موج جدید اعتراض بازنشستگان در ایران: فریاد فریاد از این همه بیداد

14/10/1399 11:32 ب.ظ

موج جدید اعتراض بازنشستگان در ایران: فریاد فریاد از این همه بیداد العربية

معترضین که در 16 شهر ایران تجمع کرده بودند با حمل پلاکاردهایی از دولت درخواست داشتند تا به تبعیض علیه بازنشستگان پایان دهد.اجرای قانون طرح طبقه‌بندی مشاغل و افزایش حداقل حقوق بر اساس نرخ واقعی تورم و هزینه‌های واقعی زندگی از دیگر خواسته های معترضین بود.

اجرای قانون طرح طبقه‌بندی مشاغل و افزایش حداقل حقوق بر اساس نرخ واقعی تورم و هزینه‌های واقعی زندگی از دیگر خواسته های معترضین بود. دولت ادعا می‌کند که از نیمه سال جاری به اجرای این قانون اقدام کرده است اما بازنشستگان نسبت به نحوه اجرای آن معترض بوده وخواستار سازگاری آن با شرایط اقتصادی کنونی به‌ویژه گرانی و تورم هستند.

به گفته اتحادیه بازنشستگان، از هر 10 بازنشسته، شش نفر از آنها زیر خط فقر قرار دارند و حقوق ماهیانه کمتر از سه میلیون تومان (تقریبا 110 دلار) دریافت می‌کنند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

همین بازنشسته های محترم رو چند ماه دیگه توی صف انتخابات (رای گیری)میبینیم.

اعتراض رسمی اقلیم کردستان عراق به ایران به دلیل تحریف حقایق از طریق فیلم «سلیمانی»حکومت اقلیم کردستان عراق نسبت به محتوای فیلم کوتاهی که در آن ادعا شده «اگر سلیمانی نبود، اربیل به

دیوان لاهه اعتراض واشنگتن در پرونده شکایت ایران از آمریکا را رد کرددیوان بین‌المللی دادگستری به اتفاق آرا اعتراضات آمریکا مبنی بر اینکه این دادگاه صلاحیت رسیدگی به اختلاف بین واشنگتن و تهران را ندارد، رد کرد

هشتگ #حال_لبنان_خوش_نیست، فریاد اعتراض لبنانی‌ها به اوضاع این کشورهشتگ لبنان_ليس_بخير (حال_لبنان_خوش_نیست) كه در روز یکشنبه 14 مارس 2021 در این کشور به راه افتاده و وقتی به طمع پول مردم ایران گذاشتند حزب الشیطان و حسن خرس الله هر غلطی بکنه باید فکر الان را می کردند المال الإيراني لم يعد موجودًا لبنان_ليس_بخير پول های یامفت ج.ا نمیرسه بهشون

اعتراض رسمی ایران به وزارت خارجه روسیه درباره استفاده از واژه جعلی برای خلیج فارس- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimاعتراض ایران به استفاده از واژه جعلی برای خلیج_فارس سخنگوی وزارت امور خارجه درباره استفاده از واژه جعلی «خلیج ع‌ر‌ب‌ی» برای خلیج فارس در حساب رسمی وزارت خارجه روسیه (به زبان عربی) در توییتر: ایران نسبت به این موضوع اعتراض رسمی کرده است حالا هی بگید روسیه.دریای خزر رو گرفت حالا نوبت خلیج همیشه پارسه اعتراض به جای خود.مهم این است که علت استفاده ازاین واژه باید به دولت ایران توضیح داده شود،گوینده این واژه از حساسیت ایران بخوبی آگاهی دارد و ایران باید شدیدا دراین مورد اقدامی جدی واساسی انجام دهد. گریه نکن

موج جدیدی از اعتراض به کودتا در میانمار؛ آمریکا می‌گوید علیه عوامل خشونت با مردم، اقدام قاطع خواهد کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. اهواز Biden save Iran from the Mullahs Americans, save Iranians IA همدان Biden save Iran from the Mullahs Americans, save Iranians IA

معترضین که در 16 شهر ایران تجمع کرده بودند با حمل پلاکاردهایی از دولت درخواست داشتند تا به تبعیض علیه بازنشستگان پایان دهد.

اجرای قانون طرح طبقه‌بندی مشاغل و افزایش حداقل حقوق بر اساس نرخ واقعی تورم و هزینه‌های واقعی زندگی از دیگر خواسته های معترضین بود.

دولت ادعا می‌کند که از نیمه سال جاری به اجرای این قانون اقدام کرده است اما بازنشستگان نسبت به نحوه اجرای آن معترض بوده وخواستار سازگاری آن با شرایط اقتصادی کنونی به‌ویژه گرانی و تورم هستند.

به گفته اتحادیه بازنشستگان، از هر 10 بازنشسته، شش نفر از آنها زیر خط فقر قرار دارند و حقوق ماهیانه کمتر از سه میلیون تومان (تقریبا 110 دلار) دریافت می‌کنند.

از سویی دیگر نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد 78 درصد از کسانی که به علت همه‌گیری کرونا کار خود را از دست دادند، به دلیل این که تحت عنوان «قراردادهای موقت» کار می‌کردند مشمول دریافت خسارت از بیمه نشدند.در روزهای اخیر اعتراض کارکنان و کارگران بخش‌های دولتی و خصوصی بویژه در شرکت‌های صنعتی به دلیل عدم توانایی دولت وشرکت‌ها در پرداخت حقوق آنها ادامه داشته است.تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در اعتراض به عدم پرداخت حقوق حقه آنها.