موج ناآرامی‌ها در افغانستان؛ ۱۵ مامور امنیتی در حملات شبانه کشته شدند

03/04/1399 02:55:00 ب.ظ

موج ناآرامی‌ها در افغانستان؛ ۱۵ مامور امنیتی در حملات شبانه کشته شدند بیشتر بخوانید🔽

به گفته سخنگوی والی قندوز (کندز) پس از حمله طالبان به پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی دشت ارچی، درگیری‌ها تا چهار ساعت ادامه داشت. سخنگوی والی قندوز (کندز) در افغانستان اعلام کرد که در حمله دوشنبه شب گروه طالبان به نیروهای امنیتی و خیزش مردمی ۹ نفر از این نیروها کشته شدند.

به گفته عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی قندوز (کندز) پس از حمله طالبان به پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی دشت ارچی، درگیری ها تا چهار ساعت ادامه داشت. وی همچنین اعلام کرد که چهار جنگجوی طالبان نیز در این درگیری ها کشته و شش نفر مجروج شدند.

نیروهای طالبان دوشنبه شب به یک پاسگاه در ولسوالی چهاربولک در ولایت بلخ نیز حمله کردند که در این حمله شش مامور پلیس محلی کشته شدند. به گفته منیراحمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ گروه طالبان حوالی ساعت ۱۰ دوشنبه شب به یک پاسگاه امنیتی در روستای «پیاز ‌کار» در ولسوالی چهاربلوک حمله کردند. درگیری بین نیروهای امنیتی و مهاجمان پس از این حمله تا چند ساعت ادامه داشت. در این حمله یک مامور امنیتی نیز زخمی شد. گزارشی از تلفات احتمالی نیروهای طالبان در جریان این حمله منتشر نشده است.

ماموران پلیس افغانستان AP Photo ناآرامی ها و حمله به نیروهای دولتی در افغانستان طی روزهای گذشته افزایش یافته است. در حمله روز دوشنبه افراد ناشناس به یک خودرو در کابل پنج نفر از جمله دو دادستان کشته شده بودند. تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

نگرانی سازمان ملل از 'حملات هدفمند' به مراکز بهداشتی افغانستان در در زمان همه‌گیری کرونادفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) با انتشار گزارش تازه‌ای گفته که در جریان حدود سه ماه گذشته و در زمان شیوع کرونا، ۱۵ حمله از سوی گروه طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان بر مراکز صحی این کشور صورت گرفته است.

گاردین؛ کانادا به کنشگر عربستانی نزدیک به خاشقجی: جانت در خطر استیکی از مخالفان حکومت عربستان سعودی که در تبعید در کانادا زندگی می‌کند می‌گوید که اخیرا مقام‌های کانادایی هشدار داده‌اند که وی هدف احتمالی پادشاهی سعودی است و برای محافظت از خود نیاز به اقدام‌های احتیاطی دارد.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش استفرمانده عملیات و مدیریت مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به اینکه هنوز 80 درصد از مردم بیماری کرونا را خطرناک می‌دانند، گفت: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است.

گزارش تحلیلی رویترز: در دوران عجیبی از نگرانی در مورد تورم اقتصادی به سر می‌بریم🔺گزارش تحلیلی رویترز: در دوران عجیبی از نگرانی در مورد تورم اقتصادی به سر می‌بریم ⚡️خبرگزاری رویترز در تحلیلی از وضعیت اقتصادی نوشت، با توجه به پیش‌بینی کاهش ۶ درصدی اقتصاد در سال جاری، به نظر می‌رسد جهان در دورانی از نگرانی در مورد تورم به سر می‌برد.

توصیه لیبی به السیسی: به جای تهدید دیگران با تروریسم در مصر مبارزه کنید

استاندار ایلام: آمار مبتلایان به کرونا به شدت در حال افزایش استاستاندار ایلام نسبت به وضعیت این استان هشدار داده و گفته است آمار مبتلایان به کرونا به شدت در حال افزایش است. - خبرگزاری آناتولی