مناقشه قره‌باغ؛ ارمنستان کشته شدن بیش از ۲ هزار سرباز خود را تایید کرد

24/08/1399 04:47 ب.ظ

مناقشه قره‌باغ؛ ارمنستان کشته شدن بیش از ۲ هزار سرباز خود را تایید کرد جزئیات بیشتر🔽

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ارمنستان عملیات تبادل اجساد کشته شدگان با جمهوری آذربایجان به تازگی آغاز شده و دو طرف مخاصمه هنور آمار نهایی قربانیان را در اختیار ندارند. این در حالیست که باکو هنوز آماری شمار سربازانی کشته شده خود در این مناقشه ارائه نداده و تنها اعلام کرده که ۹۳ غیر نظامی در جریان حملات نیروهای ارمنی به مناطق شهری جان خود را از دست داده‌اند.

به موجب مفاد توافق پایان مخاصمه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان که ابتدای هفته جاری با وساطت مسکو به امضا رسید صلح‌بانان روسیه با استقرار در مناطق تعیین شده در قره‌باغ کوهستانی وظیفه نظارت بر اجرای آتش‌بس را برعهده خواهند داشت.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

خداروشکر چوب خدا صدا نداره

طالبان 4 عضو خانواده یک سرباز افغان را کشته و سر 2 نوجوان را بریدگروه طالبان 6 غیرنظامی از جمله 2 کودک و 2 زن را در شهرستان گرزیوان ولایت فاریاب افغانستان کشت. - خبرگزاری آناتولی JZarif

طالبان در ماه رمضان 255 غیرنظامی را کشته و 500 تن را زخمی کردندوزارت امور داخله افغانستان سه‌شنبه 11 مه (21 ثور) اعلام کرد که از روز نخست ماه رمضان تا کنون طالبان بیش از 255 غیرنظامی را کشته اند.به گزارش منابع خبری لعنت به طالبان و حامیان سعودیشون، لعنت ابدی خدا. خداوند طالبان را نابود کند

معترضان به کودتا در میانمار یاد زن جوان کشته شده را گرامی داشتنداین زن جوان ده روز پیش در جریان اعتراض‌ها به سرنگونی دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت. چرا یاد مسلمانان میان مار که کوک و زن بودن رو کسی زنده نگه نداشت؟ Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

کبوتری که خود را از آمریکا به استرالیا رسانده بود کشته می‌شوداین کبوتر که توانسته با طی مسافت ۱۳ هزار کیلومتر فاصلهٔ اقیانوس آرام خود را از آمریکا به استرالیا برساند باید کشته شود. خب برش گردونن آمریکا، چرا می‌خوان بکشنش. بکشن😭😭😭! 😰

دست‌یابی ایران‌وایر به سند احتمال حمله به پایگاه امریکا در سال‌روز کشته شدن سلیمانی

مقامات دولتی در ارمنستان تا کنون از کشته شدن یک هزار و ۳۳۹ سرباز و ۵۰ غیرنظامی در جریان نبردهای سنگین با جمهوری آذربایجان در منطقه قره‌باغ سخن می‌‌گفتند.

این در حالیست که باکو هنوز آماری شمار سربازانی کشته شده خود در این مناقشه ارائه نداده و تنها اعلام کرده که ۹۳ غیر نظامی در جریان حملات نیروهای ارمنی به مناطق شهری جان خود را از دست داده‌اند.

به موجب مفاد توافق پایان مخاصمه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان که ابتدای هفته جاری با وساطت مسکو به امضا رسید صلح‌بانان روسیه با استقرار در مناطق تعیین شده در قره‌باغ کوهستانی وظیفه نظارت بر اجرای آتش‌بس را برعهده خواهند داشت.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز جمعه با ارائه گزارشی کلی از نبردهای اخیر در منطقه قره‌باغ اعلام کرد که این مناقشه در دور تازه درگیری‌های دو ماهه بیش از ۴ هزار کشته و ۸ هزار مجروح برجای گذاشت و ده‌ها هزار نفر را نیز آواره کرد.