مناقشه بر سر مورد کاربری 'مرکز اسلامی امام علی' در وین | DW | 05.09.2020

15/06/1399 03:45:00 ب.ظ

نقض مقررات اتریش و تغییر کاربری ملکی متعلق به جمهوری اسلامی چالش‌آفرین شده است. شهرداری وین تبدیل 'مرکز اسلامی امام علی' به مسجد را 'غیرقانونی' می‌داند و از وزارت خارجه اتریش خواستار رسیدگی شده است.

نقض مقررات اتریش و تغییر کاربری ملکی متعلق به جمهوری اسلامی چالش‌آفرین شده است. شهرداری وین تبدیل 'مرکز اسلامی امام علی' به مسجد را 'غیرقانونی' می‌داند و از وزارت خارجه اتریش خواستار رسیدگی شده است. مناقشه بر سر مورد کاربری"مرکز اسلامی امام علی" در وین نقض مقررات اتریش و تغییر کاربری ملکی متعلق به جمهوری اسلامی چالش‌آفرین شده است.

شهرداری وین تبدیل"مرکز اسلامی امام علی" به مسجد را"غیرقانونی" می‌داند و از وزارت خارجه اتریش خواستار رسیدگی شده است.

حدود دو سال قبل، سفارت جمهوری اسلامی، با خریداری ملکی ده هزار متری در منطقه ۲۱ وین، ساختمان جدید مرکز اسلامی"امام علی" را افتتاح کرد. استفاده از این مرکز به عنوان مسجد و نمازخانه مورد اختلاف مالک و شهرداری است.

تلاش یک انجمن اسلامی در سال گذشته برای تغییر کاربری ساختمان، در دادگاه شکست خورد اما ناکامی حقوقی مانع از ادامه فعالیت‌های این مرکز نشد. مسجد عملا در سکوت کار خود و به برگزاری نماز جمعه و جماعت ادامه داد. پلیس اماکن در وین از مراسمی ۲۰۰ نفری در روزهای اخیر در این مسجد خبر داده و در نامه‌ای از سفارت جمهوری اسلامی ایران خواسته جلوی این قبیل برنامه‌ها را بگیرد. headtopics.com

رئیس پلیس اماکن اتریش نامه‌ای نیز به شالنبرگ، وزیر خارجه این کشور نوشته؛ با این مضمون که دخالت مستقیم در مسائل این محل به دلیل مالکیت یک کشور خارجی، امکان‌پذیر نیست. در نامه از وزارت خارجه خواسته شده که از طریق کانال‌های دیپلماتیک، با جمهوری اسلامی وارد تعامل شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

روحانیِ منتقد جمهوری اسلامی: عمامه از سر برمی‌دارم و کلاه ایران‌دوستی بر سر می‌گذارم

مایک پمپئو: آمریکا، اسرائیل و امارات، جمهوری اسلامی ایران را «بزرگترین تهدید برای ثبات خاورمیانه» می‌دانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

گزارش تازه جاوید رحمان : برخلاف ادعای جمهوری اسلامی، نیروهای امنیتی ایران به قصد کشتن، به معترضان آبان شلیک کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ژیو وانگ: نیروهای میانه‌رو و تندرو در ایران دو سوی یک سکه‌اند | DW | 05.09.2020ژیو وانگ، شهروند آمریکایی چینی‌تبار از هفتم اوت ۲۰۱۶ تا هفتم دسامبر ۲۰۱۹ به اتهام جاسوسی در اوین زندانی بود. او با انتشار گزارشی در نشریه 'فارن افرز' از رویکرد هر دو جناح ایران نسبت به آمریکا می‌گوید. به باور او آمریکاستیزی ایدئولوژی ذاتی حکومت ایران است.

عکس روز: زندانیان در قوطی کنسرو | DW | 05.09.2020عکس روز: السالوادور با ۶۲۰ زندانی در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، از نظر شمار زندانیان دومین مقام جهانی را دارد. در عکسی که روز ۴ سپتامبر گرفته شده، زندانیان از بیم کرونا ماسک به صورت دارند؛ اما آیا در این فضای تنگ و شلوغ با زدن ماسک می‌توان از پاندمی در امان ماند؟

هشدار به چین، روسیه و ایران درباره دخالت در انتخابات آمریکا | DW | 05.09.2020مشاور امنیت ملی دولت ترامپ به چین، روسیه و ایران در مورد هر گونه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد. رابرت اوبراین می‌گوید چین گسترده‌ترین برنامه برای دخالت در انتخابات سوم نوامبر آمریکا را دارد.