موج افشاگری علیه آزارهای جنسی در میان یهودیان بنیادگرای اسرائيل

23/10/1400 05:31 ب.ظ

یکی از چهره‌های سرشناس یهودیان حریدی پس از آنکه به اذیت و آزار جنسی متهم شد خودکشی کرد. یک چهره سرشناس دیگر حریدی‌ها هم که با اتهامات مشابهی روبرو است تلاش کرد خود را دار بزند.

یکی از چهره‌های سرشناس یهودیان حریدی پس از آنکه به اذیت و آزار جنسی متهم شد خودکشی کرد. یک چهره سرشناس دیگر حریدی‌ها هم که با اتهامات مشابهی روبرو است تلاش کرد خود را دار بزند. موج افشاگری‌ها علیه اذیت و آزارهای جنسی در میان یهودیان بنیادگرای حریدی در اسرائیل واکنش‌های زیادی را در این کشور برانگیخته است. این موج پس از انتشار گزارشی در روزنامه هاآرتص علیه حییم والدر، نویسنده حریدی آغاز شد.

او در این گزارش متهم به اذیت و آزار جنسی حدود ۲۰ نفر از جمله کودکان شده بود.

حییم والدر روز ۲۷ دسامبر در سن ۵۳ سالگی خودکشی کرد. انتشار گزارش هاآرتص و پیامدهای پس از آن باعث شد تا شماری از قربانیان اذیت و آزارهای جنسی در میان حریدی‌ها دست به افشاگری بزنند. رویدادی که حالا با الهام از موج جنبش «من هم» (me too) در جهان به موج «من هم» در میان یهودیان حریدی اسرائیل معروف شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید اکثر یهودیان حریدی که حدود ۱۲ درصد از جمعیت اسرائیل را تشکیل می‌دهند در محله‌ها و شهرک‌های حریدی نشین زندگی می‌کنند تا بتوانند محدودیت‌های سختگیرانه مذهبی خود را اجرا کنند. نام حریدی نیز به معنای «خدا هراس» است. headtopics.com

جالب اینجاست که خداباوران معتقدن اگر خداترسی در جامعه نباشه، جامعه به خشونت و کشتار و دزدی و تجاوز کشیده میشه

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اعتبار پاسپورت‌های جهان در ۲۰۲۲؛ گذرنامه ایران و افغانستان چندم شدند؟پاسپورت‌های ۱۳ کشور عضو اتحادیه اروپا در میان ۲۱ کشوری قرار گرفت که اعتبار گذرنامه‌های آنها در آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی رتبه‌ جهانی اول تا ششم را از آن خود کردند. طبق معمول آخر نمره ها! Of course the last one. Afghanistan is Country that hasn’t known formal by non of countries in world, so how it’s passport can have validity. And it’s our guilt that we were born here 😢

سرهنگ پیشین سوری به جرم جنایت علیه بشریت در آلمان به حبس ابد محکوم شداین سرهنگ پیشین سوری در دوران حضور خود در رژیم بشار اسد، نقش پررنگی در شکنجه و آزار زندانیان و مخالفان سیاسی بر عهده داشته است.

طرح دمکرات‌های کنگره آمریکا برای تحریم روسیه در صورت حمله به اوکراینسناتورهای دمکرات روز چهارشنبه ۲۲ دی رئوس لايحه پيشنهادی خود برای اعمال تحریم‌های شدید علیه روسیه در صورت تجاوز به اوکراین را اعلام کردند.

واکنش منفی در آمریکا به ادعای حسین موسویان درباره اثر مرگ سلیمانی بر آمریکایی‌هاادعای حسین موسویان، دیپلمات پیشین، درباره «نگرانی عمیق» در میان برخی از آمریکایی‌ها بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی، باعث انزجار و شوک آمریکایی‌های ناظر امور ایران شده است. آمریکایی ها که فقط دنبال پول هستند و به حرفهایی که پول در بر نداشته باشد اصلا پاسخ نمی دهند و الا اگر آبرو و حیثیت هم برایشان اهمیت داشت بعد از اظهارات کذب آقای موسویان که‌ با پوزخند آمریکاییان را ترسو و بزدل نشان می‌دهد، قاعدتا باید او را از آمریکا دیپورت می‌کردند موسویان جاکش صادرات جمهوری اسلامی!!! حرف های حسین موسویان محلی از اعراب نداره

در مذاکرات ۵+۱ اصل ماجرا میان آمریکا و ایران است / نمی‌توانیم دست و پای مذاکره کنندگان را ببندیم و بگوییم بروید مذاکره کنیدیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ما در مذاکرات درگیر ۵+۱ شدیم که نباید وجود داشته باشد اصل ماجرا بین ایران و آمریکا است و باید با در نظر گرفتن منافع متقابل بدون واسطه برای حل اختلافات مذاکره بدون واسطه انجام شود.

نخستین تحریم‌های دولت بایدن علیه کره‌شمالی در پی آزمایش‌های موشکیدولت بایدن روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه نخستین تحریم‌های خود علیه برنامه موشکی کره شمالی را اعمال کرد. چیزی نمونده کد خدا خودشم تحریم کنه الان کشورهای که میتونن امریکا رو از نقشه جهان حذف کنن به ۳ کشور افزایش یافته روسیه و چین و کره شمالی انشالله به زودی ایران هم به این کشورها اضافه میشه بمب_اتمی_حق_مسلم_ماست

Send

موج افشاگری‌ها علیه اذیت و آزارهای جنسی در میان یهودیان بنیادگرای حریدی در اسرائیل واکنش‌های زیادی را در این کشور برانگیخته است.

این موج پس از انتشار گزارشی در روزنامه هاآرتص علیه حییم والدر، نویسنده حریدی آغاز شد. او در این گزارش متهم به اذیت و آزار جنسی حدود ۲۰ نفر از جمله کودکان شده بود.

حییم والدر روز ۲۷ دسامبر در سن ۵۳ سالگی خودکشی کرد. انتشار گزارش هاآرتص و پیامدهای پس از آن باعث شد تا شماری از قربانیان اذیت و آزارهای جنسی در میان حریدی‌ها دست به افشاگری بزنند. رویدادی که حالا با الهام از موج جنبش «من هم» (me too) در جهان به موج «من هم» در میان یهودیان حریدی اسرائیل معروف شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اکثر یهودیان حریدی که حدود ۱۲ درصد از جمعیت اسرائیل را تشکیل می‌دهند در محله‌ها و شهرک‌های حریدی نشین زندگی می‌کنند تا بتوانند محدودیت‌های سختگیرانه مذهبی خود را اجرا کنند. نام حریدی نیز به معنای «خدا هراس» است.

صدها هزار نسخه از کتاب‌های حییم والدر برای کودکان در اسرائیل به فروش رسیده است. برای بسیاری از شهروندان این کشور ادعاهای مطرح‌شده علیه او بهت‌آور بود.

یهودیان حریدی در اعتراض به محدودیت‌های کرونایی با پلیس اسرائیل درگیر شدند

یکی دیگر از چهره‌های سرشناس یهودیان حریدی نیز طی روزهای گذشته پس از آنکه دریافت قرار است ادعاهای جدیدی مبنی بر اذیت و آزار جنسی علیه وی منتشر شود تلاش کرد تا خود را دار بزند. از سوی دیگر یکی از مجریان رادیویی یهودیان حریدی نیز از سوی سه زن متهم به ارتکاب جرائم جنسی شده است.

دیوید لئا، خاخام ارشد اسرائیل پس از آنکه به دلیل مراجعه به منزل حییم والدر برای عرض تسلیت به خانواده‌اش مورد انتقاد قرار گرفت در بیانیه‌ای تاکید کرد که همواره «در کنار قربانیان» خواهد بود. وی افزود که «فریاد قربانیان» باید شنیده شود.

هم‌رسانی این مطلب: