موزامبیک ۱۲ ایرانی بازداشت‌شده را به انجام اقدامات تروریستی متهم کرد

21/08/1399 11:00 ب.ظ

موزامبیک ۱۲ ایرانی بازداشت‌شده را به انجام اقدامات تروریستی متهم کرد دفتر دادستانی عمومی موزامبیک علیه ۱۲ ایرانی به اتهام حمایت از گروه‌های شورشی در «کابو دلگادو» از طریق تلاش برای ارسال سلاح و مهمات به آنها، اعلام جرم کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سرویس آفریقای صدای آمریکا روز چهارشنبه ۲۱ آبان به نقل از رادیو دولتی موزامبیک گزارش داد که دفتر دادستانی این شهروندان ایران را به تروریسم، اجتماع برای انجام جرم، مالکیت تسلیحات غیرقانونی، و سازماندهی جنایاتی علیه کشور و نظم و آرامش عمومی، متهم کرده...

سرویس آفریقای صدای آمریکا روز چهارشنبه ۲۱ آبان به نقل از رادیو دولتی موزامبیک گزارش داد که دفتر دادستانی این شهروندان ایران را به تروریسم، اجتماع برای انجام جرم، مالکیت تسلیحات غیرقانونی، و سازماندهی جنایاتی علیه کشور و نظم و آرامش عمومی، متهم کرده است.

این گروه در بازداشت پیش از محاکمه به سر می‌برد. آنها کمتر از یک سال پیش در دسامبر ۲۰۱۹ در یک شناور پر از اسلحه در خلیج پمبا، مرکز استان کابو دلگادو، بازداشت شدند. دادستانی موزامبیک می‌گوید که این ۱۲ ایرانی متهم به عضویت در یک سازمان تروریستی هستند و در مسیر تحویل اسلحه‌های خودکار کلاشنیکف، مسلسل، اسلحه ساچمه‌زنی، تپانچه، مهمات، سرنیزه، و دوربین به شورشیان مرتبط با گروه «دولت اسلامی» یا داعش بودند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

بعد ظریف احمق مخالف وارد کردن اسم ایران به لیست تروریستها است اقای جواد کثیف چشم کورت را باز کن اعدامشون کن یا حبس ابد با اعمال شاقه تمام دست نشانده های جمهوری اسلامی تازی و نامشروع در کشور های دیگه که دستگیر میشن باید اعدام بشن یا حبس ابد با اعمال شاقه حروم زاده ها هرجا سخن از تروريسم هست نام جمهوري اسلامي ميدرخشد. بفرستيدشون اروپا اونجا حلوا حلواشون ميكنن

what Mozambique has to offer. pimpo He gave the president $ 100 to say so that . is pimpo behind this fake news آخه بيناموسا موزامبيك چي داره ميخوايد اونجا هم به هم بزنيد ؟ يمن و سوريه و عراق و افغانستان كافي نيست براتون ؟؟؟؟ اروپا حامی این تروریستان هستند.

امروز روز وحدت است، هر کس دولت را تضعیف کند در خدمت آمریکا استرئیس جمهور احیای دریاچه ارومیه را از اقدامات ارزنده دولت تدبیر و امید برشمرد و با اشاره به طرح انتقال آب از سد کانی‌سیب به دریاچه ارومیه با ظرفیت مهار و تنظیم ۷۱۳ میلیون و ظرفیت انتقال ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب تاکید کرد: کشاورزی، سلامتی‌ و زندگی‌ حدود 15 میلیون نفر در غرب کشور مرهون دریاچه ارومیه به عنوان نگین سبز منطقه است. توجه کنید فرانسه المان ژاپن هنوز واکسن تولید نکردن مخبر کون گلابی از ستاد فرمان واکسن کرونا ساخت!!!! FinishTheRegime گفتی گفتم نفهمیدی باز گفتی مجبورم باز بگم کسی بجزخودت وعملکرددولتت عملا دولت رو تضعیف نمیکنه وعده های توخالی دروغها ادرسهای غلط بورس بدبخت کننده گرانی های افسارگسیخته مافیای دلالی حتی از داخل وزارت خانه باز بگم؟ یک موردش کافیه تا دولت ناکارامد و عزل بشه اما همشوداری وزبونتم درازه اونوقت دولتیکه مردم رو تضعیف کرده در خدمت کیه ؟

حرف کارشناسی را نشنیدند و کار را سخت کردند/ مسوولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه استوزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت مبارزه با کرونا در طول ۱۴ ماه گذشته و با بیان اینکه در شرایط تحریم ها با دست بسته اما با چشمان باز در اقیانوس پربلا شنا کردیم، در عین حال درباره موج چهارم بیماری در کشور گفت: در این مملکت اتفاقی افتاد که اگر دقت می‌شد و اگر نگاه کارشناسی خریدار داشت، ما در طوفانی به نام موج چهارم کرونای موتاسیون یافته نمی‌افتادیم. در این زمینه مکتوبات زیادی را دارم که جزو اسناد طبقه بندی شده است و بنا ندارم منتشر کنم. خیلی البته از در عقب نمیتونی برو کنار موندی پس صفر تا صد تو مسئولی !

واعظی:‌ از حرف‌هایم برداشت نادرست شده است/نگفتم دولت ارز را گران کرده استرئیس دفتر رییس جمهور گفت: در گفت‌وگوی صمیمانه‌ دیشب با فعالان بخش خصوصی استان اصفهان،‌ بخشی از عرایضم به دلیل برداشت یا انعکاس ناقص، متاسفانه دچار تحلیل نادرست در فضای رسانه‌ای شده است. حرف درست زدی چرا میزنی زیرس

غنی: جامعه جهانی 40 سال است که مردم افغانستان را از صلح محروم کرده استمحمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان شنبه 27 فوریه اعلام کرد، جامعه جهانی چهار دهه است که مردم این جامعه جهانی یا گروه امریکا اسرائیلی اروپایی؟؟؟؟ جهان و در راس ان انگلیس و امریکا ۴۲ سال هست که کشور ما رو تاراج کردن بوسیله اخوند. خون ملت رو توی شیشه کردند. ما ۲ هیچ جلوتریم. جامعه جهانی یا عنسلام محمد

کانادا: ایران نکات گرهی سرنگونی هواپیمای اوکراین را روشن نکرده است | DW | 15.12.2020رالف گودیل، مشاور نخست‌وزیر کانادا و مسئول کمک به خانواده قربانیان سرنگونی پرواز تهران کی‌یف، با ارائه گزارشی ۷۹ صفحه‌ای از تحقیقات مستقل، از ایران خواست به سوالات کلیدی درباره چرایی و چگونگی شلیک به هواپیما جواب دهد.

دفتر دادستانی عمومی موزامبیک علیه ۱۲ ایرانی به اتهام حمایت از گروه‌های شورشی در «کابو دلگادو» از طریق تلاش برای ارسال سلاح و مهمات به آنها، اعلام جرم کرد.

سرویس آفریقای صدای آمریکا روز چهارشنبه ۲۱ آبان به نقل از رادیو دولتی موزامبیک گزارش داد که دفتر دادستانی این شهروندان ایران را به تروریسم، اجتماع برای انجام جرم، مالکیت تسلیحات غیرقانونی، و سازماندهی جنایاتی علیه کشور و نظم و آرامش عمومی، متهم کرده است.

این گروه در بازداشت پیش از محاکمه به سر می‌برد. آنها کمتر از یک سال پیش در دسامبر ۲۰۱۹ در یک شناور پر از اسلحه در خلیج پمبا، مرکز استان کابو دلگادو، بازداشت شدند.

دادستانی موزامبیک می‌گوید که این ۱۲ ایرانی متهم به عضویت در یک سازمان تروریستی هستند و در مسیر تحویل اسلحه‌های خودکار کلاشنیکف، مسلسل، اسلحه ساچمه‌زنی، تپانچه، مهمات، سرنیزه، و دوربین به شورشیان مرتبط با گروه «دولت اسلامی» یا داعش بودند.

استان کابو دلگادو در شمال موزامبیک سه سال است که شاهد حملات نیروهایی است که دولت موزامبیک آنها را تروریست می‌‌داند. تاکنون حدود هزار تا دو هزار نفر در این درگیری‌ها کشته شده‌اند و آمار رسمی حاکی از آواره شدن بیش از ۴۳۵ هزار غیرنظامی است.