منابع عراقی: سوءقصد به جان الکاظمی با هدف تصفیه او انجام شده بود

24/08/1400 03:06 ب.ظ

منابع عراقی: سوءقصد به جان الکاظمی با هدف تصفیه او انجام شده بود العربيه_فارسى

منابع سیاسی عراقی، یکشنبه، 14 نوامبر، اطلاعات جدیدی را درباره سوء‌قصد نافرجام برای ترور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور فاش کردند.

به گزارش روزنامه «الشرق الأوسط»، یک منبع ارشد سیاسی عراق گفت: «اطلاعات اولیه حاکی از آن است که گروهی که این عملیات را طراحی کرده بود، قصد ارسال پیام هشدار به الکاظمی را نداشته است، بلکه برای تصفیه او این سوءقصد را انجام داده بود.

این منبع به الشرق الأوسط گفت: «تردیدی نداریم که هدف از سوءقصد به جان الکاظمی لغو نهایی نتایج انتخابات اکتبر بوده است که برخی‌ها در آن شکست خوردند.» در همین حال منبع دیگری فاش کرد، بررسی‌های اولیه درباره این سوءقصد که از طریق تصاویر ماهواره‌ای به‌دست آمده، نشان می‌دهد که یک ماه قبل از سوء‌قصد، محموله‌ای از پهپادها وارد عراق شده است. این منبع با تکذیب اینکه این پهپادها و بمب‌های مورد استفاده در این حمله دست ساز بوده است، تاکید کرد، پهپادها از خارج عراق وارد شده و ممکن است اهداف دیگری را در نظر داشته باشند.

این منبع عراقی گفته است، تحقیقات صورت گرفته و یافته‌های آن به الکاظمی اجازه می‌دهد تا عاملان و طراحان سوءقصد را تعقیب کند. headtopics.com

کار خودشونه

او گفت، الکاظمی تصمیم گرفته تا موضوع نتایج انتخابات ریاست جمهوری را بدون درگیری با هیچ جریانی به صورت قانونی در مراکز قضایی تایید کند. گفتنی است که مقامات امنیتی و منابع نزدیک به جناح‌های مسلح عراقی فاش کردند که این سوءقصد به جان الکاظمی توسط یک گروه مورد حمایت ایران انجام شده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

چهارمین روز دادگاه بین‌المللی آبان؛ به بچه شانزده ساله اسلحه دادند به مردم شلیک کند

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی «به زودی» به تهران سفر می‌کندسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی «به‌ زودی» به تهران سفر خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری من مطمئنم جمهوری اسلامی این یارو را حامله کرده و طرف جرات نداره به اینا حرفی بزنه و کارش فقط التماسه

دولت برای مبارزه با فساد در موضوع ارز ترجیحی، نیازی به حذف آن ندارد/ بندهای لایحه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی خطرناک بود/ قوه مجریه به جای دست زدن به سفره مردم، به فکر تامین و تقویت منابع ارزی باشدرئیس فراکسیون مستقلین ولایی، گفت: دولت باید به طور جدی به دنبال تقویت و تامین منابع ارزی برای کشور باشد، ما نمی‌توانیم به یک طرف معادله اصلا فکر نکنیم. یعنی ما برای فروش نفت، برای تحریم‌ها، برای مذاکرات و برای تامین منابع ارزی هیچ فکری نکنیم و فقط این طرف روی سفره مردم کار کنیم که چه چیز را کم یا زیاد کنیم. ✊🏼🇮🇷🇮🇷💢 گردهمایی بزرگ مسالمت آمیز و سراسری مدافعان_سلامت_کشور مدافعان_سلامت برای دومین بار پا به عرصه مطالبه گری اینبار در جلوی ستاد ملی کرونا می گذارند فوق_العاده_خاص_مدافعان_سلامت با حداقل ضریب ۳ 🔻زمان ۶ آذر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ صبح 🔻مکان تهران- جلوی ستاد ملی کرونا 🇮🇷🇮🇷💢 گردهمایی بزرگ مسالمت آمیز و سراسری مدافعان_سلامت_کشور مدافعان_سلامت برای دومین بار پا به عرصه مطالبه گری اینبار در جلوی ستاد ملی کرونا می گذارند فوق_العاده_خاص_مدافعان_سلامت با حداقل ضریب ۳ 🔻زمان ۶ آذر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ صبح 🔻مکان تهران- جلوی ستاد ملی کرونا

آزادسازی منابع مسدودی ایران تایید شدمدیر روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: امروز حدود یک میلیارد دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی اختصاص یافت که بخشی از این یک میلیارد دلار، از محل منابعی است که به تازگی در دسترس بانک مرکزی قرار گرفته است. دسته بیل و صلوات شمار باهاش وارد میکنن فقط منم که احساس میکنم این اطلاعیه خیلی گنگه؟

قیمت دلار به بالاترین رقم در یک سال گذشته رسید

جلسه رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، سه‌شنبه برگزار می‌شودمجلس شورای اسلامی این هفته روز‌های یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسات علنی خواهد داشت.