موج جدید گرما عرق اروپاییان را در آورد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دومین موج گرما مناطق شمالی و مرکزی اروپا را فراگرفته است. گرما باعث توقف حرکت برخی از قطارها در بلژیک شد.

قاره سبز که یکی از ویژگی‌هایش آب و هوای معتدل است این روزها دومین موج گرمای کم سابقه خود را تجربه می کند.

یکی از نمونه‌های شهر آیندهوون در جنوب هلند است. دمای هوا در این شهر سبز به ۳۹.۳ درجه رسید که رکوردی جدید پس از ۷۵ سال ثبت هوا در این شهر به حساب می آید. روز چهارشنبه در شهر کلاین بروگل بلژیک دما به ۳۹.۹ درجه سانتیگراد رسید که داغ ترین روز از سال ۱۸۳۳ بود. شهرهای آلمان از جمله در مناطق غربی و هم مرز با بلژیک نیز دمای هوای بی سابقه ای را تجربه کردند.

هم چنین در بلژیک در ایستگاه قطار میدی، مهم ترین پایانه شهر بروکسل، صبح پنج شنبه اغلب قطارهایی که به فرانسه و هلند می روند در پی گرمای هوا متوقف شدند.انتظار می رود پاریس پنج شنبه، ۲۵ ژوییه، گرم ترین روز خود را تجربه کند. مشکل اصلی با گرم شدن بی سابقه هوا به عنوان نمونه در پاریس نبود دستگاه های تهویه مطبوع است. در واقع بدلیل وجود ساختمان های تاریخی در این شهر نصب دستگاه های خنک کننده کمتر میسر است و قرار است دمای هوا در پایتخت فرانسه به ۴۰.۴ درجه برسد.

در پرتغال صدها مامور آتش نشانی حریقی جنگلی را که برای چند روز در منطقه کاستلو برانکو در جریان بود خاموش کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اروپا در انتظار دومین موج بی‌سابقه گرمادرحالی که غرب اروپا برای ورود دومین موج گرمای تابستان جاری آماده می شود، شهر بوردوی فرانسه داغ ترین دما از زمان ثبت رکوردها را تجربه کرده است. یک سخنگوی سازمان جهانی هواشناسی گفت که این موج حاوی 'نشانه های تغییر اقلیمی است.' خار مادر اروپا
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

موج گرما در فرانسه؛ خطر ریزش کلیسای نوتردامطاق کلیسای نوتردام و بقایای سقف آن از جمله بخشهای این بنا است که با وجود گذشت سه ماه از حریق همچنان امکان فرو ریختن آن وجود دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رکورد شکنی گرما در آلمان، زیرآبی در استخرها | DW | 25.07.2019گزارش تصویری: آلمان روزهای داغی را پشت می‌گذارد. گرمای روز چهارشنبه (۲۴ ژوئيه/ ۲ مرداد) در غرب آلمان رکورد تاریخ هواشناسی در این کشور را شکست. عکس‌های زیرآبی خبرگزاری آلمان در این گزارش تصویری: مرده شور برده به جای اینهمه جمله بگو آلمان چند درجه شده هواش؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نیروگاه اتمی و کشتی‌ها قربانیان موج گرماپیش‌بینی می‌شود گرمای سوزان امروز در بخش وسیعی از اروپا رکورد بشکند. موج گرما نگرانی‌هایی را در زمینه چگونگی تامین انرژی و اختلال در سیستم حمل و نقل ایجاد کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

موج تازه گرمای هوا شمال و مرکز اروپا را فرا می گیردبه پیش بینی سازمان های هواشناسی اروپا، این هفته قاره اروپا با موج جدید افزایش دمای کم سابقه مواجه خواهد شد. واقا چه دل خجسته ای دارن اروپائیا،ما اینجا تو گرمای ۵۰ درجه صبونه حلیم بادمجون میزنیم وناهارکله پاچه میخوریم،ساعت ۲ توی اوج گرما چایی میزنیم تو رگ اونوقت شما با ۳۸درجه وضعیت فوق العاده اعلام میکنی؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شکسته شدن رکوردها در موج گرمای اروپابا فرارسیدن یک موج گرمای سوزان در اروپای غربی، بلژیک، آلمان و هلند جملگی شاهد شکسته شدن رکوردهای تاریخی بوده اند. روز چهارشنبه از جمله در شهر کلاین بروگل بلژیک دما به ۳۹.۹ درجه سانتیگراد رسید که داغ ترین روز از سال ۱۸۳۳ بود. هنوز گرمای جنوب ما براشان تجربه نشده. Bekhoda khafeh shodim az garma, akheh mage darim 40 darajeh too alman. Sabegheh nadashteh.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »