موج جدید افزایش قیمت خودرو آغاز شد

30/04/1399 06:55 ق.ظ

موج جدید افزایش قیمت خودرو آغاز شد در پی موافقت شورای رقابت با افزایش قیمت‌ها به صورت فصلی و اعمال قیمت‌های جدید برای خودروهای شرکت‌های خصوصی و یکی از خودروسازان بزرگ، مرحله جدیدی از افزایش قیمت‌ها آغاز شد.

در پی موافقت شورای رقابت با افزایش قیمت‌ها به صورت فصلی و اعمال قیمت‌های جدید برای خودروهای شرکت‌های خصوصی و یکی از خودروسازان بزرگ، مرحله جدیدی از افزایش قیمت‌ها آغاز شد. این در حالی است که رضا شیوا -رییس شورای رقابت- از موافقت این سازمان با افزایش قیمت خودروها به صورت فصلی(هر سه ماه یکبار) با توجه به اوضاع تورمی کشور خبر داده و گفته است که خودروسازان در صورت تمایل می‌توانند هر سه ماه یکبار، تورم بخشی را از بانک...

این در حالی است که رضا شیوا -رییس شورای رقابت- از موافقت این سازمان با افزایش قیمت خودروها به صورت فصلی(هر سه ماه یکبار) با توجه به اوضاع تورمی کشور خبر داده و گفته است که خودروسازان در صورت تمایل می‌توانند هر سه ماه یکبار، تورم بخشی را از بانک مرکزی خواسته و سپس با تایید ستاد تنظیم بازار، افزایش قیمت را رقم بزنند.

به گفته وی، اکثر خودروهای پرمصرف (پرتیراژ) مشمول این دستورالعمل می‌شوند. ضمن اینکه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط سازمان صمت که بایستی در طول سال یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید شود، این تعداد خودرو در میان ماه‌های سال توزیع می‌شوند؛ لذا خودروساز نمی‌تواند خودروی خود را عرضه نکرده و برای فصل بعدی که قیمت‌ها بالاتر خواهد بود نگه دارد. نظارت بر تولید خودروها و عرضه آن‌ها به بازار وجود خواهد داشت. شورای رقابت امسال تکلیف دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را مشخص کرده و این دستورالعمل تا پایان سال هیچ تغییری نخواهد کرد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

سازمان بهداشت جهانی: جهان شاهد افزایش بی‌سابقه موارد جدید کووید۱۹ در دو روز پی‌در‌پی بودسازمان بهداشت جهانی: جهان شاهد افزایش بی‌سابقه موارد جدید کووید۱۹ در دو روز پی‌در‌پی بود سازمان بهداشت جهانی، برای دومین روز پی در پی، افزایشی بی‌سابقه در تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در جهان را گزارش داده است.

افزایش بستری بیماران جوان و میانسال در مازندران نگران کننده استمعاون درمان وزارت بهداشت: *افزایش بستری بیماران جوان و میانسال در مازندران نگران کننده است *در حال حاضر اطفال بسیاری با این بیماری درگیر شده‌اند *کادر درمان حدود ۵ ماه با این بیماری درگیر هستند و زندگی بسیار سختی را می‌گذرانند

افزایش تنش بین آمریکا و چین پس از اعزام دو ناو هواپیمابر | DW | 18.07.2020مشارکت دو ناو هواپیمابر آمریکا در رزمایش نظامی در دریای جنوبی چین به تنش بین آمریکا و چین دامن زده است. بر اساس اخبار منتشر شده، بیش از ۱۲ هزار سرباز در این رزمایش شرکت کرده‌اند. آمریکا ادعاهای ارضی چین را رد می‌کند.

نخست وزیر بریتانیا اختیارات شوراهای محلی برای کنترل شیوع کرونا را افزایش دادنخست وزیر بریتانیا اختیارات شوراهای محلی برای کنترل شیوع کرونا را افزایش داد خبرگزاری رویترز روز جمعه ۲۷ تیر ماه در گزارشی اعلام کرد طبق اعلام نخست وزیر بریتانیا، شوراهای محلی می‌توانند برخی اماکن را تعطیل و محدودیت‌هایی را وضع کنند.

افزایش شمار قربانیان کرونا در برزیل؛ طی یک روز 1163 نفر جان باختندطی شبانه روز گذشته در برزیل 1163 نفر، در مکزیک 736 و در هندوستان 671 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

افزایش آمار همسرآزاری در خراسان شمالی