موج دوم کرونا چه زمانی همه‌گیر خواهد شد؟ | DW | 21.05.2020

01/03/1399 04:50:00 ب.ظ

سازمان بهداشت جهانی هشدار می‌دهد ویروس كرونا ممكن است هرگز از بین نرود. با کاهش محدودیت‌های اجتماعی در بسیاری از کشورهای جهان، نگرانی در مورد همه‌گیر شدن موج دوم یا سوم کرونا رو به افزایش است.

سازمان بهداشت جهانی هشدار می‌دهد ویروس كرونا ممكن است هرگز از بین نرود. با کاهش محدودیت‌های اجتماعی در بسیاری از کشورهای جهان، نگرانی در مورد همه‌گیر شدن موج دوم یا سوم کرونا رو به افزایش است. هرچند کشورهای مانند هند - با بیش از یک‌ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت- تصمیم دارند با احتیاط بیشتری محدودیت‌های وضع شده را کاهش دهند، اما نگرانی در مورد به راه افتادن موج دوم پاندمی کرونا در جهان رو به افزایش است.

موج دوم این پاندمی کمابیش اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. مایک رایان، مدیر برنامه فوریت‌های پزشکی سازمان جهانی بهداشت گفته است ویروس کرونا ممکن است هرگز از بین‌نرود و ما مجبور باشیم مانند ویروس ایدز با آن کنار بیاییم. برای مقابله با ایدز داروهایی وجود دارد که ویروس را کنترل و امکان ادامه زندگی با آن را فراهم می‌کنند.

واقعیت اینجاست که تا کنون تنها تعداد بسیار کمی از ویروس‌های کشنده مانند آبله، ریشه‌کن شد‌ه‌اند. برخی از این ویروس‌ها مانند ویروس بیماری سل در حال بازگشت هستند. نگاهی به گذشته نشان می‌دهد که موج دوم یک پاندمی می‌تواند بدتر از موج نخست آن باشد. مثلأ پاندمی آنفولانزای اسپانیایی که سال ۱۹۱۸ آغاز شد و تا سال ۱۹۲۰ میلادی در چند موج پیاپی ادامه داشت. headtopics.com

پاندمی کرونا هم ممکن است تا دو سال ادامه داشته باشد. در آلمان، دولت و مقامات بهداشتی این کشور تصمیم گرفتند با توجه به شاخص بازتولید بیماری که شاخص R (بازتولید Reproduktion) خوانده می‌شود، محدودیت‌ها را گام ‌به ‌گام کمتر کنند. شاخص R در آلمان، از پایان ماه آوریل به زیر یک رسیده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

روایت پنجاه و دوم؛ امیرعلی: «نمی‌خواهم به زور به بهشت بروم»aidaghajar به جان عزیزت امکان نداره هرطور شده و به هر قیمتی حتی قیمت جانت هم که شده ما موظفیم که شما را به بهشت ببریم حتی اگر شده جنازه ات رو ببریم می بریم د د د مگه دست خودته نه به جان عزیزت امکان نداره اصرار نکن لطفا

رقابت شرکت‌های دارویی بر سر تولید هر چه سریعتر واکسن کرونا | DW | 20.05.2020گزارشی که از آمریکا در باره نتایج موفقیت‌آمیز آزمایش واکسن کرونا پخش شد تکانی را در بازار سهام ایجاد کرد. محققان، سرمایه‌داران و سیاستمداران جهان در پی راه‌حلی برای خروج از بحران هستند. موضوع بر سر میلیارد‌ها دلار است. Iran چنانچه نتیجه واکسن موفقیت امیز باشد نقطه عطفیست در علم طبابت میگویند یکی از کاشفان مراکشی بوده این دانشمند در کشف واکسن مالاریا وابلا هم نقش داشته بهر حال انرا تبریک گفته وباعث افتخار ملت امریکا وجهانیان خواهد بود اقتصاد که هیچ زندگی به بشریت بر میگردد عجله نباید کرد.

کرونا با جرایم چه کردکرونا با جرایم چه کرد | بحران جهانی کرونا چه تأثیری بر حوادث و جرایم داشته است؟

رکورد مرگ‌بار کرونا در برزیل؛ فوت ۱۱۷۹ نفر فقط در یک روز | DW | 20.05.2020کرونا در برزیل هر روز قربانیان بیشتری می‌طلبد. در این کشور برای نخستین بار ظرف یک روز بیش از هزار نفر جان خود را از دست دادند. برزیل از نظر ابتلا به کرونا بعد از آمریکا و روسیه در سومین رتبه در جهان قرار دارد. Iran کرونا ویروسیست ضد انسان که هنوز واکسن ان کشف نشده ایران با رقم ده برابر میتوانید به عمق فاجعه پی ببرید ،هرجا گنترل جدی بوده جان گمتری از دست رفته ولی درمملکتی با حاکمان بدورازعلم ودانش شاهدمرگ انسانهای بیشتری حواهیم بود .معادلات زندگی درجهان رنگ عوض کرده، رئيس جمهور برزيل به ج٠ا گفته زكي اينا يه مشت پوپوليست هستند كه درد وطن ندارند فقط اومدن به روياهاي شخصي شون جامعه عمل بپوشانند

پرستارانی که در بحران کرونا به جای تکریم اخراج شدند | DW | 20.05.2020بیش از ۱۰ روز است که پرستاران گیلان و مازندران که در میانه بحران کرونا با قراردادهای ۸۹ روزه به کار گمارده شده بودند در اعتراض به نگرفتن حقوق و اخراجشان از کار دست به تحصن زده‌اند.

افزایش ۳۰ درصدی بزهکاری‌های سایبری در سایه شیوع ویروس کرونا | DW | 20.05.2020کارشناسان از افزایش بی‌سابقه بزهکاری‌های سایبری در اثر بحران ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹ خبر داده‌اند. موضوعی که برای کارشناسان پدیده ناآشنا و جدیدی نیست. آن‌ها نسبت به خطرات ناشی از بدافزارها به کاربران هشدار داده‌اند.