منوچهر وثوق؛ ستاره سینمایی که دیگر نیست

11/12/1400 07:53:00 ب.ظ

منوچهر وثوق، بازیگر قدیمی سینمای ایران، یکشنبه هشت اسفند در ۷۸ سالگی در لندن درگذشت. درباره کارنامه بازیگری او و فعالیت‌هایش، با تقی مختار، نویسنده و بازیگر سینما گفت‌وگو کرده‌ایم.

منوچهر وثوق، بازیگر قدیمی سینمای ایران، یکشنبه هشت اسفند در ۷۸ سالگی در لندن درگذشت. درباره کارنامه بازیگری او و فعالیت‌هایش، با تقی مختار، نویسنده و بازیگر سینما گفت‌وگو کرده‌ایم. نسخه چاپی منوچهر وثوق، بازیگر قدیمی سینمای ایران، روز یکشنبه هشتم اسفند در ۷۸ سالگی در لندن درگذشت.

نسخه چاپی منوچهر وثوق، بازیگر قدیمی سینمای ایران، روز یکشنبه هشتم اسفند در ۷۸ سالگی در لندن درگذشت. او از پرکارترین بازیگران مرد سینمای پیش از انقلاب ایران بود که طی ۱۵ سال فعالیتش در بیش از ۹۰ فیلم سینمایی بازی کرد اما مانند بسیاری دیگر از بازیگران فعال پیش از انقلاب، اجازه پیدا نکرد تا کارش را پس از انقلاب ادامه دهد و به ناچار ۴ دهه اخیر را دور از وطنش در تبعید گذراند.

آقای وثوق را می‌توان از نمادهای بازیگری سینمای تجاری ایران دانست با این همه ایفای نقشش در چند فیلم مانند «بدنام» و «کاکو» هردو به کارگردانی شاپور قریب و «زن باکره» به کارگردانی زکریا هاشمی، توانست بخشی از توانایی‌هایی او را در آثار به نسبت متفاوت سینمای تجاری نشان دهد.

منوچهر وثوق پس از خروج از ایران از بازیگران مجموعه نمایشی طنز «واریته آخوندی» بود. مجموعه‌ای‌ در انتقاد صریح از عملکرد حاکمان جمهوری اسلامی که رضا فاضلی اغلب به نویسندگی و کارگردانی غلامرضا سرکوب در لندن تهیه می‌کرد. تولید این مجموعه به دنبال بمب گذاری در محل کار آقای فاضلی متوقف شد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

'اُمیکرون' در کشور رو به افول / شرط برقراری شرایط مناسب در نوروزعضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، گفت: متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند و به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.

تحریم روسیه در فیفا؛ اسلحه در دستان سرمربی

سفیر روسیه در مصر: در صورت اعمال تحریم‌ها صادرات گاز به اروپا را قطع می‌کنیمبه‌دنبال واکنش کشورهای غربی به حمله نظامی روسیه علیه اوکراین، گئورگی بوریسینکو، سفیر روسیه در مصر اعلام کرد که اگر تحریم‌ها علیه مسکو اعمال شود، این کشور

همسویی خامنه‌ای با پوتین در اولین واکنش او به جنگ در اوکراین

سفیر انگلیس در سازمان ملل: اوکراین در آستانه فاجعه انسانی قرار داردسفیر انگلیس در سازمان ملل: *اوکراین در آستانه فاجعه انسانی قرار دارد *در نتیجه حمله روسیه به اوکراین صدها غیرنظامی کشته و هفت میلیون تن آواره شده‌اند *این آمار به سرعت رو به افزایش است

جزییات کشف پیکر بی‌جان زهره فکور صبور بازیگر ایرانی