مهدی کروبی پس از ۱۱ سال حصر خانگی: اصل نظام محفوظ بماند

13/07/1400 11:27 ق.ظ

مهدی_کروبی، یکی از رهبران جنبش_سبز ایران، پس از ۱۱ سال حصر خانگی، در نخستین سخن‌رانی خود بر محفوظ ماندن اصل نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد. اخبار_ایران تهران

مهدی کروبی گفت که در این سخن‌رانی با اجازه «آقایان و مسئولان» حضور یافته است.

او با اشاره به نام روح‌الله خمینی گفت: «رهبری او، بزرگواری او، تدبیر او و تقوای او توانست حادثه‌ای را خلق کند که یک رژیمی را واژگون کند که در این هزار سال بی‌سابقه بوده است و توانست این جمهوری اسلامی را به وجود بیاورد».

کروبی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حرکتی عظیم بوده، ادامه داد: «انشاالله مسیری که امام به وجود آورد، ادامه پیدا کند، اصل نظام محفوظ بماند و انشاالله عیوب و نواقصش برطرف شود.» براساس این گزارش، در مراسم سخن‌رانی کروبی تعدادی از شخصیت‌های سیاسی از جمله معادی خواه، امام جمارانی، عباسی فرد، آشتیانی، علی جنتی، اسماعیل دوستی، محسن هاشمی، محمد عطریانفر، حسین مرعشی، یدالله طاهر نژاد، محمد قوچانی، غلامرضا انصاری، حسین کروبی و جهانبخش خانجانی، حضور داشتند.

این نخستین سخنرانی مهدی کروبی پس از ۱۱ سال حصر خانگی بود. او پیش از این با تعدادی از افراد حاضر در جلسه دیدار داشت.

ادامه مطلب:
iranwire »

امیرحسین زارع قهرمان جهان شد/ تکرار طلای تاریخی علیرضا سلیمانی پس از ۳۲ سالطلای تاریخی در سنگین وزن پس از ۳۲ سال امیرحسین زارع گنو پتریاشویلی دارنده ۳ طلای جهان، یک نقره و یک برنز المپیک از گرجستان را شکست داد امیر حسین واقعا کشتی رند ایرانی گرفتی

خسارت‌های طوفان شاهین پس از جنوب ایران در عمانهمزمان با حرکت طوفان شاهین از ایران به سمت عمان، شمار کشته‌شدگان ناشی از این طوفان افزایش یافت و سرنوشت ماهیگیران ایرانی مفقود شده نیز همچنان نامعلوم مانده است.

نیروهای حافظ صلح ناتو پس از توافق کاهش تنش در مرز کوزوو و صربستان مستقر شدندماموریت نیروهای حافظ صلح ناتو معروف به نیروهای کوزوو (KFOR) روز شنبه پس از توافق کوزوو با صربستان با هدف کاهش تنش‌ها ناشی از اختلاف بر سر پلاک خودرو‌ها آغاز شد. همونای که به صربها اجازه کشتار مسلمانانهارو داد

اولین سخنرانی کروبی پس از یک دهه حصر؛ «اصل نظام محفوظ بماند»مهدی کروبی، از رهبران جنبش سبز ایران، در اولین سخنرانی خود پس از گذشت بیش از یک دهه حصر گفت که امیدوار است «اصل نظام محفوظ بماند و عیوب نظام بر طرف شود.»او این کروبی آخوند صیغه زاده مادر و زن چادری باید همون تو حصر نگهش دارند که ذهن کثیف رو دیگه باز نکنه! مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی No2IR لعنتی کثیف انگار یادش رفته سال۸۸ اون و میر پوفیوز چه بلایی سر جوونا اوردن چه شکنجه ها و چه اواره گی که خیلیا نکشیدن چـــــــــــرا اینقدر سخیفن

پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان پس از مدال طلای حسن یزدانی دلاور کشتیسید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان مدال طلای حسن یزدانی دلاور کشتی ایران در رقابت های قهرمانی جهان که با پیروزی مقابل دیوید تیلور آمریکایی بدست آمد، را تبریک گفت. خواهش میکنم این مدال را به حضرت آقا تقدیم کنید

انسان‌ها از ۱۸ هزار سال پیش «خطرناک‌ترین پرنده جهان» را پرورش می‌داده‌انددانشمندان می‌گویند به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد انسا‌ن‌ها دستکم از ۱۸ هزار سال پیش نوعی پرنده وحشی به نام «کاسوآری» را که اصطلاحا «خطرناک‌ترین پرنده جهان» نامیده می‌شود پرورش می‌داده‌اند. Clickbait اون کلاه خودی بیشتر بهش میاد کلاه .ایه ای باشه😐 تعداد تلفات سالیانه این پرنده فقط دویست مورد حمله به انسان هست حالا شما حساب کنید در طول یکسال چند میلیون نفر انسان توسط همنوعان خود به قتل میرسند؟ بنده ترجیح میدم نقل مکان کنم به گینه نو و در جوار این پرنده شریف زندگی کنم تا ملا و آخوند

استان‌وایر - مهدی کروبی، یکی از رهبران جنبش سبز ایران، پس از ۱۱ سال حصر خانگی، در نخستین سخن‌رانی خود با تاکید بر محفوظ ماندن اصل نظام جمهوری اسلامی و توصیه بر برطرف شدن عیوب و نواقص آن، ابراز امیدواری کرد که مسیر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ادامه پیدا کند.»، طی گزارشی روز سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰، بخش‌هایی از سخن‌رانی مهدی کروبی به مناسبت ۲۸ صفر، سالگرد درگذشت پیامبر اسلام و امام دوم شیعیان، منتشر کرده است.

مهدی کروبی گفت که در این سخن‌رانی با اجازه «آقایان و مسئولان» حضور یافته است.

او با اشاره به نام روح‌الله خمینی گفت: «رهبری او، بزرگواری او، تدبیر او و تقوای او توانست حادثه‌ای را خلق کند که یک رژیمی را واژگون کند که در این هزار سال بی‌سابقه بوده است و توانست این جمهوری اسلامی را به وجود بیاورد».

کروبی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حرکتی عظیم بوده، ادامه داد: «انشاالله مسیری که امام به وجود آورد، ادامه پیدا کند، اصل نظام محفوظ بماند و انشاالله عیوب و نواقصش برطرف شود.»

براساس این گزارش، در مراسم سخن‌رانی کروبی تعدادی از شخصیت‌های سیاسی از جمله معادی خواه، امام جمارانی، عباسی فرد، آشتیانی، علی جنتی، اسماعیل دوستی، محسن هاشمی، محمد عطریانفر، حسین مرعشی، یدالله طاهر نژاد، محمد قوچانی، غلامرضا انصاری، حسین کروبی و جهانبخش خانجانی، حضور داشتند.

این نخستین سخنرانی مهدی کروبی پس از ۱۱ سال حصر خانگی بود. او پیش از این با تعدادی از افراد حاضر در جلسه دیدار داشت.

مهدی کروبی به همراه «میرحسین موسوی» و «زهرا رهنورد»، از دیگر رهبران جنبش سبز در ایران، بهمن ماه ۱۳۸۹ به دنبال افزایش اعتراضات سراسری به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بازداشت و راهی حصر خانگی شدند.

«اسماعیل احمدی‌مقدم»، فرمانده وقت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، در زمستان سال ۱۳۹۱، گفته بود که میرحسین موسوی و مهدی کروبی به خواست «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی در حصر خانگی به‌ سر می‌برند.

کروبی در خرداد ماه ۱۳۹۷، از «شورای مرکزی حزب اعتماد ملی» خواسته بود که با استعفایش از دبیر کلی این حزب موافقت کنند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: