موسس اولین موزه مشاغل ایران: «استرس برگشت دوباره به زندان راهی بیمارستانم کرد»

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«برای تاسیس موزه مشاغل، خانه خود را فروختم. به‌خاطرعدم‌ حمایت مسرولین و به‌دلیل بدهی مالی به زندان افتادم. سه روز پیش از دادگاه برای ضبط وثیقه آمدند. همین استرس برگشت دوباره به زندان و از دست رفتن آن ملک راهی بیمارستانم کرد.» اخبار_ایران بیشتر بخوانید👇

«رضا سرابی اقدم» مؤسس اولین موزه مشاغل ایران در تبریز، به علت خونریزی داخلی و افت شدید فشارخون در بیمارستان شمس تبریز بستری‌شده است.

موزه بازار و مشاغل تبریز یکی از منحصربه‌فردترین موزه‌های ایران و اولین موزه از نوع خود در کشور است. این موزه در سال ۱۳۹۳ توسط برادران سرابی و با مشارکت شهرداری منطقه هشت و در مجاورت بازار تاریخی تبریز احداث‌شده است. موزه بازار و مشاغل شامل تمام اشیاء بکار رفته در مشاغل سنتی تبریز است. موزه بازار و مشاغل تبریز اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ با حضور مسئولان کشوری و استانی به‌طور رسمی افتتاح شد و مورد استقبال مردم و علاقه‌مندان تاریخ و هنر آذربایجان قرار گرفت.

این مجموعه‌دار آثار تاریخی که چهل سال برای جمع‌آوری آثار زمان صرف کرده است می‌گوید: «برای تأسیس موزه مشاغل خانه خود را فروختم و بدهکار شدم؛ اما برخورد و قیمت پیشنهادی شهرداری برای تملک آثار، من را از فروش آن منصرف کرد. همچنین به دلیل بدهی هرلحظه امکان از دست دادن آثارم را داشتم و ضمن اینکه کلکسیونم هم در حال خراب شدن بود، ازاین‌رو مجبور شدم آثارم را از موزه جمع‌آوری کنم.»

فارغ از مجموعه آثار تاریخی گرده آوری شده توسط وی که هرکدام گوشه‌ای از تاریخ تبریز و آذربایجان هستند، رضا سرابی اقدم را می‌توان گنجینه‌ی تاریخ معاصر ایران و آذربایجان به شمار آورد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بی کار بودی عامو ، کار بر عکس شده ، دولت کاسب شده ، شما جای دولت موزه مشاغل میزنی ، سوراخ دعا رو گم کردی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اولین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر- عکس خبری تسنیم | Tasnimاولین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با نمایش فیلم‌های 'رمانتیسم عماد و طوبا' به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده و 'بی همه چیز' به کارگردانی محسن قرایی در برج میلاد تهران برگزار شد. ماله کش ها عکس ها رو طوری انتخاب کردن انگار همه رعایت کردن عاره ارواح عمه شون تصاویر دومین روز سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم_فجر
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

عبور بی‌خطر یک سیارک از نزدیکی زمین در اولین روز سال ۱۴۰۰عبور بی‌خطر یک سیارک از نزدیکی زمین در اولین روز سال ۱۴۰۰ مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران از عبور سیارکی از مقابل زمین در اولین روز از آخرین سال قرن ۱۴ خورشیدی خبر داد. اولین روز از اولین سال قرن ۱۵، درباره نجوم می‌نویسی سوتی گاهنامه‌ای کمتر بده.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توافق بر سر اولین مأموریت سازمان ملل در لیبی | DW | 31.12.2020طرف‌های درگیر در لیبی بر سر نخستین مأموریت نیروهای سازمان ملل در این کشور به توافق رسیدند. هدف ناظران بین‌المللی پایان دادن به جنگ داخلی در لیبی و برقراری صلح و ثباتی پایدار در سراسر این کشور است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رئیس توییتر اولین توییت خود را به قیمت 3 میلیون دلار فروختجک دورسی، مدیر اجرایی و رئیس شرکت توییتر، روز دوشنبه 22 مارس 2021 از فروش اولین توییت خود در سایت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در کشور/ اولین واکسن روسی به فرزند وزیر بهداشت تزریق شدوزیر بهداشت گفت:‌ با پشتکار از منابع موثق دیگر واکسن کرونا را تا اواخر بهمن وارد کشور خواهیم کرد. نوش دارو بعد از مرگ سهراب انقدر مرد بود که اولین نفر به بچه خودش تزریق کنه ...یه آدم درست تو دولت باشه فقط نمکیه
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »