منازعه کشمیر چه تاثیری در مذاکرات صلح افغانستان دارد؟

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حران اخیر در کشمیر پس از لغو اصل ۳۷۰ قانون اساسی هند از سوی مقامات این کشور، تنش در این منطقه مورد منازعه بین هند و پاکستان را وارد فصل تازه و در عین حال خطرناکی کرده است که بالقوه می‌تواند بر روابط بین هند و پاکستان از یک سو و تحولات منطقه‌ای از جمله مذاکرات صلح در افغانستان تاثیر بگذارد.

در دیدار نخست وزیر پاکستان با رئیس جمهور آمریکا، گزارش شده است که درخواست میانجی‌گری در مناقشه کشمیر میان هند و پاکستان مطرح شده است. با توجه به رابطه پاکستان با آمریکا و در حالی که نقش اسلام‌آباد در مذاکرات آمریکا با طالبان و ثبات در این کشور کلیدی است،گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده که ممکن است پاکستان میانجی‌گری آمریکا در خصوص کشمیر را یکی از شرط‌های همکاری در مذاکرات صلح قرار داده باشد.

وزارت خارجه آمریکا در تازه‌ترین واکنش هم گفته است که هند در زمینه لغو اصل ۳۷۰ و اعلان وضعیت تازه در جامو و کشمیر با آمریکا رایزنی نکرده است.هر دو کشور هند و پاکستان مدعی حاکمیت کامل بر کشمیر است که اکثریت جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند اما هر کدام از این دو کشور تنها کنترل بخشی از این منطقه را در اختیار دارند.

به این ترتیب، رابطه دولت فدرال هند با این ایالت تغییر خواهد کرد و به عبارتی دست دولت در این منطقه بازتر می‌شود. ضمن اینکه اکنون هندیهای دیگر نقاط کشور آزادانه‌تر می‌توانند به این منطقه رفته مشغول به کسب و کار شوند و یا خانه و املاک خریداری کنند. نخست وزیر پاکستان در این خصوص گفت:"من نگرانم که هند اکنون در کشمیر دست به پاکسازی قومی بزند. آنها سعی خواهند کرد بومیان را خارج و سایرین را جایگزین کنند و آنها را در اکثریت قرار دهند، تا جایی که بومیان چیزی جز برده نباشند."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گروهی از فعالان زن در ایران از خامنه‌ای خواستند استعفا دهد | DW | 06.08.2019گروهی از کنشگران و فعالان زن در داخل ایران در بیانیه‌ای خواستار کناره‌گیری رهبر و گذار از جمهوری‌اسلامی شده‌اند. یکی از امضا کنندگان در گفت‌وگو با دویچه‌وله از زمینه‌های عینی طرح این خواست و استقبال از آن می‌گوید. نه_به_جمهوری_اسلامی شرایط فعلی ایران بعد از گذشت ۴۰ سال نشانه مدیریت یک حکومت دینی است که سراسر فساد و استبداد است. این حکومت باید از بین برود و یک حکومت مردم محور با انتخاب مدیرانی شایسته برای اداره ایران تشکیل شود. دیکتاتورها زمانی سقوط می کنند که پشتوانه مردمی ندارند و ج ا رو به سقوط است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دو تن از طراحان حمله مسلحانه به دیپلمات ترک در اربیل از پای درآمدنددو تن از طراحان حمله مسلحانه به دیپلمات ترک در اربیل از پای درآمدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاتز: اسرائیل در عملیات حمایت از امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز حضور دارداسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل گفته این کشور حضور فعالی در عملیات حمایت از امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز دارد. آقای کاتز به کمیته‌ای در پارلمان اسرائیل گفت این حضور برای کمک به مقابله با نفوذ ایران و شما نقش شغال و دارین اسراییل بااینکه خودش دران محدوده کشتی ندارد به خاطر حمایت از منافع متحدان مثل بریتانیا به خلیج فارس امده. ای کاش مسیولان ایران باامریکا و اسراییل که صادقانه در کنار متحدان می ایستند دست دوستی و برادری میداد. چهل ساله انگلیس و فرانسه و روس در ایرانند فقط منافع خودشان مهم است _Sheina__ مرگ این باند ٭داعش شیعه.چپول٭ هم آخرش بدست ارتش اسرائیل ممکن خواهد شد اسرائیل از دوسال پیش مشغول ارسال این بازیچه های روسیه یعنی گله های شیعهٔٔ تروریست ٭ایرانی.لبنانی.سوری.عراقی٭ به بهشت در خارج از ایران است.! استعمار_روسیه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تنش در خلیج فارس: رایزنی آمریکا و عربستان؛ هشدار در مورد 'اخلال' ایران در سیستم ناوبریوزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با ولیعهد عربستان سعودی در مورد ادامه تنش در منطقه خلیج فارس و امنیت خطوط کشتیرانی در تنگه هرمز رایزنی کرده و منابع کشتیرانی آمریکا در مورد احتمال مداخله ایران در سیستم ناوبری تجاری در منطقه هشدار داده‌اند. Old macdonald had a cow, E.I.E.I.O این خلیج عربی است. بیشتر ساحل خلیج متعلق به اعراب است. اعراب از قدیم در این دریا صیادی و دریانوردی کرده اند نه فارس ها. فارس برای اصفهان و شیراز است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا از مذاکره مستقیم هند و پاکستان بر سر کشمیر حمایت می‌کندبه دنبال تشدید تنش‌ها میان دهلی‌نو و اسلام آباد، ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۶ مرداد اعلام کرد از مذاکره مستقیم بین هند و پاکستان بر سر منطقه مورد مناقشه کشمیر حمایت می‌کند. خبرگزاری رویترز از قول سخ
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دولت هند دست‌کم ۳۰۰ فعال سیاسی را در کشمیر بازداشت کرددولت هند دست‌کم ۳۰۰ فعال سیاسی و جدایی‌خواه کشمیری را بازداشت کرد. به گزارش رویترز، دلیل بازداشت این افراد، اعتراض به لغو خودمختاری منطقه کشمیر از سوی دولت هند اعلام شده است. دولت هند از روز یک‌
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »