موج جدید حمایت از بهائیان ایران؛ اروپا خطاب به رژیم جمهوری اسلامی: به آزار و اذیت شهروندان بهایی پایان دهید

09/05/1399 05:39 ب.ظ

موج جدید حمایت از بهائیان ایران؛ اروپا خطاب به رژیم جمهوری اسلامی: به آزار و اذیت شهروندان بهایی پایان دهید به گزارش جامعه جهانی بهائی وزیر أمور خارجه لوکزامبورگ در نامه‌ای به محمد جواد ظریف همتای خود در ایران تشدید آزار و اذیت بهائیان را محکوم کرده است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. جمهوری اسلامی در سالهای اخیر با شهروندان بهایی برخورد کرده و بعضی از آنها را به زندان های طولانی محکوم کرده است.

به گزارش جامعه جهانی بهائی موج جدید حمایت از بهائیان ایران توسط اعضای پارلمان اروپا و همچنین تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و چهره‌های برجسته در آلمان، لوکزامبورگ، نروژ، سوئد، انگلستان، فنلاند و ایرلند آغاز شده است؛ موجی که تشدید آزار و اذیت بهائیان توسط حکومت جمهوری اسلامی را محکوم می‌‌کند.

جامعه جهانی بهائی روز چهارشنبه ۸ مرداد اعلام کرد که،‌ برخی از چهره‌های برجسته در اروپا از جمله ژان آسلبورن، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ، هیدی هاوتالا، نایب رئیس پارلمان اروپا، و کورنلیا ارنست، رئیس هیئت روابط پارلمان اروپا با ایران، با انتشار بیانیه‌هایی خواستار پایان دادن به آزار و اذیت بهائیان در ایران شده‌اند.

به گزارش جامعه جهانی بهائی، وزیر أمور خارجه لوکزامبورگ در نامه‌ای به محمد جواد ظریف، همتای خود در ایران، تشدید آزار و اذیت بهائیان را محکوم کرده است.‌ او در این نامه شروع مجدد دادرسی و محاکمه اعضای جامعه بهائی در هفته‌های اخیر و زندانی شدن برخی از اعضای این جامعه در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ را نگران‌کننده، دانسته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

چین به تصمیم اروپا برای محدودیت صادرات تجهیزات نظارتی به همگ کنگ اعتراض کردسخنگوی وزارت امور خارجه چین محدودیت صادرات اتحادیه اروپا را «نقض هنجار اساسی روابط بین‌الملل مبنی عدم دخالت در امور داخلی سایر كشورها» خواند.

آیا اثبات نسبت یک بچه خارج از ازدواج رسمی با پدرش از نظر قانونی ممکن است؟

فاوچی: ویروس از کودکان ۱۰ تا ۱۹ سال به سهولت به بزرگسالان منتقل می‌شودآنتونی فاوچی، از اعضای ارشد تیم مقابله با کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا با اشاره به نتایج مطالعه جدید صورت گرفته اعلام کرد که ویروس کرونا از کودکان و نوجوانان ۱۰ تا ۱۹ ساله به سادگی انتقال ویروس از بزرگسال به بزرگسال انتقال می‌یابد.

افزایش نگرانی‌ها به دنبال قطع تماس پنج تن از معترضان محکوم به اعدام در اصفهانبا قطع تماس پنج معترض دی۹۶ محبوس در زندان مرکزی اصفهان که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده‌اند و افزایش نگرانی خانواده‌ها‌ی این معترضان، سازمان حقوق بشر ایران نسبت به احتمال «اجرای مخفیانه حکم اعدام» این پنج معترض هشدار داد.

هزاران آواره و پناهجو در مسیر خود به سوی اروپا جان می‌بازند | DW | 29.07.2020گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان حاکی از مرگ هزاران پناهنده در مسیر خود از آفریقا به سوی اروپا است. دست‌کم ۱۷۵۰ نفر در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ پیش از آنکه به دریای مدیترانه برسند، جان خود را از دست داده‌اند.

اتحادیه اروپا پناهچویان آسیب‌پذیر را به آلمان و فنلاند منتقل می‌کنداز سال ۲۰۱۶ میلادی که برخی کشورهای اروپایی مرز خود را به روی هجوم پناهجویان به ویژه از کشور جنگزده سوریه بستند، تا کنون ده‌ها هزار متقاضی پناهندگی در یونان گیر افتاده‌اند.