مودرنا، دومین واکسن تأیید شده در آمریکا چه ویژگیهایی دارد و تفاوت آن با واکسن فایزر چیست؟

30/09/1399 12:16 ق.ظ

🔺مودرنا، دومین واکسن تأیید شده در آمریکا چه ویژگیهایی دارد و تفاوت آن با واکسن فایزر چیست؟ ⚡️با تائید واکسن ساخت شرکت مودرنا در آمریکا از سوی مراجع قانونی، توجه‌ها بیش از گذشته به شباهتها و تفاوتهای دو واکسن مودرنا و فایزر جلب شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. مودرنا قبلا با انستیتوی ملی بهداشت آمریکا (ان آی اچ) بر روی واکسن نوع دیگری از ویروس کرونا (MERS) همکاری کرده بود و زمانی که ژنوم ویروس کرونای جدید در اواسط ماه ژانویه منتشر شد، تولید واکسن جدید را کلید زد.

واکسن مودرنا موسوم به mRNA-۱۲۷۳ نیز مانند واکسن فایزر از پیام‌رسان آر اِن اِی موسوم به mRNA استفاده می‌کند که در واقع یک دستورالعمل ژنتیکی برای ساختن قطعه‌ای از ویروس کرونا است که در نهایت سیستم ایمنی بدن را نسبت به این ویروس تحریک می‌کند. زمانی که فرد واکسینه شده در معرض ویروس کرونا قرار بگیرد، پادتن‌های تولید شده در بدنش آماده مقابله با این ویروس هستند.

مودرنا در ساخت این واکسن با انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا همکاری کرده است. همچنین، با حمایت مؤسسه دولتی توسعه و تحقیقات پیشرفته زیست‌پزشکی (BARDA) توانست آزمایشات بالینی خود را به مرحله پایانی برساند.

این نخستین واکسنی بود که با بودجه دولت آمریکا آزمایش‌های بالینی فاز سوم خود را در تاریخ ۲۷ ژوئیه آغاز کرد. این واکسن در گروه‌های سنی، جنسیتی و نژادی مختلف اثربخش بوده است و از ۱۵ هزار نفر شرکت‌کننده‌ای که واکسن را دریافت کردند تنها ۱۱ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شدند که هیچ کدام علائم حاد بروز ندادند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

برای خرید واکسن یک لحظه درنگ نمی‌کنیم/دسترسی به واکسن طبق دستورالعمل وزارت بهداشت استمعاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اگر بتوانیم یک روز زودتر از هر جای دنیا واکسن معتبر و موثر تامین و وارد کنیم، یک لحظه هم درنگ نخواهیم کرد، گفت: حتماً مردم مطمئن باشند که وزارت بهداشت دستورالعمل های شفافی تدوین و اعلام خواهد کرد و و احدی خارج از آن دستورالعمل‌ها نمی‌تواند به واکسن دسترسی پیدا کند. هیچ مقام دولتی و خانواده مقام دولتی حق ندارد خارج از آن دستورالعمل‌ها به واکسن دسترسی پیدا کند و همه مردم مشابه هم به واکسن دسترسی پیدا خواهند کرد. پس اون گوسفندی که از ته غار فریاد میزنه ساندیس خورها و اجداد کتلت شدگان نزنن و اجازه خرید نمیدن چی میشه زاااارررررررررت

میلیون ها دوز واکسن خارجی وارد شده است/امیدواریم از تابستان واکسن داخلی وارد بازار شودروحانی: *میلیون‌ها دوز واکسن خارجی خریداری شده و از آخر بهمن، توزیع می‌شود *امیدواریم تا پایان بهمن واکسیناسیون را با اولویت کادر درمان و افراد پر خطر و سپس سایر افراد آغاز کنیم *با شروع واکسیناسیون در کشور، حتما شرایط بهتری خواهیم داشت اقای رییس جمهور بیاد داشته باشید تبلیغات با واقعیات بسیار متفاوت میباشد که در دستور کار شماست وارد کردن و نکردن واکسن یک داستان وزدن واکسن بی کیفیت یک داستان عواقب این واکسیناسیون یک زارستان که یقه دولت وحکومت را خواهد گرفت به نتایج واقعیات کمی فکر کنید بورس راهمه دیدیم این اخطار را جدی بگیر موضوع دزدی سرمایه وثروت مردم یک ماجراست کشتن مردم با واکسن تقلبی داستانی دیگر در خبرها امده یک گروه هشتاد نفره در چین در بابا تولید واکسن تقلبی که قصد صادرات ان را داشتند دستگیر شده اند واکسن فقط ایرانی داداش🥸🤨🤫

کاشف واکسن کرونا: هدف بعدی عرضه واکسن برای سرطان استاوزلم توره‌چی و همکارانش در جریان تولید واکسن بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» از فناوری موسوم به «پیام رسانی آر ان ای» استفاده کردند. این فناوری سیستم ایمنی بدن را وادار به تولید پروتئین‌هایی برای مقابله با یک ویروس خاص می‌کند. این دانشمندان ،پیامبران عصر جدید هستند، درود بر این خانم دانشمند و همسرش که کره زمین رابا واکسن فایزر نجات داد... باریکلا Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

کمبود واکسن کووید۱۹ در کشورهای فقیر؛ ممکن است دز دوم واکسن به آنها نرسدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

شرکت آسترازنکا: تحقیقات آمریکا نشان داد که واکسن ما برای همه بزرگسالان موثر استاین گزارش، نتایج آزمایش بالینی انجام شده روی ۳۰ هزار نفر در آمریکاست. با این وجود مقامات در نشست خبری خود، در این باره که چه تعداد از داوطلبان شرکت کننده در این آزمایش واکسن آسترازنکا را دریافت کرده‌اند و چه تعداد تزریق ساختگی داشته‌اند، خودداری کردند. خوب چرا آمریکا به این واکسن مجوز نمیده؟

مقامات بهداشتی آمریکا: نتایج آزمایش‌های واکسن کووید۱۹ آسترازنکا ممکن است شامل داده‌های قدیمی باشدمقامات بهداشتی آمریکا: نتایج آزمایش‌های واکسن کووید۱۹ آسترازنکا ممکن است شامل داده‌های قدیمی باشد مقامات بهداشتی آمریکا روز سه‌شنبه ۳ فروردین اعلام کردند که ممکن است شرکت آسترازنکا تصویری ناقص از داده‌های مربو‌ط به موثربودن این واکسن ارائه داده باشد.