مهتدی: تاجران ایرانی از ترس مهر پاسپورت به سوریه سفر نمی‌کنند

01/09/1400 01:00:00 ب.ظ

عضو هیات رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه تصریح کرد تاجران ایرانی به دلیل مراوده با اروپا و آمریکا نمی‌خواهند پاسپورتشان مهر سوریه بخورد. - خبرگزاری آناتولی

عضو هیات رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه تصریح کرد تاجران ایرانی به دلیل مراوده با اروپا و آمریکا نمی‌خواهند پاسپورتشان مهر سوریه بخورد. - خبرگزاری آناتولی 22.11.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی مجید مهتدی، عضو هیات رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه اظهار داشت: بیشتر اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و سوریه در این کشور هیچ حضوری ندارند.

این افراد از حضور در سوریه ابا دارند و می‌گویند چون با آمریکا و اروپا مراوده داریم نمی‌خواهیم پاسپورتمان مهر سوریه بخورد.

به گزارش سایت خبری «نود اقتصادی» وی در یک مصاحبه ویدیویی گفت: هیات رئیسه‌ای که متخصص باشد تشکیل نمی‌شود. کسانی که تخصص دارند حضور ندارند. یکی از عللی که اتاق ایران و سوریه موفق نبود همین بود. هیچ حضوری در سوریه ندارند و شاید یک سفر برای زیارت رفته باشند. کسی که قبول کرده عضو هیات رئیسه اتاق شده است باید حضور در سوریه را بپذیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

ترکیه ۳۰ درصد اقتصاد سوریه را گرفته، ایران ۳ درصد!نایب رییس اتاق بازرگانی ایران: سهم ایران از اقتصاد سوریه تنها ۳٪ است اما ترکیه ۳۰٪ تجارت این کشور را در اختیار گرفته، این نشان دهنده ضعف ما در دیپلماسی اقتصادی است اگر قصد تغییر داریم، باید نخستین گام‌ها را در این حوزه برداریم تو چی چی ضعف نداریم مگه یه مورد بگو نا کارامدی کلی موج میزنه

حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ آلمانرسانه‌های آلمانی شنبه، 20 نوامبر، از حمله افراد ناشناس به ساختمان سرکنسولگری ایران در شهر هامبورگ خبر دادند.به نقل از دویچه‌وله، ظاهرا افرادی با پرتاب

حوثی‌‌ها از حمله به آرامکو و چند شهر عربستان خبر دادند؛ حملات متقابل سعودی به این گروه مورد حمایت ایرانشدت‌گیری درگیری‌ها با سفر لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، به منطقه خاورمیانه همزمان شده است.

بحران کم آبی در ایران؛ انتقال آب، کشاورزی غیراصولی، و صنایع آب‌بر سرزمین کهن را خشکانده استهمشهری آنلاین ۱۵ مهر نوشت حسین میرزایی، نماینده اصفهان، در مجلس گفته است: «به نظر می‌رسد راه حل کوتاه مدت معضل آب زاینده رود، توسل به معصومین و نماز باران است.»

پشت پرده مذاکرات تبادل زندانیان با آمریکا به روایت «راز سر به مهر» ظریف

امر‌ به معروف و نهی از منکر به دوچرخه‌سواری بانوان، نگهداری از حیوانات خانگی و حجاب محدود شده است/ نباید امر به معروف و نهی از منکر را ابزار یکدست‌سازی جامعه تلقی کرددبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: متأسفانه در بسیاری از موارد امر‌ به معروف و نهی از منکر به دوچرخه سواری بانوان و نگهداری حیوانات خانگی و حجاب محدود می‌‌شود در صورتی که قطعاً امر به معروف و نهی از منکر ساحتی اخلاقی و انسان دوستانه و فراتر از این موارد است و باید در مجرای صحیح خود و در جهت کارکرد سازنده و اثربخش برای ایرانی بهتر با تولید ناخالص ملی بیشتر و بهره‌وری افزون‌تر و با رعایت الگوهای درست مصرف وجود داشته باشد.