منابع مطلع ایران‌وایر: توافق اردن و روسیه برای دور کردن شبه‌نظامیان ایرانی از مرزهای سوریه-اردن

10/08/1399 01:13 ب.ظ

ایران‌وایر از طریق یک منبع آگاه در سوریه به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می‌دهد «احمد العوده»، فرمانده تیپ ۸ سپاه پنجم، که مورد حمایت روسیه است همراه با معاونش، سرهنگ «نسیم العره»، همراه با چند افسر روسی شاغل در سوریه به اردن رفته‌اند اخبار_ایران

بر اساس منبع مذکور، این دیدار پس از مقدمات و گفت‌وگوهای طولانی با طرف اردنی انجام شده است. بدین‌ ترتیب، افسران اطلاعات اردن در «امان»، پایتخت این کشور، احمد العوده و نسیم العره دو فرمانده تیپ هشتم با افسران نظامی روسیه دیدار کرده‌اند.

شرکت‌کنندگان در این نشست درباره سپردن ماموریت محافظت از مرزهای سوریه-اردن در استان درعا، گذرگاه «نصیب» و بزرگراه بین‌المللی دمشق-امان به تیپ هشتم، دور کردن نظامیان وابسته به ایران، به‌ویژه لشکر چهارم که تحت فرماندهی «ماهر»، برادر «بشار اسد»، در درعا و القنیطره مستقر هستند و نیروهای اطلاعات هوایی سوریه از این مناطق مرزی و هم‌چنین نبرد با باندهای تروریستی و هسته‌های افراطی به توافق رسیده‌اند.

وی افزود: «العوده می‌کوشد اعتماد کشورهای همسایه مبنی بر توانایی خود جهت محافظت از جنوب سوریه را در مقابل خطرات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران که بدون هیچ مانعی به مرزهای جولان اشغالی رسیده‌اند، جلب کند. تنها منطقه خالی از این شبه‌نظامیان حومه شرقی درعاست، چون تحت کنترل تیپ هشتم قرار دارد.» headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

متضرران احیای کوپن، دهک‌های کم‌درآمد هستند/ اجرای کالابرگ، نرخ تورم را افزایش می‌دهد/ منابع درستی برای طرح پیش‌بینی نشدیک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: طرح پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی اقدام اشتباه مجلس است و به اشتباهات دولت اضافه می‌کند. در نهایت اگر دولت نتواند به اندازه کافی اوراق بفروشد، اجرای این طرح باعث می‌شود که اقتصاد ایران در پایان سال 99 تورم بالایی را داشته باشد که افزایش تورم برای اقتصاد کشور بسیار خطرناک است.

ناکافی بودن پرستاران دلیل افزایش موارد مرگ/ ۷۰ درصد بودجه مطالبات کادر درمان سهم پزشکان است/ توزیع منابع در وزارت بهداشت ضعف‌های جدی دارددیبرکل خانه پرستار، با انتقاد از نوه تخصیص بودجه پرداخت مالبات کادر درمان، گفت: بسیاری از پرستاران با تعجب می‌پرسند که کدام یک از این هزاران میلیارد تومان‌ها به درستی و بر اساس عدالت توزیع شده است؟ هیچکس اونطور که درست هست پرداختی نداره از جمله پزشکان، وقتی آلمان داره پرستار ایرانی رو از شروع کار ۱۲۰۰ یورو یعنی حدود ۴۰ میلیون بهش پول میده مسلما خیلی ها میل به رفتن پیدا میکنند، کجای کشور ما مبالغی شبیه به این رو به پزشکان و یا پرستاراشون پرداخت میکنند؟پزشکان هم خیلی ناراحتند درست‌تر این بود که بگه: ۷۰% بودجه‌ی عمومی کشور [چند درصد کمتر یا بیشتر] در اختیار نهادهای غیرپاسخگو و غیرمفید است/توزیع منابع در کشور ضعف‌های جدی دارد.

بحران قره‌باغ؛ ایروان و باکو در ژنو متعهد شدند مناطق مسکونی را هدف قرار ندهنددو طرف توافق کردند که به عمد افراد غیرنظامی را هدف قرار ندهند و برای تبادل اجساد سربازان باقی مانده در میدان جنگ و فهرست اسرای جنگی اقدام خواهند کرد. با نقض تعهدات توافق شده در ژنو، نیروهای مسلح جمهوری_آذربایجان شهر های مسکونی و زیستگاه های غیرنظامیان جمهوری_آرتساخ را گلوله باران می کنند.

بحرین برای بانک مرکزی و دو بانک دیگر ایرانی جرائم سنگین وضع کرددادگاه عالی کیفری بحرین همچنین علاوه بر این جریمه مالی دستور توقیف میزان ۱۱۲ میلیون دلار پولی که به صورت غیرقانونی از طریق این شبکه بانکی منتقل شده را صادر کرده است. استان بحرین ؟😂😂نه دیگه خیلی این عربایه سگه سعودی پررو شدن ...بحرین جزو خاک ایرانه که اون ممدرضا پهلویه پدرسگ دادش به عربا حالا واس ما شده شاخ ! دقیقا مثل اذربایجان ! ریدم تو هر چی شاهه و طرفدارایه بی مخش دیر فهمید که تروریست ها و مزدورهای رژیم از این راه تغذیه میشن. این استان ایران از این کارنمکن

آمادگی ناتو برای کمک به ترکیه و یونان پس از وقوع زلزله در دریای اژه

رونالدو کرونا را شکست داد- اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim«رونالدو» کرونا را شکست داد باشگاه یوونتوس با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که نتیجه تازه‌‌ترین تست کرونای گرفته شده از کریستیانو رونالدو منفی شده است کرونا بعید است یک پولدار از کرونا شکست بخوره تو منفی شدی، ما تازه مثبت شدیم.خوش به حالت مگه گرفته بود 😶

سایت «ایران‌وایر» از طریق یک منبع آگاه نظامی در سوریه به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می‌دهد «احمد العوده»، فرمانده تیپ «هشتم» سپاه پنجم، که مورد حمایت روسیه است و هم‌چنین معاون او، سرهنگ «نسیم العره»، همراه با چند افسر روسی شاغل در سوریه پنجشنبه شب ۲۹اکتبر به اردن رفته‌اند.

بر اساس منبع مذکور، این دیدار پس از مقدمات و گفت‌وگوهای طولانی با طرف اردنی انجام شده است. بدین‌ ترتیب، افسران اطلاعات اردن در «امان»، پایتخت این کشور، احمد العوده و نسیم العره دو فرمانده تیپ هشتم با افسران نظامی روسیه دیدار کرده‌اند.

شرکت‌کنندگان در این نشست درباره سپردن ماموریت محافظت از مرزهای سوریه-اردن در استان درعا، گذرگاه «نصیب» و بزرگراه بین‌المللی دمشق-امان به تیپ هشتم، دور کردن نظامیان وابسته به ایران، به‌ویژه لشکر چهارم که تحت فرماندهی «ماهر»، برادر «بشار اسد»، در درعا و القنیطره مستقر هستند و نیروهای اطلاعات هوایی سوریه از این مناطق مرزی و هم‌چنین نبرد با باندهای تروریستی و هسته‌های افراطی به توافق رسیده‌اند.

وی افزود: «العوده می‌کوشد اعتماد کشورهای همسایه مبنی بر توانایی خود جهت محافظت از جنوب سوریه را در مقابل خطرات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران که بدون هیچ مانعی به مرزهای جولان اشغالی رسیده‌اند، جلب کند. تنها منطقه خالی از این شبه‌نظامیان حومه شرقی درعاست، چون تحت کنترل تیپ هشتم قرار دارد.»

به گفته خبرنگار ایران‌وایر، احمد العوده دو سال پیش فرمانده نیروهای «جوانان اهل‌ سنت»، به‌عنوان یکی از بزرگترین گروه‌های وابسته به اپوزیسیون سوریه (ارتش آزاد) در جنوب این کشور، بود. شاخه تحت فرماندهی او نبردهای بسیاری با نیروهای رژیم اسد و نظامیان مورد حمایت ایران انجام داد. طرفین در سال ۲۰۱۸ و پس از دیدار نیروهای روسیه با فرماندهان تیپ هشتم در شهر «بصری‌الشام»، به‌عنوان دژ و پایگاه اصلی این تشکیلات نظامی، بر سر تحویل تسلیحات سنگین و نگهداری سلاح‌های سبک و متوسط و هم‌چنین پیوستن آن‌ها به سپاه پنجم مورد حمایت روسیه توافق کردند.

این خبرنگار ادامه داد: «تیپ هشتم چندین بار مورد حمله قرار گرفته است، از جمله انفجار شبانه اتوبوس آن‌ها در بخش "الکحیل" در حومه شرقی درعا در تاریخ ۲۰ ژوئن که ۱۲ کشته و ده‌ها مصدوم بر جای گذاشت. نیروهای این تیپ هم‌چنین یک بار در تاریخ ۲ مارس با گروه موسوم به "جنبش رجال الکرامه" (وابسته به رژیم سوریه) در استان السویدا درگیر شدند. آن‌ها با حمله به مقر چریک‌های گروه مذکور تعدادی از اهالی درعا را که توسط آن‌ها در شهرک "القریا" واقع در جنوب غرب السویدا به گروگان گرفته شده بودند، آزاد کردند. در این درگیری، پانزده جنگجو هم کشته شدند. درگیری دوم طرفین از سوی جنگجویان رجال الکرامه و برای گرفتن انتقام خون اعضای خود که در نبرد نخست از دست داده بودند، آغاز شد. در این درگیری نیز ۱۷ جنگجوی رجال الکرامه کشته و ده‌ها تن از آن‌ها زخمی شدند. تیپ هشتم هم متحمل دو کشته و ده‌ها مجروج شد.»

روز جمعه ۳۰ اکتبر نیز بین جنگجویان تیپ هشتم و عناصر اطلاعات نظامی و لشکر چهارم وابسته به رژیم سوریه در شهرک «صیدا»، واقع در حومه شرقی درعا، درگیری رخ داد که منجر به مرگ دو تن شد. هم‌چنین در حادثه دیگری یکی از عناصر لشکر چهارم در محله «السبیل» شهر درعا بر اثر تیراندازی افراد مسلح ناشناس جان خود را از دست داد.