موافقت هفت کشور آمریکای جنوبی با طرح حفاظت از آمازون

16/06/1398 06:34 ق.ظ

در خلال نگرانی های جهانی پیرامون آتش سوزی های شدید در بزرگترین جنگل های حاره ای زمین، هفت کشور آمریکای جنوبی با تدابیری برای محافظت از حوضه آبریز آمازون موافقت کرده اند.

در خلال نگرانی های جهانی پیرامون آتش سوزی های شدید در بزرگترین جنگل های حاره ای زمین، هفت کشور آمریکای جنوبی با تدابیری برای محافظت از حوضه آبریز آمازون موافقت کرده اند. آمازون که ۶۰ درصد آن در برزیل واقع است، از منابع مهم جذب دی اکسید کربن به حساب می آید که روند گرمایش زمین را کند می کند. به گزارش سازمان تحقیقات فضایی برزیل شمار آتش سوزی ها در فاصله ژانویه تا اوت ۲۰۱۹ در آمازون نسبت به سال پیش دو برابر شده است.

آقای بولسونارو به خاطر ناکامی در حفاظت از این منطقه با انتقاد شدید داخلی و بین المللی مواجه شده است. فعالان محیط زیست می گویند سیاست های او به افزایش آتش سوزی ها در سال جاری منجر شده و او از زمان پیروزی در انتخابات اکتبر گذشته گاوداران را به بریدن بخش های وسیعی از جنگل برای ایجاد مرتع تشویق کرده است.

بولیوی هم شاهد آتش سوزی شدید در جنگل های نزدیک مرز برزیل و پاراگوئه بوده. در همین حال گروه اصلی صنعت صادرات گوشت و کشاورزی برزیل با پیوستن به کمپین محیط زیست خواستار پایان قطع جنگل در نواحی ملی آمازون شده و از دولت خواسته در این زمینه اقدام کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

طرح جلوگیری از برکسیت بدون توافق در مجلس اعیان بریتانیا بررسی می‌شودمجلس عوام بریتانیا پیش از این در روز چهارشنبه با طرح جلوگیری از خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا موافقت کرده بود.

روسیاالیوم: هفت ملوان نفتکش انگلیسی، ایران را ترک کردندشبکه روسیا الیوم به نقل از سخنگوی رسانه‌ای سفارت روسیه در تهران اعلام کرد: هفت نفر از ملوانان نفتکش انگلیسی توقیف شده در ایران ظهر امروز تهران را به مقصد دبی ترک کردند. دیگر ملوانان روسی تا زمان تعیین سرنوشت نفتکش انگلیسی در ایران خواهند ماند.

واکنش فیفا به برگزاری دیدار ایران و هنگ‌کنگ در میان تظاهرات مردمییک سایت هنگ‌کنگی از موافقت فیفا برای برگزاری دیدار تیم‌ملی فوتبال ایران و هنگ‌کنگ در این کشور خبر داد.

لایحه ممانعت از برگزیت بدون توافق تصویب شدمجلس اعیان انگلیس با لایحه ممانعت از برگزیت بدون توافق موافقت کرد. - خبرگزاری آناتولی

مرز خسروی بازگشایی شدبا حضور وزیر کشور، مرز خسروی در مراسمی بازگشایی شد.

اینفوگرافیک «آداب عزاداری محرم» منتشر شد- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimاینفوگرافیک تازه گروه طرح و تصویرسازی خبرگزاری تسنیم با عنوان «آداب عزاداری محرم» منتشر شد.

آتش‌سوزی آمازون؛ برزیل پیشنهاد کمک گروه ۷ را رد کرد

آمازون که ۶۰ درصد آن در برزیل واقع است، از منابع مهم جذب دی اکسید کربن به حساب می آید که روند گرمایش زمین را کند می کند.

به گزارش سازمان تحقیقات فضایی برزیل شمار آتش سوزی ها در فاصله ژانویه تا اوت ۲۰۱۹ در آمازون نسبت به سال پیش دو برابر شده است.

آقای بولسونارو به خاطر ناکامی در حفاظت از این منطقه با انتقاد شدید داخلی و بین المللی مواجه شده است.

فعالان محیط زیست می گویند سیاست های او به افزایش آتش سوزی ها در سال جاری منجر شده و او از زمان پیروزی در انتخابات اکتبر گذشته گاوداران را به بریدن بخش های وسیعی از جنگل برای ایجاد مرتع تشویق کرده است.

بولیوی هم شاهد آتش سوزی شدید در جنگل های نزدیک مرز برزیل و پاراگوئه بوده.

در همین حال گروه اصلی صنعت صادرات گوشت و کشاورزی برزیل با پیوستن به کمپین محیط زیست خواستار پایان قطع جنگل در نواحی ملی آمازون شده و از دولت خواسته در این زمینه اقدام کند.

چندین عرضه کننده بین المللی گفته اند که درحال معلق کردن خریداری چرم برزیل به دلیل ارتباط میان گاوداری و آتش سوزی ها در آمازون هستند.