منتظر تصمیم‌گیری درباره کاهش ساعت کار ادارات و لغو طرح ترافیک هستیم/ کارگران پسماند در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند

13/07/2020 06:32:00 ب.ظ

فرمانده ستاد مقابله با کرونای شهر تهران گفت: شهرداری نیازمند تخصیص یک بودجه کاملا جداگانه است و لذا لازم است ستاد مقابله با کرونا بودجه‌ای را برای آن اختصاص دهد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا شهر تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونای شهر تهران: منتظر تصمیم‌گیری درباره کاهش ساعت کار ادارات و لغو طرح ترافیک هستیم/ کارگران پسماند در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند

فرمانده ستاد مقابله با کرونای شهر تهران گفت: شهرداری نیازمند تخصیص یک بودجه کاملا جداگانه است و لذا لازم است ستاد مقابله با کرونا بودجه‌ای را برای آن اختصاص دهد.

علیرضا زالی در این مراسم گفت: ابتدا از شهردار و عزیزان حوزه پسماند تشکر می کنم، چرا که در این مدت در خط مقدم مقابله با کرونا بودند و بسیار خوب درخشیدند و گمنامان خوشنام عرصه خدمات شهری هستند.او با بیان اینکه مطالعات میدانی نشان می‌دهد که در حوزه مدیریت پسماند رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خوبی انجام شده تصریح کرد: به گونه ای که پسماندها به عنوان کانونی برای شیوع بیماری‌های عفونی قلمداد نشد، این در حالی است که در سایر بخش‌های دنیا یکی از کانون‌های انتقال، انباشت پسماندها محسوب می‌شود.

او ادامه داد: از سوی دیگر مدیریت خوب حوزه پسماند در شهر تهران موجب شده که قلیل‌ترین میزان ابتلا را در این حوزه شاهد باشیم، علیرغم اینکه کارگران این حوزه در خط مقدم مقابله قرار دارند، به طور کلی خدمات شهری در تهران به عنوان افرادی که در خط اول مقابله با خطر هستند، معدل ابتلای بسیار پایینی دارند و در این حوزه بسیار ممتاز عمل کردند و توانستند به خوبی از پرسنل خود صیانت کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

رکورد تازه از ابتلا به کرونا در آمریکا؛ ترامپ با چهره ماسک‌زده ظاهر شدعدم استفاده از ماسک برای گروهی از شهروندان آمریکایی که اغلب مخالف اجرای قرنطینه و دیگر محدودیت‌ها نیز بودند نوعی تاکید بر آزادی‌های فردی در مقابل مقامات ایالتی و فدرال و همچنین نماد مقاومت در برابر سلب این آزادی‌ها محسوب می‌شود.

بازگشایی پارک‌ دیزنی در فلوریدا با وجود ادامه شیوع ویروس کروناسرزمین جادویی کودکان پس از چهار ماه تعطیلی از روز شنبه (۱۱ ژوئیه) در حالی در فلوریدای آمریکا بازگشایی شد که آمار رسمی از ۱۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این ایالت حکایت داشت.

مجوز برگزاری آزمون تیزهوشان را داریم/ شرایط غیرقابل پیش‌بینی است/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیمرییس مدارس تیزهوشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا به ما اجازه داده بود که آزمون تیزهوشان را برگزار کنیم و بر همین اساس، آزمون را برگزار خواهیم کرد و امیدواریم مشکلی به وجود نیاید.

جرم قالیباف تایید شود؛ با او مقابله می‌کنیم/ تابع نظر رهبری هستیمنماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مقام معظم رهبری در خصوص استیضاح رئیس جمهور نظری داشتند ما باید تابع امر ایشان باشیم، اما تاکنون رهبر انقلاب هیچگونه نظری نداده‌اند، ما نباید کارهای‌مان را منتسب به رهبری کنیم و از ایشان هزینه کنیم. ما وظیفه خود را انجام می‌دهیم و در صورتی که رهبر انقلاب فرمودند که فعلا مصلحت کشور به استیضاح نیست ما حتما اطاعت خواهیم کرد اما تا زمانی که منعی از سمت ایشان نیامده ما باید کار خود را انجام دهیم، وظیفه ما نظارت درست است.

نخست وزیر عراق در مرز با ایران از آغاز کارزار مبارزه با فساد خبر داد🔺نخست وزیر عراق در مرز با ایران از آغاز کارزار مبارزه با فساد خبر داد ⚡️مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، روز شنبه ۲۱ تیرماه و در مرز ایران و عراق، از آغاز کارزار مبارزه با فساد خبر داد.

واعظی در دفاع از قرارداد با چین؛ مذاکرات مشابهی نیز با روسیه داریمرییس دفتر رییس جمهور ایران اعتراض‌ها به قرارداد با چین را «توهم» خواند و اعلام کرد که جمهوری اسلامی مذاکرات مشابهی را نیز با روسیه و برخی از همسایگان دارد

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم رونمایی از ۴۰ دستگاه ناوگان حمل پسماند بیمارستانی با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران؛ علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا شهر تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.Aa دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه برای اولین بار از زمان شیوع ویروس جدید کرونا با چهره ای ماسک زده در انظار عمومی ظاهر شد.سرزمین جادویی کودکان پس از چهار ماه تعطیلی در حالی از روز شنبه (۱۱ ژوئیه) در فلوریدای آمریکا بازگشایی شد که آمار رسمی از ۱۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این ایالت حکایت داشت.«فاطمه مهاجرانی» رییس مدارس تیزهوشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره برگزاری آزمون تیزهوشان گفت: ما امیدواریم که آزمون برگزار شود، زیرا سوالات این آزمون به استان‌ها رفته و امیدوار هستیم با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا، بتوانیم آزمون را برگزار کنیم.

علیرضا زالی در این مراسم گفت: ابتدا از شهردار و عزیزان حوزه پسماند تشکر می کنم، چرا که در این مدت در خط مقدم مقابله با کرونا بودند و بسیار خوب درخشیدند و گمنامان خوشنام عرصه خدمات شهری هستند. او با بیان اینکه مطالعات میدانی نشان می‌دهد که در حوزه مدیریت پسماند رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خوبی انجام شده تصریح کرد: به گونه ای که پسماندها به عنوان کانونی برای شیوع بیماری‌های عفونی قلمداد نشد، این در حالی است که در سایر بخش‌های دنیا یکی از کانون‌های انتقال، انباشت پسماندها محسوب می‌شود. دونالد ترامپ در حالی برای اولین بار با ماسک در انظار عمومی حضور یافت که رکورد مبتلایان روزانه به بیماری «کووید ۱۹» در آمریکا روز شنبه بار دیگر شکسته شد. او ادامه داد: از سوی دیگر مدیریت خوب حوزه پسماند در شهر تهران موجب شده که قلیل‌ترین میزان ابتلا را در این حوزه شاهد باشیم، علیرغم اینکه کارگران این حوزه در خط مقدم مقابله قرار دارند، به طور کلی خدمات شهری در تهران به عنوان افرادی که در خط اول مقابله با خطر هستند، معدل ابتلای بسیار پایینی دارند و در این حوزه بسیار ممتاز عمل کردند و توانستند به خوبی از پرسنل خود صیانت کنند. این در شرایطی است که در پی شیوع شتابان ویروس کرونا در برخی از شهرهای ایالت فلوریدا، محدودیت‌های لغو شده در ماه مه در حال بازگشت است. زالی با اشاره به اینکه میزان زباله‌های عفونی از زمان شیوع کرونا پنج برابر شده است، گفت: در تهران ۲۰۰۰ تن زباله بیمارستانی جمع‌آوری می‌شد که با شیوع کرونا این رقم به ۷۰۰۰ تن رسید و ۳. اولین حضور رئیس جمهوری آمریکا با ماسک در انظار عمومی روز شنبه در جریان بازدید او از یک بیمارستان نظامی در نزدیکی واشنگتن روی داد.۵ برابر افزایش پیدا کرد.  وی گفت: شرایط غیرقابل پیش‌بینی است و ما نمی‌توانیم به جای ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بگیریم و همه مطیع تصمیم آنها هستیم، ولی امیدواریم که مشکلی به وجود نیاید.

از سوی دیگر تفکیک در مبدا و دخالت در مقصد نیز با بهره گیری از ۱۵ هزار نیروی خدماتی در پس این ماجرا محقق شده است که لازم است از شهرداری و کارکنان آن برای این موضوع قدردانی کنیم. وقتی با سربازانی حرف می زنید که تازه از اتاق عمل جراحی خارج شده اند به نظرم استفاده از ماسک خیلی هم خوب است. او با بیان اینکه با تدابیر ستاد مقابله با کرونا ظرفیت تفکیک زباله بیمارستانی در بیمارستان‌ها افزایش پیدا کرد، اظهار داشت: در شهرداری تهران نیز تدابیر خوبی برای جمع آوری این زباله‌ها اتخاذ شد. او به میانگین زباله هر تخت بیمارستانی نیز اشاره کرد و گفت: به طور میانگین هر تخت بیمارستانی ۳.» چهره ماسک‌زده دونالد ترامپ AP Photo جو بایدن، رقیب دموکرات دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو طی ماه های گذشته همواره با ماسک در انظار عمومی ظاهر شده بود.۵ تا ۵  کیلوگرم زباله تولید می کند که درصدی از آن عفونی است. در حقیقت همه زباله‌های بیمارستانی عفونی قلمداد نمی‌شوند. دونالد ترامپ پیش از این استفاده جو بایدن از ماسک را به باد تمسخر گرفته بود.

وی با اشاره به اضافه شدن ۴۰ دستگاه خودروی حمل زباله بیمارستانی هوشمند که امروز به ناوگان مدیریت پسماند شهر تهران اضافه شده  است، اظهار داشت: این سیستم کاملا هوشمند و قابل ردیابی است. همچنین افرادی که با این ماشین‌ها کار می‌کنند، تبحر بیشتری در جمع‌آوری این زباله‌ها دارند. در مقابل جو بایدن اعلام کرده است که به علت همه گیری ویروس جدید کرونا تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) در هیچ گردهمایی انتخاباتی شرکت نخواهد کرد.در نهایت این زباله‌ها در سلول جداگانه‌ای دفع خواهند شد. رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران ادامه داد: سیستم هوشمندی که امروز شاهد رونمایی آن هستیم بخش زیادی از نگرانی‌ها را رفع می‌کند و با یک مدیریت هوشمند پسماند مدیریت می شود به شکلی که باعث رضایت مندی بیمارستان‌ها در حوزه جمع آوری سریع‌تر زباله‌های عفونی است. تاکنون ابتلای بیش از سه میلیون و ۲۴۲ هزار نفر به این بیماری در آمریکا تائید شده است. امیدوارم به نقطه‌ای برسیم که با بهره گیری و توسعه این سیستم حتی منازلی که در آنها افراد نشاندار مبتلا به کرونا هستند، بتوانیم زباله‌های عفونی تولید شده منازل را به شکلی بهداشتی جمع آوری کنیم.

زالی در ادامه به کاهش بودجه شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: در ماه‌های اخیر درآمدهای اختصاصی شهرداری تهران افت جدیدی داشته و از سویی برخی هزینه‌های غیرمترقبه ای نیز به آنها تحمیل شده است. تاکنون بیش از ۱۳۴ هزار نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند. هزینه‌هایی از جمله ضدعفونی دستگاه‌های میانی که به صورت میانگین روزانه ۱۵ هزار لیتر محلول برای ضدعفونی ۱۵۰ ایستگاه نیاز است. فرمانده ستاد مقابله با کرونای شهر تهران گفت: شهرداری نیازمند تخصیص یک بودجه کاملا جداگانه است و لذا لازم است برای شهرداری تهران ستاد مقابله با کرونا بودجه‌ای را اختصاص دهد که این موضوع را در ستاد مطرح کردیم و امیدواریم این امر محقق شود. برخی از مقامات بهداشتی آمریکا طی روزهای اخیر گفته بودند که همه گیری ویروس کرونا در این کشور از کنترل خارج شده است. او درخصوص لغو طرح ترافیک و کم کردن ساعت کار ادارات گفت: این دو بند از بندهای شش گانه ای است که به ستاد ارائه شده و قرار شد طی مشورت با وزیر بهداشت و وزیر کشور مجددا در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد و منتظر نتیجه هستیم. لینک کوتاه . نظرسنجی ها همچنین از پیشتازی ۹ درصدی جو بایدن، رقیب رئیس جمهوری کنونی آمریکا حکایت دارند.