موسسه بين‌المللی مطبوعات اسرائیل را به آزادی خبرنگار آناتولی فراخواند

23/07/2019 07:18:00 ب.ظ

موسسه بين‌المللی مطبوعات #اسرائیل را به آزادی #خبرنگار_آناتولی فراخواند

خبرنگار_آناتولی, خبرنگار-عکاس خبرگزاری آناتولی

موسسه بين‌المللی مطبوعات اسرائیل را به آزادی خبرنگار_آناتولی فراخواند

موسسه بين‌المللی مطبوعات از اسرائیل خواست تا هرچه سریعتر مصطفی الخروف ؛ خبرنگار-عکاس خبرگزاری آناتولی را آزاد کند. - خبرگزاری آناتولی

Aşkın Kıyağan,Nazanin Hansu (Razavi)   |23.07.2019Burgenlandوین/خبرگزاری آناتولیموسسه بين‌المللی مطبوعات (IPI) که مرکز آن در وین پایتخت اتریش است با انتشار بیانیه ای از دولت اسرائیل خواست تا هرچه سریعتر مصطفی الخروف خبرنگار-عکاس خبرگزاری آناتولی را که از 6 ماه در بازداشت غیرقانونی است، آزاد کند.

در این بیانیه تاکید شد:"باید هرچه سریعتر الخروف که بیش از 6 ماه مغایر قانون های اسرائیل در بازداشت است آزاد شود؛ همچنین اسرائیل باید از اخراج اجباری وی به اردن یا کشورهای دیگر خودداری کند. اسرائیل در بین روزهای یکشنبه تا دوشنبه قصد داشت الخروف را به اردن اخراج کند اما دولت اردن با این کار موافقت نکرد."

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

آیا می‌توانم از موسسه نوشتن پایان نامه بدلیل کلاه‌برداری شکایت کنم؟🤣😂 آخه این چه سوال مسخره‌ایه.؟

بانک مرکزی به جای نظارت، دخالت می‌کند/ دولت بانکی را مجبور به پوشش یک موسسه مالی غیرمجاز کرد/ چاره‌ای جز ادغام بانک‌ها نداریمیک استاد دانشگاه اظهار داشت: در مورد ادغام بانک‌های نظامی به نوعی دولت چاره‌ای ندارد و باید این بانک‌ها را زیر سایه بانک سپه ببرد. قطعا در ادامه این ادغام، مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد چون این بانک‌ها متفاوت از یکدیگر هستند، نیروی انسانی زیادی دارند، دارایی و بدهی‌شان مشخص نیست اما دولت چاره‌ای جز این کار ندارد.

مری آلیس هیوارد، معاون آمریکایی آمانو، سرپرست آژانس بین المللی انرژی اتمی شدآژانس بین المللی انرژی اتمی در پی درگذشت یوکیا آمانو دبیر کل، اعلام کرد که مری آلیس هیوارد، معاون دبیر کل و رئیس اداره مدیریت آژانس، سرپرستی این نهاد را بر می‌گیرد. خانم هیوارد که آمریکایی است از سا حالا خوب شد. فقط جمهوری خواهه یا دمکرات؟ دیگه از ابن بهتر نمیشه،خدا با آمریکاست.

بانک مرکزی به جای نظارت، دخالت می‌کند/ دولت بانکی را مجبور به پوشش یک موسسه مالی غیرمجاز کرد/ چاره‌ای جز ادغام بانک‌ها نداریمیک استاد دانشگاه اظهار داشت: در مورد ادغام بانک‌های نظامی به نوعی دولت چاره‌ای ندارد و باید این بانک‌ها را زیر سایه بانک سپه ببرد. قطعا در ادامه این ادغام، مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد چون این بانک‌ها متفاوت از یکدیگر هستند، نیروی انسانی زیادی دارند، دارایی و بدهی‌شان مشخص نیست اما دولت چاره‌ای جز این کار ندارد.

اسرائیل تخریب خانه‌های فلسطینیان را در شرق اورشلیم آغاز کرددولت اسرائیل روند تخریب خانه‌های مسکونی فلسطینی‌ها را در محله‌ای در شرق اورشلیم آغاز کرد. به گزارش آسوشیتدپرس، این روند پایانی بر یک درگیری حقوقی یک ساله بر سر ساختمان‌هایی بود که اورشلیم را از کرا دستش درد نکنه فلسطینها آخه چراخانه های خودرا دراورشلیم ساخته انداحمقها مگه کاری دیگه بلده اسرائیل انجام بده چهل وپنجاه سال است که ماهمین خبر را میشنویم

فلسطین تمام قرارداد و معاهدات با اسرائیل را فسخ خواهد کرد

موسسه بين‌المللی مطبوعات از اسرائیل خواست تا هرچه سریعتر مصطفی الخروف؛ خبرنگار-عکاس خبرگزاری آناتولی را آزاد کند.سلام.به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، بخش‌های مختلف اقتصاد همانند یک زنجیر به هم متصل هستند و ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و اگر معضل یا مشکلی در یکی از این بخش‌ها وجود داشته باشد می‌تواند به سایر بخش‌ها نیز منتقل شود.تیر ۳۱, ۱۳۹۸ واکنش پرزیدنت ترامپ به ادعای بازداشت جاسوسان توسط ایران؛ رژیمی شکست‌خورده که فقط دروغ می‌گوید در نخستین واکنش به ادعای جمهوری اسلامی درباره بازداشت گروهی از جاسوسان آمریکا، رئیس جمهوری ایالات متحده ادعای تهران را «دروغ‌های بیشتر» از «رژیم مذهبی» شکست‌خورده ایران دانست.

Aşkın Kıyağan,Nazanin Hansu (Razavi)   | 23.07. نصف مبلغ را هم در ابتدا دادم.2019 Burgenland وین/خبرگزاری آناتولی موسسه بين‌المللی مطبوعات (IPI) که مرکز آن در وین پایتخت اتریش است با انتشار بیانیه ای از دولت اسرائیل خواست تا هرچه سریعتر مصطفی الخروف خبرنگار-عکاس خبرگزاری آناتولی را که از 6 ماه در بازداشت غیرقانونی است، آزاد کند. برای بررسی عملکرد و مشکلات این حوزه مصاحبه‌ای با داود سوری (کارشناس بانکداری و استاد دانشگاه) داشته‌ایم که در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می‌خوانید. در این بیانیه تاکید شد:"باید هرچه سریعتر الخروف که بیش از 6 ماه مغایر قانون های اسرائیل در بازداشت است آزاد شود؛ همچنین اسرائیل باید از اخراج اجباری وی به اردن یا کشورهای دیگر خودداری کند. صاحب موسسه امروز و فردا می کند در حالی که من باید تا آخر تابستان دفاع کنم و اگر نکردم می ماند برای ترم بعد که باید شهریه بدهم. اسرائیل در بین روزهای یکشنبه تا دوشنبه قصد داشت الخروف را به اردن اخراج کند اما دولت اردن با این کار موافقت نکرد. وضعیت ایران یک افتضاح کامل است!» پیش از این مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده نیز در واکنش به ادعای جمهوری اسلامی گفت که درباره این ادعای خاص نظری ابراز نمی‌کند، اما رژیم ایران «پیشینه‌ای طولانی در دروغ‌گویی» دارد.

" گفتنی است نیروهای اسرائیل نیمه شب 22 ژانویه سال جاری به خانه مصطفی الخروف خبرنگار-عکاس آناتولی در قدس اشغالی یورش برده و وی را بازداشت کرد. «قانون مقابله با پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» هم نوشتن پایان نامه و هم استفاده از آن را ممنوعو برای آن مجازات تعیین کرده است. یکی از این مشکلات به این برمی‌گردد که تعریف ما از بانک با تعریف بین‌المللی و مصطلحی که در تاریخ بانک است، یکسان نیست. نیروهای اسرائیل در بازداشتگاه مصطفی را مجبور به امضای اوراقی برای اخراج و انتقال وی به اردن می کنند اما او کماکان به مقاومت خود ادامه داده و از امضای این اوراق جعلی امتناع می کند. مصطفی الخروف از روز بازداشت تاکنون سه بار به دادگاه احضار شده اما قاضی هنوز حکمی صادر نکرده است. مجازات آن عبارت است از یکی از موارد زیر: منع موقت از تحصیل تا چهار نیمسال تحصیلی، تغییر محل تحصیل، تبدیل از روزانه به شبانه،اخراج از دانشگاه و محرومیت از تحصیل در کلیه دانشگاهها تا پنج سال. دادستان اسرائل به دلیل اینکه مصطفی الخروف"اقامت" ندارد خواستار اخراج وی از قدس شرقی است. در این چارچوب باید انتظار داشته باشیم وقتی بانک توان کافی روی قیمت‌گذاری خود ندارد، قاعدتاً نباید انتظار داشت که خواسته‌های ما را نیز برطرف کند. مقامات اسرائیل قصد دارند او را به اجبار به اردن منتقل کنند. البته در این قانون از استفاده سخن گفته شده و چون شما هنوز از پایان نامه نوشته شده استفاده ای نکرده اید ممکن است مجازات نشوید مگر اینکه مراجع ذیصلاح استدلال کنند که ارائه همین دو فصل به استاد راهنما استفاده کردن تلقی می شود. دروغ گفتن به جهان بخشی از ذات آیت‌الله است.

اسرائیل می خواهد به زور او را از سرزمین خود اخراج کند. علاوه بر خانواده و دوستان مصطفی، فعالان حقوق بشر در فلسطین و اسرائیل نیز از مقاومت مصطفی حمایت کرده و کمپینی با هشتگ Mustafa_must_stay# در رسانه های اجتماعی برای آزادی وی راه اندازی کرده اند. بنابراین در این چارچوب هر ایرادی هم وجود داشت که خیلی هم وجود داشت، دولت سریع آن را جبران می‌کرد تا همه چیز در ظاهر مطلوب باشد و پس از بیش از بیست سال که ما نه سیستم بانکی تخصصی داشتیم و نه بانک مرکزی تخصص نظارتی داشت چون هر کدام از آنها در سیستم دولتی مفهومی ندارد. مصطفی از 12 سالگی در قدس شرقی زندگی می کند. پدر مصطفی برای کار به الجزایر رفته بود و مصطفی در آنجا به دنیا می آید. در 12 سالگی به قدس شرقی باز می گردند. اما از سال ۸۴، گروهی از بانک‌های خصوصی اضافه شدند که عمدتا وابسته به نهادها و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی بودند. فکر می‌کنم این هم شاهدی دیگر بر ذات خلافکارانه رژیم ایران است.

پدر وی برای گرفتن اقامت قدس که شناسنامه محسوب می شود مراجعه می کند و پس از سال ها تلاش تنها به وی شناسنامه می دهند. سرانجام پدر مصطفی برای اینکه برای همسر و فرزندان خود اقامت بگیرد نیز به مقامات اسرائیل مراجعه می کند اما تنها به مصطفی به دلیل اینکه بالای 18 سال است اقامت نمی دهند. مصطفی خود برای گرفتن شناسنامه به مقامات اسرائیل مراجعه می کند اما علی‌رغم 13 سال تلاش به وی شناسنامه داده نمی شود. بنابراین هیچ الزام و نظارتی از سوی بانک مرکزی اعمال نشد و حتی کمک هم شد. او بدون هیچ برگه شناسایی تا 28 سالگی در قدس زندگی می کند. وی در سال 2014، اقامت یک ساله که به کارمندان خارجی داده می شود را اخذ کرد. دادگاه انقلاب ایران، آقای جلالی را به اتهام انتقال اطلاعات محرمانه به موساد در اوج فعالیت برنامه هسته‌ای ایران، به مجازات اعدام محکوم کرد و دیوان عالی نیز درخواست بازبینی در حکم را ظرف کمتر از یک ساعت رد کرد.

مصطفی با همسرش که شناسنامه قدس شرقی را داشت در سال 2015 ازدواج و برای دریافت شناسنامه مجدد مراجعه می کند. اما این تئوری صحبتی از بانک‌های دولتی یا خصوصی نمی‌کند بلکه بحث آن روی سیستم بانکی اعم از دولتی و خصوصی است. اما این تلاش‌ها بی ثمر بود. مقامات اسرائیل به بهانه های امنیتی درخواست مصطفی برای دریافت شناسنامه را رد می کنند. . به نظر می‌رسد که در اقتصاد ما انتظارات بالایی از سیستم بانکی وجود دارد، برای اینکه بتوانیم نقش بازار سرمایه را پررنگ کنیم چه الزاماتی نیاز است؟ اولین الزام برای اینکه بازار سرمایه بتواند جایگاه خود را به عنوان منبع تامین سرمایه باز کند شفافیت است.