مهار رخداد مشکوک به بیماری سیاه زخم/ ارسال اکیپ واکنش سریع به مناطق آلوده

24/03/1400 08:55 ق.ظ

یک مسئول در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد: مهار رخداد مشکوک به بیماری سیاه زخم/ ارسال اکیپ واکنش سریع به مناطق آلوده

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور از مهار رخداد مشکوک به بیماری سیاه زخم در استان ایلام خبر داد و گفت: سازمان دامپزشکی با واکنش سریع در مناطق آلوده حاضر شده و اکنون شرایط تحت کنترل است. وی افزود: دلیل شیوع بیماری سیاه زخم، مهیا شدن شرایط محیطی بیماری است که فرصت فعالیت عامل بیمارزا را داده است.

نقیبی با بیان اینکه بیماری سیاه زخم (شاربن) سابقه طولانی در کشور دارد، اظهار کرد: سیاه زخم بیماری جدیدی نیست و جزو بیماری‌های بومی کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: سال‌هاست این بیماری مشترک دام و انسان در کشور ما گزارش می‌شود و سازمان دامپزشکی توانسته تا حدود زیادی با برنامه واکسیناسیون آن را کنترل کند. به گفته نقیبی؛ هر چند بیماری در کنترل است، اما هر از گاهی وقوع مواردی از آن در کشور گزارش می‌شود.

وی تصریح کرد: عامل بیمارزای سیاه زخم باکتری است که توان ماندگاری بالایی در خاک دارد و عوامل محیطی که خاک را جابه‌جا کند فرصت فعال شدن باکتری و ظهور بیماری را می‌دهد. نقیبی از جمله این عوامل را زلزله، سیل و ... نام برد. headtopics.com

وی درباره شیوع تازه این بیماری در استان ایلام، اظهار کرد: گزارشات اولیه‌ی از وقوع تلفات دام با علایم بالینی مشابه سیاه زخم (شاربن) در استان ایلام داشته‌ایم، به محض دریافت گزارشات اکیپ واکنش سریع به مناطق فرستاده شد تا نمونه‌برداری‌ها انجام و اقدامات پیشگیرانه برای توقف گسترش بیماری انجام شود.

ادامه مطلب:
ilnanews »

اقبال به راست افراطی در آستانه انتخابات منطقه‌ای فرانسه؛ آردپاشی به صورت ملانشونمارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی اتحاد ملی که چهار سال پیش در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری از امانوئل ماکرون شکست خورد امیدوار است درخشش حزبش در انتخابات پیش‌رو مقدمه‌ای برای موفقیت او در جریان رویارویی مجدد با رئیس‌جمهوری کنونی فرانسه باشد. از این آردپاشی ها نباید به راحتی عبور کرد، یکی از راه های منتشر کردن باسیل شاربن سوار کردن اون روی ذرات آرده با امید به پیروزی مخالفان مهاجرت در تمامی کشورها😁 فرانسه در آستانه یک بحران بزرگ اجتماعی قرار داره و امکان داره که حتی در این بین فاشیست ها قدرت بگیرن

'کاهش دوبرابری' ابتلا به کرونا در جوانان به یمن واکسینه‌شدگان | DW | 12.06.2021نتایج مطالعه‌ای جدید در داده‌های بهداشتی اسرائيل روشن کرده که به ازای افزایش هر ۲۰درصد جمعیت واکسینه‌شده، شیوع کرونا در جمعیت واکسینه‌نشده دوبرابر کاهش می‌یابد.

بلیت همراهی جف بزوس در سفر به فضا ۲۸ میلیون دلار به فروش رفتهویت فردی که جف بزوس و برادرش را در این سفر همراهی خواهد کرد طی هفته‌های آینده اعلام خواهد شد. یه بلیط بگیری از زمین تا خوده ماه ازش بپرسی چی شد که این شدی؟؟؟ شش تا بلیط برگشت به مریخ برای کانديداهای رئیس جمهوری ایران میخواستم یکی از کانديداها رو کره زمین میمونه درودها دوستان فردا دوشنبه 14.6.2021 اعتدال بر ازدواج 3.11.1442 گایا سلطان زمین بر عدالت 24.3.1400 صلح بر گایا سلطان زمین از میلیاردرها توقع میروددرجهت واکسیناسیون سراسری دردیگر کشورها بخصوص کشورهای ضعیفتر کوشا باشن گفتارنیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چراکه محبت گنج واقعیه

قهرمانانی که به حفظ جان ستاره دانمارک کمک کردندقهرمانانی که به حفظ جان ستاره دانمارک کمک کردند واقعه اصلی در دقایق پایانی نیمه اول این مسابقه رخ داد. جایی که کریستین اریکسن ستاره فوتبال دانمارک به یکباره نقش بر زمین شد و پزشکان و عوامل امدادی تلاش زیادی برای زنده نگه داشتن این بازیکن انجام دادند.

امید به آنالنا بربوک برای 'تغییر و نوسازی' جامعه آلمان | DW | 13.06.2021نمایندگان حزب سبزهای آلمان به‌طور رسمی آنالنا بربوک، یکی از دو رهبر حزب را به عنوان نامزد صدراعظمی در انتخابات ماه سپتامبر این کشور برگزیدند. برخی از اعضای بانفوذ حزب به بربوک برای انجام 'تغییر' و 'نوسازی' امید بسته‌اند.

ارسال بیش از دو میلیارد دوز واکسن به کشورهای فقیر | DW | 13.06.2021صدراعظم آلمان اعلام کرد که کشورهای کم‌درآمد تا پایان ۲۰۲۲ از گروه ۷ حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا دریافت می‌کنند. سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل انتظار کمک‌های بیشتری را دارند. ایشان تا کی صدراعظم خواهند بود؟ آیا در آلمان بازنشستگی وجود دارد؟ شاید فکر کنیم سازمان بهداشت توقع بیجا دارد. اما این کشورها پیشرفت خود را مدیون ثروت و نیروی کار ارزان مللی هستند که توسط آنها تضعیف شده اند و با حکومتهای مستبد و تمامیت خواه وابسته مثل جمهوری اسلامی غرق در فساد هستند. اگر این دیکتاتورها را حفظ می کنند، پای لرزش هم باید بشینند. این گروه چی ۷ صلیبچیهای استعمار جهانی جز جنگ و جنایت و انحصار و ناامنی و فقر و فلاکت و کرسنگی بر بشریت و ملتهای اصلی جهانیان چیزی دیگر در بساطش ندارد. بیخردان و ابلهانند به این صلیبچیها دل بسته اند.جهان با صلیبچیها هرگز آرام و امن و اباد نخواهد شد.