر خواهیم داد ...لطفا فالو و آخرین توئیت رو مطالعه کنید شرط میبندم تهش یه بلایی بدتر از ویروس سر مردم میاره اون واکسن ها! خبر بسیار موثق حاکمان چین گفتند جمعیت چین غیرقابل کنترل است ویروس شیمائی کرونا را اختراع کردند تا جمعیت چین را نصف کنند تا بتوانند آنها را از نظرموادغذائی و اجتماعی واقتصادی کنترل کنند ویروس کرونابرای کنترل جمعیت ها ساخته شد.حکومت کمونیست چین که رحم به پشه نمیکنن وای بحال مردم😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جستجو برای واکسن ویروس کرونا تنش‌هایی را به همراه داشته استجستجو برای واکسن ویروس_کرونا تنش‌هایی را به همراه داشته است یک شرکت بزرگ داروسازی فرانسوی به نام «سانوفی» ادعاهای مطرح شده مبنی بر وعده این شرکت به آمریکا برای اولویت دادن به ایالات متحده در زمینه دسترسی به واکسن بالقوه این شرکت در آینده را تکذیب می‌کند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ: تا پایان سال واکسن کرونا را تولید می‌کنیمرئیس جمهور آمریکا از تولید واکسن کووید-19 تا پایان امسال و آغاز پروژه دسترسی سراسری به آن خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »