مهاجرت 6 هزار پزشک و پرستار طی دو سال گذشته از ایران

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران گفت که طی دو سال گذشته شش هزار پزشک و پرستار این کشور را ترک کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران گفت که طی دو سال گذشته شش هزار پزشک و پرستار این کشور را ترک کرده‌اند.حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران که به استان خراسان جنوبی سفر کرده درباره مهاجرت پزشکان و پرستاران از این کشور گفت: شش هزار پزشک و پرستار طی دو سال گذشته از کشور مهاجرت کرده‌اند.

به گزارش «ایسنا»، شهریاری در این باره اظهار کرد: در دو سال گذشته حدود شش هزار نفر از پزشکان و پرستاران از کشور خارج شدند و به آمریکا و اروپا رفتند و آنجا کار تخصصی و فوق تخصصی خود را انجام می‌دهند. رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران با بیان اینکه «امروزه محرومیت بسیاری از مناطق حتی برخی از نقاط اطراف تهران را هم شامل می‌شود»، افزود: ولی در مناطق اطراف تهران فرد با اختصاص یک ربع یا نیم ساعت می‌تواند خود را به بهترین مراکز درمانی برساند ولی در خراسان‌جنوبی و سیستان و بلوچستان گاه فرد باید 300 کیلومتر طی کند تا به مرکز درمانی مجهز در مرکز استان برسد.

وی با اشاره به مصوبات و تصمیمات «غیر کارشناسی» در حوزه بهداشت و درمان در ایران، ادامه داد: قانون عدالت آموزشی یک قانون جامع و تأثیرگذار بر تأمین پزشک در نقاط محروم به ویژه در استان‌هایی چون سیستان و بلوچستان بود ولی همچنان مشکلاتی داریم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسمومیت غذایی ده‌ها دانشجو در تهران طی دو روزیک روز پس از اعلام خبر مسمومیت غذایی ۲۱ دانشجوی دختر در یک خوابگاه در تهران، رئیس اورژانس تهران از مسمومیت غذایی ۳۸ دانشجوی دیگر در خوابگاه دانشگاه امام صادق این شهر خبر داد. سعید امامی را با واجبی کشتن، دانشجو ها را با غذای مسموم میخوان از بین ببرند!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: میزان تجارت ترکیه با آفریقا طی 20 سال 7 برابر شده استوزیر امور خارجه ترکیه طی مقاله‌ای به مناسبت روز آفریقا بر گسترش روابط تجاری و سیاسی ترکیه با کشورهای آفریقایی تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ورود توده گرد و غبار از غرب کشور طی فردارئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد و کاهش گرد و غباردر مناطق شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز طی امروز(۴ خرداد) و شکل‌گیری مجدد توده‌های گرد و غبار در عراق و انتقال آن به استان های غربی کشور طی فردا(۵ خرداد) خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اوکراین: تاکنون بیش از 29 هزار و 450 نظامی روس کشته شده‌اندستاد کل ارتش اوکراین اعلام کرد که تعداد سربازان کشته شده روسیه در جنگ به 29 هزار و 450 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مصرف میوه/ افزایش قیمت سیب‌زمینی به ۲۰ هزار تومانرئیس اتحادیه بارفروشان گفت: نرخ منطقی سیب‌زمینی در خرده‌فروشی‌ها باید به کیلویی 10 تا 12 هزار تومان برسد این در حالیست که نرخ سیب‌زمینی در واحدهای صنفی به کیلویی 20 هزار تومان رسیده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

یک فرمانده سپاه: ۴ هزار نفر از فرزندان مسئولان در خارج از کشور زندگی می‌کنندمرتضی میریان، رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران، در یک برنامه تلویزیونی گفته است که این افراد باید «رصد» شوند تا در آینده، هیچ پست مدیریتی در جمهوری اسلامی به آن‌ها داده نشود. بایدهای زیادی وجود داره اما در عمل برعکسش اتفاق میفته آنها از آگاه شدن جامعه میترسن.میترسن علیه خودشان قیام کنند.کم نبودن کسانی که درخارج کشور بودن اما هنگام جنگ امدن وکمک کردن. همانجا که هستند بمانند و به دلالی برای حکومت ملایان ادامه دهند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »