مورخ روس: ادعای ارامنه مبنی بر نسل‌کشی قابل اثبات نیست

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

مورخ روس، ادعاهای پروپاگاندای ارمنی در خصوص وقوع نسل‌کشی در سال 1915 را غیر واقعی عنوان کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

23.04.2021پروفسور اولگ کوزنتسوف، مورخ روس و نویسنده کتاب"تاریخ تروریسم بین المللی ارمنستان در قرن 20"، در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه ادعاهای ارامنه در خصوص وقایع 1915 ساختگی است، گفت: آنان می‌دانند که صحت این اصطلاح تبلیغاتی (نسل کشی) با اسناد تاریخی و قانونی امکان پذیر نیست.

وی که حدود 170 تحقیق علمی را در کارنامه علمی خود دارد، با بیان اینکه «اقدامات مختلفی برای امنیت نظامیان در کشورهای شرکت کننده در جنگ جهانی اول انجام شده و آلمانی‌ها و یهودیان نیز در همین راستا از روسیه تبعید شدند، افزود: همه این اقدامات برای جلوگیری از جانبداری دشمن و تأمین امنیت ارتش انجام شده و این بخشی از سیاست‌های نظامی است».

کوزنتسوف با یادآوری اینکه گروهای ارمنی در این دوره به اقدامات خرابکارانه مختلفی علیه امپراتوری عثمانی ادامه دادند، تصریح کرد: «طبیعتا ارمنی‌ها به مناطق دور از خط جنگ و بیشتر به شمال عراق و منطقه لبنان فعلی منتقل شدند. به همین دلیل ادعاهای ارامنه مبنی بر غیرمعمول بودن اقدامات عثمانی در سال 1915 دور از واقعیت است».

وی با اشاره به اینکه ارائه وقایع 1915 به عنوان نسل کشی، محصول بازی ژئوپلیتیک است، اظهار داشت: «پس از آنکه ترکیه در سال 1952 به ناتو پیوست، اتحاد جماهیر شوروی نیز با استفاده از ارامنه سعی داشت جبهه جنوبی ناتو و ترکیه را تحت فشار قرار دهد. ادعاهای ارامنه در خصوص به اصطلاح نسل کشی نیز پس از پیوستن ترکیه به ناتو شدت یافت و در سال 1962 پنجاهمین سالگرد آن برگزار و تبلیغات علیه ترکیه افزایش یافت».

این مورخ اهل روسیه افزود: «ارمنی‌ها مقاله‌ها و پایان‌نا‌مه‌های زیادی در دانشگاهای روسیه نوشته اما نتوانستد ادعای خود مبنی بر نسل کشی را تأیید کنند. آنان می‌دانند که صحت این اصطلاح تبلیغاتی با اسناد تاریخی و قانونی امکان پذیر نیست».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

صلیبچیها باتشگیلات و حکومت مشترک شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران،هویت و مدنیت بزرگ مشترک حضوریکتائی ملتهای ایرانیان را تحریف و حذف کردند با ترکیه نتوانستند چنین عمل کنند بخاطرهمین ترکیه را به نسل کشی ارمنیها متهم میکنند تا مخل مزاحم پیشرفت مدنیت بزرگ'حضوریکتائی'شده باشند

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کنایه نوبخت به ادعای تحویل زمین سوخته به دولت بعدنوبخت در پاسخ به ادعای منتقدین دولت درباره تحویل زمین سوخته به دولت بعد: اگر انجام ١٢٠٠هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، برای اتمام ۵٢٨ طرح بزرگ با اشتغالزایی ٧٠٩هزار فرصت شغلی فقط در سال ١٣٩٩؛ تحویل زمین سوخته به دولت آتی است!؟ چه زمین‌های سوخته با ارزشی!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حماس: صحبت نتانیاهو در مورد پیروزی قریب الوقوع، مضحک استیکی از رهبران جنبش حماس به ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر نزدیک بودن پیروزی این رژیم در نوار غزه واکنش نشان داد. مضحک نابودی کامل زیرساختها و تاسیسات نظامی حماس هست، مضحک بی اثر بودن بیش از ۳۰۰۰ موشک شلیک شده به اسرائیله، مضحک اینه که شما به حماس حق میدید موشک به قصد مناطق مسکونی شلیک کنه ولی مابودی تاسیسات حماس جنایت حساب میشه مرتیکه بوزینه نما،تروریست های حماس فعلا که خوار مادر و جد و آبادتون رو بهم وصلت داده.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یادگاری در جعبه کفش مادربزرگ؛ خاطرات شاهد نسل‌کشی ارامنه در فرانسه کتاب شدکتابخانه ملی فرانسه روز پنج‌شنبه از کتابچه «تنها زمین به داد ما خواهد رسید»، نوشته یک شاهد عینی نسل‌کشی ارامنه در سال ۱۹۱۵ رونمایی می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بایدن نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت شناختکاخ سفید اعلام کرد، بایدن امروز، شنبه 'نسل‌کشی ارامنه' در دوران امپراتوری عثمانی را به رسمیت شناخت. بایدن غلط کرد! کشتار ترک ها و آذری ها توسط ارمنی ها چی؟ کشک؟ بالاخره عدالت پیروز شد !!! 💪💪✊✊🇦🇲🇦🇲 برچسب تعیین کردن برای حوادث قرن گذشته چه مشکلی از مشکلات کنونی جهان را حل می کند؟! چرا کشتار پنج ساله در یمن را نسل کشی نمی نامند؟! آیا اسرائیل در این 70 سال مشغول نسل کشی نبوده است؟! چرا کشتار صبرا و شتیلا توسط رژیم پلید اسرائیل را نسل کشی نمی نامند؟!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »