مهدی سلیمی، نویسنده و مترجم، برای تحمل دوران محکومیت خود به اوین منتقل شد

28/03/1401 05:35 ب.ظ

مهدی سلیمی، نویسنده و مترجم، که پیشتر در رابطه با دو اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شده بود، روز شنبه ۲۸ خرداد برای تحمل دوران...

مهدی سلیمی، مترجم و نویسنده، روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ جهت تحمل مجازات حبس به زندان اوین منتقل شدمهدی سلیمی، نویسنده و مترجم، که پیشتر در رابطه با دو اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شده بود، روز شنبه ۲۸ خرداد برای تحمل دوران محکومیت شش ماهه خود به زندان اوین منتقل شد.

مهدی سلیمی، نویسنده و مترجم، که پیشتر در رابطه با دو اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شده بود، روز شنبه ۲۸ خرداد برای تحمل دوران محکومیت شش ماهه خود به زندان اوین منتقل شد.

آقای سلیمی تیرماه ۱۴۰۰ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام‌های یاد شده به سه سال و هشت ماه زندان محکوم شده بود. بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی فقط سه سال از این محکومیت قابل اجرا بوده که در مراحل بعدی، ۲ سال و ۶ ماه از آن نیز تا پنج سال آینده به حالت تعلیق درآمد.

ترجمه برخی کتاب‌ها و همچنین تألیف مقالاتی مانند «در باب نظریه‌های تئوریک در مورد مطالعات جنسیتی» از جمله دلایل طرح اتهام علیه مهدی سلیمی عنوان شده است. با این حال، او تاکید کرده است که در جریان رسیدگی به پرونده‌اش «در هیچ کدام از مراحل دادرسی سندی مستدل مبنی‌بر اتهام توهین به مقدسات» به او ارائه نشده است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران: برای موفق نشان دادن خود حاضر به تساهل و تسامح نیستیممعاون سیاسی وزارت خارجه و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران می‌گوید: «برای این‌که خود را مردان موفق در میدان دیپلماسی نشان دهیم، حاضر نیستیم تا در قبال اصول و مبانی سیاست خارجی و... حالا چون از امام صادق اومدی باید عربی صحبت کنی؟ تست‌ها تسامح یعنی چی ؟ این یکی دیگه از کون عربه اینقدر توراه لبنان بوده با چمدون دلار باید هشتکی خطاب به ایرانی های خارج از کشور درست شود که از مردم درون ایران حمایت کنند چراکه یا نباید خود را ایرانی بدانند و به خود لقب بی وطن بدهند یا باید از ایران و مردم درون ایران حمایت کنند. نه_به_جمهوری‌_اسلامی

آمریکا چند شرکت چینی و اماراتی را به‌دلیل فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کردمعاون وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید در صورت عدم احیای برجام، به استفاده از امکانات تحریمی خود برای محدود کردن صادرات نفت، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی ایران ادامه می‌دهیم.

روسیه، ترکیه و ایران بر کاهش تنش در ادلب سوریه تاکید کردنددر حالی که ترکیه به‌رغم هشدارهای روسیه و آمریکا و مخالفت رژیم دمشق، برای ایجاد منطقه امن درون خاک سوریه و در امتداد مرزهای خود خیز برداشته است، از سوی دیگر

کمیسیون اتحادیه اروپا نظر خود برای اعطای موقعیت 'کشور نامزد' به اوکراین را اعلام کردکمیسیون اتحادیه اروپا نظر خود برای اعطای موقعیت 'کشور نامزد' به 🇺🇦اوکراین را اعلام کرد

امارات: امیدواریم ایران درباره برنامه هسته‌ای خود شفاف‌سازی و با آژانس همکاری کندامارات متحده عربی ابراز امیدواری کرد که ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری و به جامعه بین‌المللی و کشورهای منطقه درباره برنامه هسته‌ای خود موافقم، زیرا همه اینها به نفع ایران خواهد بود، اما دولت ایران همیشه دستکاری می کند🤦‍♀️ بازگشت جمهوری اسلامی به برجام به یک خواسته جهانی تبدیل شده است 😅

دشواری کشاورزان اوکراینی برای فروش گندمکشاورزان اوکراینی به دلیل شرایط جنگی در کشور برای فروش گندم خود با مشکلات مختلفی روبه رو هستند. - خبرگزاری آناتولی دوشواری باید مینوشتید 😂

مهدی سلیمی، مترجم و نویسنده، روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ جهت تحمل مجازات حبس به زندان اوین منتقل شد

مهدی سلیمی، نویسنده و مترجم، که پیشتر در رابطه با دو اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شده بود، روز شنبه ۲۸ خرداد برای تحمل دوران محکومیت شش ماهه خود به زندان اوین منتقل شد.

آقای سلیمی تیرماه ۱۴۰۰ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام‌های یاد شده به سه سال و هشت ماه زندان محکوم شده بود. بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی فقط سه سال از این محکومیت قابل اجرا بوده که در مراحل بعدی، ۲ سال و ۶ ماه از آن نیز تا پنج سال آینده به حالت تعلیق درآمد.

ترجمه برخی کتاب‌ها و همچنین تألیف مقالاتی مانند «در باب نظریه‌های تئوریک در مورد مطالعات جنسیتی» از جمله دلایل طرح اتهام علیه مهدی سلیمی عنوان شده است.

با این حال، او تاکید کرده است که در جریان رسیدگی به پرونده‌اش «در هیچ کدام از مراحل دادرسی سندی مستدل مبنی‌بر اتهام توهین به مقدسات» به او ارائه نشده است.

همچنین بر اساس رای دادگاه، او از عضویت در احزاب و گروه‌های اجتماعی منع شده و برای سفر به خارج از ایران در ایام تعلیق ملزم به کسب مجوز قضایی است.

شرکت در کلاس‌های «کنترل هیجان» در شهر قم و نوشتن پژوهشی درباره نواندیشی دینی با هماهنگی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی نیز از جمله مجازات‌های تکمیلی در پرونده آقای سلیمی اعلام شده اما او سال گذشته در یادداشتی اینستاگرامیاین نویسنده و مترجم نخستین‌بار در ۱۷ تیرماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان اهر بازداشت و ابتدا به تبریز و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین تهران زیر نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی منتقل شد. او در مرداد ماه همان سال با قرار وثیقه نیم‌میلیارد تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

آقای سلیمی در پرونده‌اش با اتهام «تشویق به فساد از طریق انتشار مطالب جنسی» نیز روبه‌رو بود اما در پایان، از این اتهام تبرئه شد.

با استفاده از گزارش هرانا و شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت رادیو فردا/ آ.ت/ س.ن