موازی‌کاری و نداشتن الگو علت ناتمام ماندن ۶۰۰ هزار پروژه عمرانی در ایران | DW | 05.02.2020

05/02/2020 03:56:00 ب.ظ

مسئولان ایران به وجود صدها هزار پروژه عمرانی نیمه‌تمام اعتراف کرد‌ه‌اند. نیمه‌تمام ماندن این پروژه‌ها ناشی از دلایل متعددی و از جمله فقدان بودجه و نبود منابع مالی، پراکنده‌کاری، موازی‌کاری و نداشتن الگوی توسعه است.

پروژه_عمرانی, پروژه‌های نیمه تمام

مسئولان ایران به وجود صدها هزار پروژه_عمرانی نیمه‌تمام اعتراف کرد‌ه‌اند. نیمه‌تمام ماندن این پروژه‌ها ناشی از دلایل متعددی و از جمله فقدان بودجه و نبود منابع مالی، پراکنده‌کاری، موازی‌کاری و نداشتن الگوی توسعه است.

مسئولان ایران به وجود صدها هزار پروژه عمرانی نیمه‌تمام اعتراف کرد‌ه‌اند. نیمه‌تمام ماندن این پروژه‌ها ناشی از دلایل متعددی و از جمله فقدان بودجه و نبود منابع مالی، پراکنده‌کاری، موازی‌کاری و نداشتن الگوی توسعه است.

بهروز بنیادی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری"خانه ملت" نسبت به بی توجهی مسئولان به پروژه‌های نیمه‌تمام هشدار داده است.این عضو کمیسیون بهداشت مشکل پروژه‌های نیمه‌تمام را تنها محدود به پروژه‌های درمانی و بهداشتی نمی‌داند و از مشکل بزرگ‌تری سخن می‌گوید. بنا بر اظهارات بهروز بنیادی: «بر اساس آمار ۶۰۰ هزار پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که برای تکمیل آن‌ها با قیمت امروز نیاز به هزاران میلیارد بودجه وجود دارد.»

بنیادی نبود امکانات مالی و بودجه لازم برای اجرایی این کردن این پروژه‌ها را تنها بخشی از مشکلات ناظر بر نیمه‌تمام ماندن این پروژه‌ها می‌داند. او نبود برنامه دقیق را از جمله در ایجاد شدن چنین شرایطی موثر می‌داند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شهرک صنعتی رامشار مربوط به سیستان و بلوچستانه که بین راه زابل و زاهدانه که از بی لیاقتی اقای شهریاری هستش 12 سال نماینده این منطقه است. به این اقا بگو تو این 12 سال نمایندگی چه کار در مجلس میکردی که نتونستی برای این پروژه رامشار بودجه بگیری. فقط بلدید موقع انتخابات شعار بدین. پولهای این پروژه ها در کشور المان در بانک‌های المان هست، المان محافظ اموال دیکتاتورها شرم بر تو باد اروپا بیشرفی تا کجا

اون پروژهائي تمام شده هم بيشتر غير كارشناسي و فاجعه بار بوده هدف فقط گرفتن بودجه هاي كلان براي دوستان همكاران ك سر در ي آبشخور داشتن بوده ن عمران آباداني كشور فقط دلیلش دزدی است .فقط دلیلش اختلاس است .فقط دلیلش یک عده بیسواد است. وگرنه کشوری که چهارمین کشور از نظر ذخایر زیر زمینی است کمبود ندارد .تصور کنید یک اشپال هر چی توش آب بریزید خارج میشود .همینطور شده چهل و یک ساله

دزدی از یه ور سوریه لبنان از یه ور این وسط فقط سر مردمه که بی کلاهه یعنی بیسوادی محض و نابود کردن تتمه منابع و منافع ملی این خبرا که عادیه . یه چی دیگه بگو دلیلش روی کار آمدن دولتی است که به جای مردمش چشمش به دست غرب بود ، این انتخاب نحس رو جبران_می‌کنیم عمده دلیلش اینه که سپاه تو این پروژه ها پولشویی میکنه و هر چی بیشتر طول بکشه پول بیشتری رو باش به جیب میزنه

دفاع ترامپ از دستور کشتن قاسم سلیمانی و توصیه به حکومت ایران | DW | 05.02.2020دونالد ترامپ در سخنرانی سالانه خود در برابر نمایندگان کنگره آمریکا قاسم_سلیمانی را 'قصاب بی‌رحم رژیم ایران' نامید. ترامپ به حکومت ایران توصیه کرد که از سیاست‌های مرگ‌بار و ویرانگر خود در منطقه و جهان دست بردارد. اخرش پلوسی نامه های ترامپ رو پاره میکنه .اگه خبرنگاری اونارم نشون بده 😃 نه که فقط چرت پرتابی که راجب مدافع وطنت رو شهید کرده رو توییت میکنی بی ناموسه وطن فروش بهتره حرف مفت نزنه قصاب خودشه و جد و آبادش نوبت ترامپ هم خواهد شد به وقتش تقاص پس خواهد داد، جوری که در تاریخ ثبت بشه دمت گرم عامو ترررامپ

اعلام وضعیت اضطراری در سومالی به علت هجوم بی سابقه ملخ‌ها | DW | 04.02.2020هجوم ملخ‌ها مزارع و زمین‌های کشاورزی کشورهای واقع در شرق آفریقا را تهدید می‌کند. وضعیت در سومالی به شدت وخیم است. وحشت از گرسنگی و کمبود مواد غذایی باعث اعلام وضعیت اضطراری در این کشور شده است. نمیشه رفت یه کامیون ازاینا رو بگیری ببری مجلس؟!

افزایش تقاضا برای خودروهای ال‌پی‌جی‌ سوز در ایران | DW | 03.02.2020تقاضا برای خودروهای ال‌پی‌جی‌ سوز در ایران به‌شدت افزایش یافته است. به دلیل مخالفت دولت اکثر خودروها در ایران با کمترین دانش فنی ال‌پی‌جی‌ سوز می‌شوند و جایگاه سوخت‌رسانی استاندارد برای سوخت‌گیری این خودروها وجود ندارد.

تمرین تیم فوتبال استقلال پیش از دربی📸تصاویر/تمرین تیم فوتبال استقلال پیش از دربی

سومین روز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجرسومین روز سی و هشتمین جشنواره_فیلم_فجر در سومین روز جشنواره فیلم فجر دوشنبه ۱۴ بهمن فیلم‌های «روز صفر» ، « ابر بارانش گرفته» و « آبادان یازده ۶۰» به نمایش درآمد

وزیران امور خارجه ایران و چین آخرین تحولات شیوع کرونا را بررسی کردندتهران - ایرنا - وزیران امور خارجه ایران و چین در گفت وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات مربوط به شیوع کرونا در چین رایزنی و تبادل نظر کردند.

پیامدهای انحلال سازمان برنامه و بودجه در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد برای توسعه و اجرای پروژه‌های عمرانی خود را در این سال‌ها نشان می‌دهد.جهان دفاع ترامپ از دستور کشتن قاسم سلیمانی و توصیه به حکومت ایران دونالد ترامپ در سخنرانی سالانه خود در برابر نمایندگان کنگره آمریکا قاسم سلیمانی را"قصاب بی‌رحم رژیم ایران" نامید.اوضاع در سومالی بسیار نگران کننده است.عکس از آرشیو بیژن زنگنه وزیر نفت ایران گفته است : «هر چه ال‌پی‌جی عرضه می‌کنیم به عنوان سوخت خودروها مصرف می‌شود.

این ارزیابی برخی از مسئولان جمهوری اسلامی است. بهروز بنیادی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری"خانه ملت" نسبت به بی توجهی مسئولان به پروژه‌های نیمه‌تمام هشدار داده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بخشی از سخنرانی سالانه خود درباره"اوضاع کشور" را به موضوع ایران و دستور کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس اختصاص داد. این عضو کمیسیون بهداشت مشکل پروژه‌های نیمه‌تمام را تنها محدود به پروژه‌های درمانی و بهداشتی نمی‌داند و از مشکل بزرگ‌تری سخن می‌گوید. بخش عظیمی از زمین‌های کشاورزی در سومالی در اثر حمله ملخ‌ها نابود شده‌اند. بنا بر اظهارات بهروز بنیادی: «بر اساس آمار ۶۰۰ هزار پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که برای تکمیل آن‌ها با قیمت امروز نیاز به هزاران میلیارد بودجه وجود دارد. خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه ۱۶ بهمن (پنجم فوریه) با انتشار گزارشی از واشنگتن به نطق سالانه ترامپ در برابر نمایندگان کنگره پرداخت.» بنیادی نبود امکانات مالی و بودجه لازم برای اجرایی این کردن این پروژه‌ها را تنها بخشی از مشکلات ناظر بر نیمه‌تمام ماندن این پروژه‌ها می‌داند.» ال‌پی‌جی یکی از محصولات جانبی صنعت نفت است که شامل پروپان، پروپلین، بوتان و بوتیلن است.

او نبود برنامه دقیق را از جمله در ایجاد شدن چنین شرایطی موثر می‌داند. او همچنین بار دیگر، بر حضور خود در کارزار انتخاباتی سال جاری و تمایل خود به ادامه زمامداری آمریکا تاکید کرد. آنچه از گزند خشکسالی و سیل نجات یافته بود، اکنون طعمه ملخ‌ها شده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این عضو کمیسیون بهداشت به خبرنگار خبرگزاری یاد شده گفته است: «در دوران احمدی‌نژاد سازمان برنامه و بودجه منحل شد و این بزرگ‌ترین اشتباه بود.. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید رئیس جمهوری آمریکا در عین حال از برنامه اصلاحات بیمه درمانی کاندیداهای حزب دموکرات تحت عنوان"برنامه سوسیالیستی" انتقاد کرد و مدعی شد که دموکرات‌ها با این برنامه خود برآنند تا آمریکا را به ورشکستگی بکشانند و رفاه آمریکا را قربانی تامین زندگی مهاجران غیرقانونی بکنند.. سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز  سه‌شنبه ۱۵ بهمن (چهارم فوریه) گزارشی درباره وضعیت بحرانی سومالی منتشر کرده است. مشکلات زیادی دامن‌گیر کشور شد که یکی از آن‌ها عدم تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام است. رئيس جمهوری آمریکا بار دیگر بر حمایت و پشتیبانی این کشور از گوایدو در مبارزه با نیکلاس مادورو‌، رئیس جمهوری ونزوئلا، تاکید کرد. به دلیل نبود جایگاه استاندارد عرضه این سوخت، مردم سعی می‌کنند با استفاده از کپسول های گاز خانگی انتقال سوخت را انجام دهند.

» پراکنده‌کاری در ساختار تصمیم‌گیری در شرایطی که برخی از مسئولان جمهوری اسلامی انحلال سازمان برنامه و بودجه را دلیل نیمه تمام ماندن پروژه‌های عمرانی کشور معرفی کرده‌‌اند، دیگر مسئولان حکومتی از پدیده موازی کاری و پراکنده کاری سخن گفته‌اند. نبود یک نهاد ناظر بر فعالیت‌ها باعث آن شده است که موسسات دولتی بدون همکاری و مشارکت در صدد اجرای پروژه‌های عمرانی برآیند. او گفت در صورت تغییر رویکرد حکومت ایران، آمریکا حاضر است به آن کشور در حل مشکلات اقتصادی کمک کند و زمینه‌های رونق اقتصادی ایران را فراهم سازد. از این رو ما باید هر آنچه ممکن است به کار گیریم تا مانع از وخامت بیشتر اوضاع گردیم. همین موضوع باعث هدر رفتن نیروی کار و منابع مالی می‌شود. از سوی دیگر، شماری از مسئولان جمهوری اسلامی مشکل را بزرگ‌تر از آن دانسته و از نبود الگوی پیشرفت و توسعه سخن گفته‌اند.» خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا ترامپ در نطق سالانه خود گفت که هرگاه ایران سیاست و رویکرد مثبتی در قبال مردم کشور خود در پیش گیرد، امکان بهبود سریع شرایط اقتصادی این کشور وجود دارد و آمریکا می‌تواند در این زمینه به ایران کمک کند. علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در سی و پنجمین نشست"گفت‌وگوهای راهبردی الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت" به فقدان درک مشترک از این الگوی توسعه سخن گفته است. آفتی که برای نابودی ملخ‌ها به کار گرفته شده، عملا موثر واقع نشده است. اما این سوخت معایبی هم دارد.

او مدعی شده که الگوی پیشرفت نیازمند"نظریه پردازی در فلسفه سیاسی" است و خطر عدم پرداختن به چنین کاری را"سند‌نویسی انبوه و متراکم" دانسته و از آن به عنوان"آفت" یاد کرده است.» ترامپ بر آمادگی آمریکا برای کمک به ایران تاکید کرد و گفت: «بگذار ببینیم که آن‌ها چه راهی را انتخاب می‌کنند. بر اساس گزارشی که خبرگزاری کار ایران"ایلنا" از سخنان لاریجانی منتشر کرده، اختلاف نظر بین مسئولان جمهوری اسلامی درباره الگوی توسعه و پیشرفت از فردای پیروزی انقلاب اسلامی پدید آمده است. در همین زمینه: .» دفاع از کشتن قاسم سلیمانی فرستنده تلویزیونی"سی‌ان‌بی‌سی" نیز با پخش بخش دیگری از سخنان دونالد ترامپ به اظهارات او درباره دستور حمله به خودروی حامل قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد پرداخته است. بارندگی شدید و غیرعادی در این فصل از سال نیز زمینه را برای جفت‌گیری و تولید مثل ملخ‌ها مساعد کرده است.