موتورسواری زنان: اصفهان ممنوع، تهران نامعلوم | DW | 27.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس پلیس راهوار استان اصفهان می‌گوید زنان مجاز به گرفتن گواهینامه موتورسیکلت نیستند. رئیس پلیس تهران می‌گوید هرکسی گواهینامه داشته باشد می‌تواند با موتور رانندگی کند، اما زنان توقیف می‌شوند.

سرهنگ محمدرضا محمدی، رئیس پلیس راهوار اصفهان روز سه‌شنبه ۵ مرداد با اشاره به افزایش درخواست صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان گفت: «با توجه به آنچه در تبصره ۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آمده، صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان غیرمجاز است.»

او سپس افزود: «در مورد موتورسواری زنان موارد محدود است که با آن برخورد شده و وسیله نیز توقیف شده است.»تا پیش از وضع و تصویب قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۸۹عموماً ممنوعیت صریحی در خصوص صدور گواهینامه موتور سیکلت برای زنان وجود نداشت، نگاه سلیقه‌ای در برخی شهرها موجب شد برخی زنان بتوانند گواهینامه موتورسیکلت بگیرند و برخی با"نه" مواجه شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کی سایه جهل از این مملکت میره نمیدونم...

طالبان_شیعی

زنان فقط موقع انتخابات همه کار میتونند بکنند اونم به شرطی که طرفدار شخص مهندسی شده منتخب باشند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دو سوم زنان در ارتش انگلیس مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اندبنا به گزارش پارلمان انگلیس ارتش در «محافظت از سربازان زن» ناموفق عمل کرده و تقریبا دو سوم آنها مورد «آزار و اذیت جنسی و تبعیض» قرار گرفته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس محیط زیست کرمانشاه: تالاب هشیلان تا 20 روز آینده خشک خواهد شدرئیس اداره محیط زیست کرمانشاه ایران اعلام کرد که تالاب هشیلان تا 20 روز آینده خشک خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ممنوعیت استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی برای زنان در مشهد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری آمریکا: ماموریت رزمی نظامیان ایالات متحده در عراق تا پایان امسال تمام خواهد شد♦جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه در دیدار با مصطفی الكاظمي نخست وزیر عراق، در کاخ سفید با اعلام تغییر نقش نیروهای نظامی آمریکا در عراق گفت که از پایان امسال به بعد این نیروها دیگر در چارچوب ماموریت رزمی حضور نخواهند داشت. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تعطیلی فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف رئیس جمهوریسخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران از تعطیلی 2.5 ساعته فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعطیلات شش روزه هم آمار کرونا را کم نکرد؛ رئیس یک بیمارستان پایتخت هشدار داد🔺تعطیلات شش روزه هم آمار کرونا را کم نکرد؛ رئیس یک بیمارستان پایتخت هشدار داد ▪️رئیس بیمارستان امام خمینی تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا روز سه‌شنبه ۵ مردادماه گفت: میزان فعلی ورودی بیماران کرونایی نسبت به یک سال و نیم گذشته بی‌سابقه است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »