ممکن است پاییز دوباره مقررات محدودکننده کرونایی در آلمان اجرا شوند | DW | 03.09.2021

12/06/1400 02:13 ب.ظ

آمار واکسیناسیون در آلمان به کندی بالا می‌رود. وزیر بهداشت از 'پاندمی واکسینه‌نشده‌ها' خبر داده و گفته با این آمار نمی‌توان وارد پاییز شد. ویروس‌شناس برجسته آلمانی امکان وضع دوباره محدودیت در پاییز را منتفی ندانسته است.

ممکن است پاییز دوباره مقررات محدودکننده کرونایی در آلمان اجرا شوندوزیر بهداشت آلمان این امکان را که در پاییز و زمستان بار دیگر محدودیت‌های ارتباطی برقرار شوند یا نه منوط به میزان واکسیناسیون می‌داند. ینس اشپان به دویچلند فونک، رادیوی سراسری آلمان گفت وزارت بهداشت آماده است اواسط سپتامبر"هفته واکسیناسیون" برگزار کند تا تعداد هرچه بیشتری واکسینه شوند.

وزیر بهداشت آلمان این امکان را که در پاییز و زمستان بار دیگر محدودیت‌های ارتباطی برقرار شوند یا نه منوط به میزان واکسیناسیون می‌داند. ینس اشپان به دویچلند فونک، رادیوی سراسری آلمان گفت وزارت بهداشت آماده است اواسط سپتامبر"هفته واکسیناسیون" برگزار کند تا تعداد هرچه بیشتری واکسینه شوند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

'هفت تا ۱۲ هکتار از نیزارهای تالاب انزلی در آتش سوخته است' | DW | 01.09.2021در سومین روز از وقوع آتش‌سوزی در تالاب انزلی بالاخره یک فروند هواپیمای آب‌پاش به منطقه اعزام شد. مدیرکل مدیریت بحران گیلان می‌گوید تا کنون دست‌کم هفت هکتار از نی‌زارهای تالاب انزلی در آتش سوخته و آسیب دیده‌اند. چند ماه دیگه این اراضی شخصی سازی خواهد شد👍 بدبین هستیم چون روال این مسائل همیشه به همین جا ختم شده است... مثل انواع بیشه های شهرهای خوزستان خانه خودمان را آتش می زنیم تا بعدها ویلای پایتخت نشین ها شود!!!

تفاوت قیمت نوشیدنی‌های الکلی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا چقدر است؟متوسط قیمت نوشیدنی‌های الکلی در گران‌ترین کشور عضو اتحادیه در مقایسه با ارزان‌ترین آن بیش از دو و نیم برابر است. ممنون که روشنمون کردید. الان دیگه احساس میکنم دیگه موضوعی نمونده که نگرانش باشم

تهدید جان روزنامه‌نگاران در همه‌گیری کرونا؛ تزریق واکسن تبعیض‌آمیز است

سناتور آمریکایی: لبنان در حال «سقوط آزاد» استیک سناتور آمریکایی که همراه با هیأت کنگره ایالات متحده به بیروت سفر کرده، گفت لبنان در حال «سقوط آزاد» است و نباید اوضاع آن به «داستانی هولناک» مبدل ضيفوني الله يسعدكم 😊 setarehmihan سریع تر یکی از پروکسی های ج ا کمتر! اگر شما ها و اروپا و عربستان دخالت نکنه ،درست میشه ، شماها فقط فکر نابودی کشور ها رو دارید

ابتلا به زوال عقل در جهان به سرعت رو به افزایش است | DW | 02.09.2021سازمان جهانی بهداشت می‌گوید ابتلا به دمانس به شکلی هشداردهنده‌ رو به فزونی است و آمارها تا سال ۲۰۳۰ شمار مبتلایان ۴۰درصد بیشتر می‌شوند. هم اینک حدود ۴۸ میلیون سالخورده از اختلال‌های ناشی از این سندروم رنج می‌برند.

هتریک قهرمانیِ زهرا نعمتی در پارالمپیک و به میدان رفتن تکواندوکار زن افغان در توکیودر روزی که زهرا نعمتی سومین مدل طلای خود را در بازی‌های پارالمپیک دریافت کرد زکیه خدادادی، ورزشکار زن افغان نیز که گمانه‌زنی‌هایی در باره احتمال از دست رفتن بخت حضور وی در توکیو مطرح شده بود سرانجام در رقابت‌های تکواندو بخش زنان به میدان رفت. هزاره ها به استقبال توسعه رفته به اندازه فهم روز میدانهای جهانی را فتح میکند ولی در افغانستان عده ای با خلق وحشت کابل را تسخیر میکند هردو لقب قهرمانی میگیرد فقط با این تفاوت که نگاه انسانی در یکی برجسته و در دیگیری وجود ندارد تبریک و تهنئت عرض ميكنم به خانم نعمتي و به ملت شريف ايران ماشاالله

ممکن است پاییز دوباره مقررات محدودکننده کرونایی در آلمان اجرا شوند

آمار واکسیناسیون در آلمان به کندی بالا می‌رود. وزیر بهداشت از"پاندمی واکسینه‌نشده‌ها" خبر داده و گفته با این آمار نمی‌توان وارد پاییز شد. ویروس‌شناس برجسته آلمانی امکان وضع دوباره محدودیت در پاییز را منتفی ندانسته است.

وزیر بهداشت آلمان این امکان را که در پاییز و زمستان بار دیگر محدودیت‌های ارتباطی برقرار شوند یا نه منوط به میزان واکسیناسیون می‌داند. ینس اشپان به دویچلند فونک، رادیوی سراسری آلمان گفت وزارت بهداشت آماده است اواسط سپتامبر"هفته واکسیناسیون" برگزار کند تا تعداد هرچه بیشتری واکسینه شوند.

اشپان از"پاندمی واکسینه‌نشده‌ها" خبر داده و گفته آمار ابتلا در این گروه ۱۰ تا ۱۲ برابر بیشتر از ابتلا میان واکسینه‌شده‌هاست. به گفته او با این آمار نمی‌توان وارد فصل پاییز شد.

در آلمان گروه‌های منکر کرونا و معتقد به تئوری توطئه و نیز برخی از افراد به شدت مذهبی مخالف واکسیناسیون هستند و به همین دلیل رسیدن به ایمنی جمعی از طریق واکسیناسیون در این کشور با مشکل روبروست.

به گزارش موسسه روبرت کخ، آمار واکسیناسیون در آلمان به کندی بالا می‌رود. کریستیان دروستن، ویروس‌شناس برجسته مرکز شاریته برلین برای چندمین بار ضرورت واکسیناسیون را متذکر شده است. دروستن به دویچلند فونک گفت با آمار کنونی ۶۱ درصد واکسینه‌شده، نمی‌توان وارد فصل پاییز شد. به گفته این دانشمند برای گذراندن پاییز و زمستان باید ۸۵ درصد افراد زیر ۶۵ سال و ۹۰ درصد افراد بالای ۶۵ سال به طور کامل واکسینه شده باشند.

او برای کودکان زیر ۱۲ سال انجام مرتب تست کرونا در مدارس را توصیه می‌کند. در مجموع دروستن با توجه به وضعیت کنونی پیش‌بینی می‌کند که در اکتبر و نوامبر دوباره به وضع محدودیت‌های ارتباطی نیاز باشد.

به گفته این ویروس شناس، پیامدهای پاندمی کرونا تا سال‌ها باقی خواهد ماند.

کریستیان دروستن، ویروس‌شناس برجسته مرکز شاریته برلینوزیر بهداشت آلمان به دنبال وضع مقررات جدیدی است که بر اساس آن کارفرمایان حق داشته باشند از کارکنانشان درباره وضعیت واکسیناسیون سوال کنند. این مقررات به خصوص برای خانه‌های سالمندان و مهدکودک‌هاست.ینس اشپان در گفت‌وگو با رادیوی سراسری آلمان افزود مهم است که به خصوص گروه‌های حساس به خوبی در برابر ویروس کرونا ایمن شوند. به گفته او به همین دلیل باید کسانی که در مراکز مربوط به سالمندان و کودکان کار می‌کنند واکسینه شوند و به این منظور کارفرمایان باید این اجازه را داشته باشند که در این باره کارکنانشان و اشخاصی را که به این موسسات مراجعه می‌کنند مورد پرسش قرار دهند.

وزیر بهداشت آلمان همچنین معتقد است این حق بایستی به کارفرمایان در سایر شغل‌ها نیز داده شود تا امکان کار در دفاتر بزرگ دوباره فراهم گردد و نیازی به دورکاری نباشد. این نظر اما در پارلمان آلمان اکثریت را ندارد.این عضو حزب دموکرات مسیحی، سوسیال دموکرات‌ها را متهم می‌کند که حق گرفتن اطلاعات از سوی کارفرما را متوقف کرده‌اند. وزیر اقتصاد آلمان نیز از سوسیال دموکرات‌ها خواسته تا با حق پرسش کارفرمایان موافقت کنند. به گفته آلت‌مایر مسئله سلامتی هزاران انسان است.

برای اجرای مقررات جدید در خانه‌های سالمندان و مهدکودک‌ها نیاز به این است که قانون محافظت در برابر آلودگی کامل شود. در هفته جاری کابینه دولت آلمان دستورالعمل ایمنی و بهداشت شغلی را تصویب کرد اما حق گرفتن اطلاعات برای کارفرما در آن نبود.