موج برکناری و بازداشت مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی ایران

28/05/1398 04:44:00 ب.ظ

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، از برکناری هاشم یکه زارع، مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو به علت «افزایش عمدی و بدون هماهنگی قیمت خودرو» خبر داد.

برکناری مدیرعامل ایران‌خودرو در حالی است که به نوشته رسانه‌های ایران، «تمام حساب‌های بانکی» او نیز...

برکناری مدیرعامل ایران‌خودرو در حالی است که به نوشته رسانه‌های ایران، «تمام حساب‌های بانکی» او نیز از چندی پیش «مسدود» شده است. خبرگزاری فارس در این زمینه نوشت: «این اقدام بر اساس دستورالعمل اداره دعاوی حقوقی بانک مرکزی و حکم قضایی بازپرس شعبه ۱۴ ناحیه ۲۸ دادسرای عمومی و انقلاب تهران در مورد پرونده مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو صورت گرفت.»

همچنین این خبرگزاری، از برکناری و سپس بازداشت «یکی از معاونان ایران‌خودرو و یکی دیگر از مدیران این شرکت» در روزهای اخیر به اتهام «تخلف در فروش خودرو» خبر داد. خبرگزاری فارس نوشت که از روز یکشنبه نیز «یک تیم بازرسی در بخش مالی ایران‌خودرو مستقر شده‌» است.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر اطلاعات:باید از دو قطبی شدن دانشگاه ها در دوران انتخابات جلوگیری کردوزیر اطلاعات تاکید کرد که باید از دو قطبی شدن فضای دانشگاه ها در دوران انتخابات و موج سواری دشمنان جلوگیری کرد.

بعیدی‌نژاد: نفتکش حامل نفت ایران تحریم نیست/ با ثبت کشتی در ایران، نام جدید برای آن انتخاب شدسفیر ایران در لندن: *کشتی گریس ۱ تحریم نیست *نفت این کشتی براساس بارنامه رسمی، متعلق به شرکت ملی نفت ایران است *با ثبت کشتی در ایران، نام جدید برای آن انتخاب شد

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضاییاطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی «اخبار رسمی و قابل اعتماد در مورد روند قضایی این پرونده و سایر پرونده‌های مهم از طریق سخنگوی دستگاه قضایی اعلام خواهد شد»

خرید تانک‌های چیفتن؛ چهار دهه کشمکش بی‌فرجام ایران و بریتانیاپرونده تانکهای چیفتن یا شیر ایران، یکی از طولانی ترین اختلافهای حقوقی بین ایران و بریتانیاست

ایران به پرداخت غرامت بابت عملیات حوثی‌ها محکوم شدبه موجب حکم یک دادگاه فدرال آمریکا، حمایت ایران از شورشیان حوثی یمن که در ربودن دو شهروند آمریکایی در سال ۲۰۱۵ و سپس قتل یکی از آنان دخیل بوده‌اند، محرز شده است.

برکناری مدیر عامل ایران خودرو به دلیل 'افزایش عمدی قیمت‌ها'علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل 'افزایش قیمت' محصولاتش از سمت خود برکنار شده است. تصمیم برکناری مدیر عامل ایران خودرو را وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته و عباس علی آبادی، مدیر عامل گروه مپنا را بعنوان مدیر عامل جدید ایران خودرو معرفی کرده است.