منشأ گرد و غبار کنونی خارجی است/گرد و غبارهای داخلی خرداد از راه می‌رسد

21/01/1401 08:44:00 ق.ظ

استاد محیط زیست دانشگاه تهران: *منشأ گرد و غبار کنونی خارجی است *گرد و غبارهای داخلی خرداد از راه می‌رسد

عضو هیات علمی و دانشیار گروه محیط زیست پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: گرد و غباری که اکنون کشور را فرا گرفته منشاء خارجی دارد اما خشکی و کاهش بارندگی در ایران نیز بر شدت آن تاثیر گذاشته است. وی با اشاره به اینکه از خرداد ماه تا زمانی که بارندگی آغاز می‌شود یعنی تقریبا مهر ماه و آبان ماه، گرد و غبارهای موجود در کشور بیشتر منشاء داخلی دارند؛ افزود: فصلی که کشور تحت تاثیر گرد و غبار خارجی قرار دارد فصل بارندگی محسوب می‌شود، بنابراین اگر...

وی با اشاره به اینکه از خرداد ماه تا زمانی که بارندگی آغاز می‌شود یعنی تقریبا مهر ماه و آبان ماه، گرد و غبارهای موجود در کشور بیشتر منشاء داخلی دارند؛ افزود: فصلی که کشور تحت تاثیر گرد و غبار خارجی قرار دارد فصل بارندگی محسوب می‌شود، بنابراین اگر در این بازه زمانی بارندگی کمتر از حد مشخصی باشد منشاء گرد و غبار داخلی نیز بر آن تاثیر می‌گذارد و مزید بر علت خواهند شد.

عضو هیات علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، تصریح کرد: خشکی و کاهش بارندگی که به صورت دوره‌ای طی دو سال اخیر در کشور وجود داشته منجر به فعال شدن یک سری از کانون‌های داخلی شده است، اما عمده گرد و غباری که در حال حاضر به کشور ایران رسیده مربوط به گرد و غباری است که در کشور عراق تشکیل شده و با جریانات شدید به مناطق مرکزی، شمال و شمال شرق ایران رسیده است.

وی ادامه داد: طبق پیش بینی‌های انجام شده درخصوص گرد و غباری که وارد کشور شده، این گرد و غبار به محض ورود به ایران از سمت کرمانشاه یا ایلام، با توجه به اینکه زاگرس رو به روی آن قرار گرفته تقریبا دو شاخه شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

واکنش ابتکار به تشدید گرد و غبار در کشوررئیس اسبق سازمان محیط زیست ضمن اشاره به اشاره به دلایل وقوع طوفان‌های عظیم گرد و غبار در کشور، اقدامات دولت یازدهم برای کاهش این پدیده جوی را برشمرد.

ورود توده گرد و خاک به کشور طی امروزرئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: امروز (۲۰ فروردین ماه) با انتقال توده گردوخاک از کشورهای غربی همسایه به مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب به‌تدریج در بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش کیفیت هوا و کاهش دید انتظار می رود. ARASHka ممنون که بهمون خبر دادید ARASHka عجب وضعیت خرابی؛ چراحکومت با قدرت مدیریت جهانی و فوق ابرقدرتی جهان در پی یافتن علل و رفع گرد و خاکی که سال ها هموطنان خوزستانی ما را آزارداده، نیست؟؟ در شبکه های اجتماعی می گویند ماشین های چینی در عراق این گرد و خاک را در حجم بسیار بالا تولید می کنند!!!؟؟؟

ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا / خیزش گرد و خاک در غرب و مرکز کشوررئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود موج بارشی جدید از شمال غرب کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک خبر داد.

آخرین وضعیت پروازها پس از گرد و خاک امروزسرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: در پی گرد و خاک ایجاد شده امروز در آسمان کشور، پروازی لغو نشده چرا که دید کافی وجود دارد اما مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه، حتما از آخرین وضعیت پروازشان مطمئن شوند.

توقیف یک کشتی نفتی خارجی توسط سپاه در خلیج فارسبه گزارش خبرگزاری «مهر»، رئیس کل دادگستری «هرمزگان» گفته است: «سپاه پاسداران یک کشتی خارجی را که حامل ۲۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق بوده توقیف کرده و ۱۱ خدمه خارجی آن نیز بازداشت شده‌اند.» توقیف_کشتی سپاه_پاسداران قاچاقچيان نفت فقط سپاهيان دزد نظام نكبت اسلامى أست و بس!!😡😡

سپاه ایران یک فروند کشتی خارجی حامل سوخت «قاچاق» را توقیف کردرئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جنوب ایران از توقیف یک فروند کشتی خارجی حامل سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی Fars terörist ordusu demliydiz