مناقشه قره‌باغ؛ ادامه درگیری‌ها، تدارک مذاکره در آمریکا | DW | 20.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در جریان جنگ ارمنستان و آذربایجان یک پهپاد در منطقه «منجوان» سقوط کرده است. روسیه تلاش می‌کند طرفین درگیری را به میز مذاکره برگرداند. وزرای خارجه دو طرف درگیر می‌خواهند با همتای آمریکایی خود دیدار کنند.

خبرگزاری ایرنا روز سه‌شنبه ۲۹ مهر به نقل از علی امیری راد، فرماندار شهرستان مرزی خدا آفرین خبر داد که یک پهپاد در روستای «قره قوچ» در بخش «منجوان» در اراضی مرتعی سقوط کرده استبنا بر همین خبر این حادثه تلفات جانی و مالی برجای نگذاشته و «کارشناسان نظامی در حال بررسی مالکیت پهپاد و منطقه اعزامی آن هستند.»

از آغاز مجدد جنگ بر سر قره باغ هفت منطقه اطراف آن سه هفته می‌گذرد. روز ۱۸ اکتبر برای دومین بار میان دو طرف درگیر در جنگ آتش بس برقرار شد. آتش بسی که با تلاش گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا و در مذاکرات مسکو با حضور وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان حاصل شده استرهبری گروه مینسک را آمریکا، فرانسه و روسیه بر عهده دارند که از سال ۱۹۹۲ به منظور کاستن از تنش بر سر قره‌باغ و مناطق اشغالی اطراف آن شکل گرفت.

آذربایجان تاکنون از تلفات انسانی خود در جنگ اخیر آماری نداده است. الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان اخیر گفته است که تنها پس از سپری شدن «مرحله خطیر بحران» عده قربانیان را اعلام خواهد کرد. اما دادستانی آذربایجان از کشته شدن ۶۱ نفر خبر داده است.شورای امنیت سازمان ملل بار دیگر نشستی برای رایزنی در مورد نبردهای مداوم بین ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه قره باغ در قفقاز جنوبی برگزار کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کسکش فارس ننه جنده کارکون bbc این هوا پیمای بدون خلبانن امریکا در عراق است شما فارسها میدونید که نوبت شما به زودی می رسد

پس نتیجه میگیریم وزیر خارجه لاوروف جلساتی پشمی برای پایان جنگ برگزار کرده. کشوری که با اصول مافیایی اداره میشه نمیتونه نقش حافظ صلح را بازی کنه!

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

بکنند. بکنند. این کردن هم خودش خوب است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جنگ در قره‌باغ؛ آغاز موج سوم بازداشت شهروندان تُرک در ایرانباز داشت کار بسیار غلطی است که نظام مثل بقیۀ عملکردهاش انجام میده. بازداشت تفکر و عمل این افراد را بسوی تجزیه طلبی هل میدهد. تا گفتگو هست چرا بازداشت؟ تمامی بدبختی و مشکلات را ج.ا مسبب است.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک فروند پهپاد جنگ قره‌باغ در خاک ایران سقوط کردکارمندان کرایه ای و جاسوسان میت ترکیه در خبر های خود مثل جاسوسی هایشان دورغ می نویسند اون پهباد و عکس یک هفته پیش بود جاسوسان کرایه ایی پهباد امروزی توسط نیروهای هوافضای سالم بر زمین نشست برو به رجب بگو
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاکید اتحادیه اروپا بر لزوم اجرای کامل آتش‌بس در قره‌باغمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به پایبندی به آتش‌بس در قره‌باغ فراخواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نبرد در قره‌باغ پس از نقض دومین توافق آتش‌بس؛ آذربایجان از فتوحات جدید خبر دادرئیس جمهوری آذربایجان مدعی شد که نیروهای ارتش کشورش در واکنش به نقض آتش‌بس و دور تازه حملات نیروهای ارمنستان، سیزده روستا در شهرستان جبرئیل را تحت کنترل درآورده‌اند. بعد از آزادی خدافرین و احتزاز پرچم آذربایجان در این منطقه جنگ‌در منطقه زنگیلان و نزدیک مرزهای بین المللی ادامه دارد اشغالگران عرمنی بدنبال شکست در جنگ شهرها و‌روستاهای بیدفاع را توپ باران میکنند.شاکله مزدوران قاتل عرمنی شکسته و درحال فرار هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمار نگران کننده کرونا در کشور /۳۳۷ فوتی در شبانه روز گذشتهآمار نگران‌کننده کرونا در کشور ۳۳۷ فوتی در شبانه‌روز گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۴۲۵۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۳۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۴۶۳۱ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۳۱۳۶۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۰۷۱۲ نفر چشم دولت شما روشن با اون مدیریتتون که فرسنگ ها فاصله داره با ادعاتون اگر دستگاه سلامت خسته و فرسوده شده غمی نیست،سر دستگاه ماله کشی و سرکوب و غارت ،نظام مقدس سلامت؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

«شگفتی اکتبر»؛ ترامپ چه برگ‌های برنده‌ای را در روزهای باقی‌مانده در اختیار دارد؟دونالد ترامپ امیدوار است تا در کارزار انتخاباتی امسال نیز مانند سال ۲۰۱۶ در روزهای پایانی رخدادی پیش‌بینی نشده بتواند ورق را به نفع او برگرداند. در حالی که تنها ۱۵ روز از کارزار انتخاباتی باقی مانده است ترامپ به چه رویدادهایی می‌تواند امید داشته باشد؟ احتمالا میخواد بگه واکسن کرونا و مذاکره با ایران و کاهش بیکاری
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »