مناظره نامزدهای انتخابات فرانسه؛ ماکرون خطاب به لوپن: شما به‌ قدرت روسیه وابسته هستید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مناظره نامزدهای انتخابات فرانسه؛ ماکرون خطاب به لوپن: شما به‌ قدرت روسیه وابسته هستید جزئیات بیشتر🔽

امانوئل ماکرون و مارین لوپن در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در یک مناظره جنجالی رو در روی یکدیگر نشستند تا بتوانند رای دهندگان فرانسوی را به سمت خود جلب نمایند.

در بخشی از این مناظره آقای ماکرون به موضوع وامی که خانم لوپن در سال ۲۰۱۴ از یک بانک چکی- روسی دریافت کرده اشاره کرد و او را به داشتن روابط نامناسب با مسکو متهم کرد. او همچنین گفت که طرح‌های این نامزد ضد مهاجرت برای ممنوع کردن پوشش روسری برای زنان مسلمان در ملاء عام، باعث ایجاد جنگ داخلی در کشوری می‌شود که بیشترین جمعیت مسلمان را در غرب اروپا دارد.

او همچنین با حمله به ماکرون تاکید کرد که رئيس جمهوری فرانسه کشور را «عمیقا دچار اختلاف» کرده است. دختر ژان ماری لوپن، سیاستمدار دست راستی فرانسوی همچنین بارها به جنبش اعتراضی موسوم به «جلیقه‌زردها» اشاره کرد که پیش از همه‌گیری کووید-۱۹ ماه‌ها فرانسه را درگیر تظاهرات خشونت آمیز کرده بودند. خانم لوپن دولت ماکرون را مسئول پیش آمدن آن ناآرامی‌ها معرفی کرد.

مسئله وام دریافتی حزب لوپن در حالی در این مناظره به موضوعی قابل توجه تبدیل شده بود که چند ساعت پیش از آن الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون زندانی روسیه نیز به این مسئله پرداخت و از رای دهندگان فرانسوی خواست که ماکرون دفاع کنند. آقای ناوالنی در رشته‌ توییتی با اشاره به اینکه لوپن بیش از حد با پوتین در ارتباط است مدعی شد که بانکی که حزب لوپن از او وام گرفته یک آژانس معروف در زمینه پولشویی است. او همچنین استدلال کرده که در صورت پیروزی لوپن، این وام می‌تواند برای فرانسه خطرناک باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناوالنی: مارین لوپن به پوتین نزدیک است، فرانسوی‌ها به ماکرون رای دهندالکسی ناوالنی، مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین، روز چهارشنبه ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) از رای‌دهندگان فرانسوی خواست تا در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه امانوئل ماکرون را در مقابل مارین لوپن انتخاب کنند. Hi dear friend I invite you to these projects and I hope you will achieve your dreams by reviewing these projects nftbooks _ nftbs bitgert _ brise fwc _ fwctokens bluesparrow BNBchain شیطان درجه یک ،جاسوس امریکا برای خرابی و تباهی کشور روسیه. درودها دوستان فردا جمعه 22.4.2022 کل کائنات بر سلطان 20.9.1443 گابریل خبررسان بر درویش 2.2.1401 پاپ بانو بر خودش درود بر الکسی ناوالنی که از زندان و در حبس بخوبی از قدرت نفوذ کلامش آگاه است و نقش خود را بخوبی ایفا میکند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استرداد متهم قاچاق تسلیحات به ایران از اسپانیا به آمریکامراد بوکئی شهروند ترکیه در سپتامبر پارسال با درخواست دادستانی آمریکا در فرودگاه بارسلونا بازداشت شده بود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به حملات به مراکز آموزشی در غرب کابلواکنش‌ها به حملات به مراکز آموزشی در غرب کابل حملات تروریستی صبح امروز به دبیرستان «عبدالرحیم شهید»، و «مرکز آموزشی ممتاز» در غرب شهر کابل پایتخت افغانستان که چندین کشته و زخمی برجای گذاشت با واکنش گسترده بین‌المللی و داخلی مواجه شده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واردات تلفن‌ همراه به ایران در سال ۱۴۰۰ به بیش از چهار میلیارد دلار رسیدبر اساس گزارش گمرک ایران، واردات تلفن‌ همراه با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حمله روزنامه اصولگرا به رئیسی: به اقتصاد نمی‌توان دستور دادروزنامه اصولگرای «رسالت» با اشاره به عدم دستورپذیری اقتصاد، به انتقاد از رویکرد اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و نوشت، تورم و
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار نفر در تهران به دلیل نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اندپزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد در سال ۱۴۰۰، میزان مراجعات به این سازمان به دلیل نزاع، نسبت به سال قبل از آن، یک و نیم درصد افزایش یافت. خاک بر سر خامنه‌ای
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »