مهدی محمودیان با قرار کفالت آزاد شد

19/09/1399 06:05:00 ب.ظ

خبرنگاری_جرم_نیست

«مهدی محمودیان»،فعال حقوق بشر و از روزنامه‌نگاران سابق، با قرار کفالت از «زندان اوین» آزاد شد. «مصطفی نیلی»، وکیل او درتوییتر خود نوشت پرونده مهدی محمودیان به شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ ارسال و او با قرار کفالت آزاد شده است. اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

«مصطفی نیلی»، وکیل او، با اعلام این خبر در توییتر خود نوشت پرونده مهدی محمودیان به شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ ارسال شده است و پس از آن او با قرار کفالت آزاد شده است. طبق این نوشته توییتری تاریخ رسیدگی به اتهامات او دوم دی امسال قید شده است. 

مهدی محمودیان، عضو «حزب اتحاد ملت» و از اعضای «انجمن دفاع از حقوق زندانیان»، با شکایت سپاه پاسداران در تاریخ ۱۱ آذر ماه احضار شد و پس از حضور در دادسرا بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.او به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» با شکایت «معاونت حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران» احضار شده بود. دلیل این اتهام یک نوشته توییتری از آقای محمودیان درباره افشای بازجویی از خبرنگاران «ایرنا» از سوی ماموران سپاه پاسداران بود. 

ادامه مطلب:
ایران وایر »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

از احضار تا بازداشت؛ روایت مهدی محمودیان از رفتار تحقیرآمیز بازپرسمگه مهدی محمودیان خبرنگاره که این هشتگ رو براش زدین؟ تو را بخدا مرز داشته باشید.در زمانه ای که حتی احمدی نژاد اپوزیسیون شده باید مرز داشته باشید.

دیدگاه: تناقض‌ها در روایات ترور فخری‌زاده گفت‌وگو با مهدی مهدوی‌آزاددر یک هفته‌ای که از ترور محسن فخری‌زاده در منطقه آبسرد استان تهران می‌گذرد مقام‌های ارشد امنیتی جمهوری اسلامی روایت‌های متناقضی از نحوه ترور او منتشر کرده‌اند. علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسدار این لینک باز نمیشه!!!!!

کارزار مهدی مهدوی‌کیا با عنوان 'کیلومتری برای آزادی' چیست؟ | DW | 04.01.2021مهدی مهدوی‌کیا ملی‌پوش سابق فوتبال ایران و بازیکن پیشین بوندس‌لیگای آلمان، کمپینی با عنوان 'کیلومتری برای آزادی' راه‌اندازی کرده است. این کارزار مردم را برای کمک به کودکان و افراد زندانی در ایران، به دویدن فراخوانده است.

دیدگاه: پول‌سازی برای سپاه در طرح «اقدام متقابل» مجلس گفت‌وگو با مهدی مهدوی‌آزادگروهی از نمایندگان مجلس یازدهم، در طرحی ۱۶ ماده‌ای به نام «اقدام متقابل ایران در برابر ترور شهید سلیمانی» دولت را مکلف به فراهم‌کردن زمینه‌های نابودی اسرائیل تا ۱۴۲۰ و اخراج کامل ایالات متحده از منطقه

تماس تلفنی مهدی کروبی با خانواده یکی از زندانیان سیاسیگه خوردی ایران وایر مزدور جمهوری اسلامی اصلاح طلب اگه راست می گی یه مقاله بذار در مورد دزدی ها ‌جنایات خامنه ای خائن بنویس اگه کردی جیره خور دست شما واسه ملت رو شده رای بی رای این عنتر منترارو بولد نکن دم انتخابات میچسبونن بهت از ما گفتن بود از تو نشنیدن ادمین ایران وایر

«مهدی محمودیان»، فعال حقوق بشر و از روزنامه‌نگاران سابق، روز ۱۹ آذر ماه با قرار کفالت از «زندان اوین» آزاد شد.تایید شد .Your current browser isn't compatible with SoundCloud.NRS-Import کارزار مهدی مهدوی‌کیا با عنوان"کیلومتری برای آزادی" چیست؟ مهدی مهدوی‌کیا ملی‌پوش سابق فوتبال ایران و بازیکن پیشین بوندس‌لیگای آلمان، کمپینی با عنوان"کیلومتری برای آزادی" راه‌اندازی کرده است.

  «مصطفی نیلی»، وکیل او، با اعلام این خبر در توییتر خود نوشت پرونده مهدی محمودیان به شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ ارسال شده است و پس از آن او با قرار کفالت آزاد شده است.  طبق این نوشته توییتری تاریخ رسیدگی به اتهامات او دوم دی امسال قید شده است. محمودیان در یادداشتی که امروز در سایت امتداد منتشر شده، نوشته است «سردار شریف» سخن‌گوی سپاه، در حالی پس از انتشار توییت محمودیان، خبر شکایت سپاه از خبرگزاری ایرنا را تکذیب کرده بود که در همان زمان شکایت سپاه از خبرگزاری ایرنا در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ‌ و رسانه در حال رسیدگی بود و خبرنگاران و مدیرعامل خبرگزاری ایرنا هم در حال بازجویی بودند.  مهدی محمودیان، عضو «حزب اتحاد ملت» و از اعضای «انجمن دفاع از حقوق زندانیان»، با شکایت سپاه پاسداران در تاریخ ۱۱ آذر ماه احضار شد و پس از حضور در دادسرا بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» با شکایت «معاونت حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران» احضار شده بود.  ساعاتی پس از بازداشت محمودیان همسر او «الهام ذوالفقاری» برگه‌ای رسمی از قوه قضاییه را در توییتر خود  منتشر کرد  که نشان‌دهنده شکایت سپاه از خبرنگاران و دست‌اندرکاران خبرگزاری ایرنا و صحت حرف‌های همسرش بود. دلیل این اتهام یک نوشته توییتری از آقای محمودیان درباره افشای بازجویی از خبرنگاران «ایرنا» از سوی ماموران سپاه پاسداران بود.» این چهره محبوب فوتبال ایران که در سال‌های اخیر در تیم‌های پایه باشگاه هامبورگ در سمت مربی‌گری فعال بوده است، خاطرنشان می‌کند: «مخصوصا کودکانی که در ایران هستند، احتیاج به کمک دارند‌.

  علاوه بر این پرونده، مهدی محمودیان در پرونده دیگر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به علت امضای بیانیه موسوم به ۷۷ نفر به یک سال زندان قطعی محکوم شده است. محمودیان سپس در اعتراض به «عدم رعایت تشریفات قضایی و رفتارهای تحقیرآمیز بازپرس» از تامین قرار کفالت در دادسرا امتناع کرده است و پس از بازداشت به زندان اوین منتقل شده است.  او همچنین در پرونده دیگر به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» به ۴ سال حبس تعزیری، ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، ۲ سال منع خروج از کشور و ۴ ماه خدمات عمومی محکوم شده بود که این حکم نیز عینا از سوی دادگاه تجدیدنظر تایید شد. از جمله مصادیق این اتهام نیز فراخوان روشن کردن شمع به یاد قربانیان انهدام هواپیمای اوکراینی توسط موشک‌های سپاه پاسداران در دی ۱۳۹۸ است. برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت. .