موج سوم کرونا در هنگ گنگ، درس‌هایی که باید آموخت - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

موج سوم کرونا در هنگ گنگ، درس‌هایی که باید آموخت

تا همین اواخر ، هنگ کنگ به خاطر نحوه مقابله با همه‌گیری کرونا مورد تحسین قرار گرفته بود.

هنگ کنگ حتی از دستبندهای الکترونیکی برای ردیابی ورودهای جدید و اطمینان از ماندن آنها در خانه استفاده می کرد.هنگ کنگ برای هفته ها بدون حتی یک مورد از ابتلا ماند و به نظر می رسید که زندگی به حالت عادی برگشته است. با این حال وی معتقد است مشکل جدی تر ناشی از تصمیم دولت مبنی بر معاف کردن چند گروه از افراد از آزمایش و قرنطینه هنگام ورود به هنگ کنگ بوده است.

دولت در ابتدا گفت که استثناهای مربوط به قرنطینه عامل شیوع بیشتر کرونا نبوده، اما بعد اعتراف کرد که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه این معافیت ها عامل شیوع بیشتر ویروس بوده است.بر اساس گزارش‌ها اوایل این هفته یک خلبان خارجی که هنوز منتظر نتایج آزمایش مربوط به کرونا بود در حال گشت و گذار مشاهده شد.

پروفسور پیریس معتقد است که این امر به دلیل یک عامل مهم دیگر یعنی مقررات رعایت فاصله اجتماعی است که به طور قابل توجهی از ماه ژوئن اجرا نشد. با این حال، پروفسور پیریس تأکید می کند که مردم هنگ کنگ در طول موج های اول و دوم از مقررات اجتماعی و بهداشتی بسیار خوب تبعیت کردند، "در واقع ، آنها حتی یک قدم جلوتر از دستورالعمل های دولت بودند و قبل از اجباری شدن، خود از ماسک استفاده می کردند. "

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگزاری آزمون دکتری در ایران همزمان با هشدار‌های کرونا - BBC News فارسیدر ایران، به رغم هشدارها، امروز کنکور دکترای تخصصی برگزار شد. برگزاری آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌ها هم که برای سه هفته دیگر برنامه ریزی شده بسیاری را نگران کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اوج گرما با طعم کرونا در اروپا؛ آیا در صورت تعرق باید ماسک را عوض کرد؟در برخی از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و فرانسه استفاده از ماسک در برخی مکان‌ها اجباری است و اگر کسی از این قوانین سرپیچی کند با جریمه‌های تقریبا سنگینی روبرو می‌شود اما طبق گفته برخی متخصصان استفاده ماسک در هوای بسیار گرم ممکن است منجر به گرمازدگی شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

معیار برگزاری مراسم عزاداری محرم ضوابط ستاد ملی مقابله با کرونا استتهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب اسلامی معیار در برگزاری عزاداری‌های محرم را ضوابط کارشناسان بهداشتی و ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کردند و فرمودند: هرچه آنها لازم بدانند، باید مراعات شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در جهان- نگرانی بریتانیا از موج دوم کرونا و احتمال بیشتر ابتلا در افراد قد بلندکرونا در جهان- نگرانی بریتانیا از موج دوم کرونا و احتمال بیشتر ابتلا در افراد قد بلند بزرگترین ایالتهای آمریکا- کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس- رکوردی تازه در افزایش روزانه شمار مبتلایان ثبت کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افزایش اقدامات سختگیرانه کانادا در ارتباط با تراکنش‌های مالی با منشاء ایرانیمرکز تحلیل گزارش‌ها و تراکنش‌های مالی کانادا با انتشار دستورالعملی از موسسات مالی این کشور خواست تراکنش‌های مالی با منشاء ایرانی را پر ریسک قلمداد کرده و اطمینان حاصل کنند که این معاملات اقدامی برای پول‌شویی و یا تامین مالی تروریسم نباشند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

عکس: عراقی‌ها در موج گرمای بالای ۵۰ درجه خودشان را خنک می‌کنند - BBC News فارسیعراقی‌ها می‌کوشند در موج گرما که سراسر خاورمیانه را فرا گرفته خودشان را خنک کنند. روز سه شنبه دمای هوا در بغداد پایتخت عراق به حدود ۵۲ درجه رسید که یکی از گرمترین روزهای پایتخت بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »