ممنوعیت سفر به سه استان شمالی از روز شنبه

05/02/2021 01:23:00 ب.ظ

ممنوعیت_سفر, گیلان

«سید تیمور حسینی»، جانشین پلیس راهور ناجا از ممنوعیت_سفر به استان‌های گیلان ، مازندران و گلستان و هفت شهر دیگر خبر داد. اخبار_ایران تهران در ایران وایر بخوانید:

به گزارشباشگاه خبرنگاران، جانشین پلیس راهور ناجا روز جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ اعلام کرد که براساس مصوبه کمیته امنیتی-انتظامی وزارت کشور از روز شنبه ۱۸ بهمن، تردد «خودروهای غیر بومی» به استان‌های مازندران، گیلان و گلستان ممنوع است.این مصوبه با هدف جلوگیری از گسترش بیماری کرونا اجرایی می‌شود و علاوه بر استان‌های شمالی، تردد خودروهای غیر بومی به شهرهای هدف شامل مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر، جزیره قشم و کیش به دلیل مسافر پذیر بودن از شنبه ممنوع است.

همچنین این مقامم انتظامی تاکید کرده است علاوه بر جلوگیری از ورودخودروهای غیر بومی به شهرهای اعلام شده، خودرو خاطی مبلغ پانصد هزار تومان جریمه خواهد شد.اعلام نشد است که این ممنوعیت تا چه زمانی ادامه داشته باشد. این ممنوعیت در راستای تعطیلی روز ۲۲ بهمن و برای کاهش سفرهای استانی اجرایی خواهد شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کاش گوش شنوایی باشد.

ابتلا به گونه انگلیسی کرونا رو به افزایش / ضرورت اعمال محدودیت سفر به استان‌های درگیرعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا در کشور درباره احتمال ابتلای بهبودیافتگان گونه قبلی کرونا (ویروس ووهان)، گفت: نظر می‌رسد افرادی که پیش‌تر به بیماری مبتلا شدند و آنتی‌بادی محافظت کننده دارند آسیبی در نتیجه ابتلا به نوع بریتانیایی نخواهند دید.

دولت اسرائيل به شهروندان خود نسبت به سفر به امارات هشدار داد | DW | 29.03.2021اداره امنیت ملی اسرائيل به شهروندان این کشور درباره مسافرت توریستی به امارات و سایر کشورهای منطقه هشدار داده است. این نهاد گفته است که شهروندان اسرائیل از گزند جمهوری اسلامی ایران، یعنی خصم اصلی اسرائیل، در امان نیستند. ما فکر کردیم، اسرائیل قصد داره، برای امنیت امارات اونجا یه پایگاه نظامی بزنه! عجب؟ از چند کشور نام برده شده است که گمان می‌رود برای شهروندان اسرائیل همچنان ناامن باشند: گرجستان، جمهوری آذربایجان، ابوظبی، دبی و.... دبی و ابوظبی کشور نیستند. خارشون گ ا یی دست

آمار مرگ‌ومیرهای کرونایی در خوزستان شاید بالاتر برود/ ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجیسخنگوی ستاد ملی کرونا: آمار مرگ‌ومیرهای کرونایی در خوزستان شاید بالاتر برود/ ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی

ممنوعیت سفر «به و از» شهرهای قرمز و نارنجی در نوروز/ اعلام رنگبندی شهرها ۲۵ اسفندمعاون وزیر کشور: *سفر به شهرها و از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی در نوروز ممنوع است *۲۵ اسفند ماه رنگ‌بندی شهرها اعلام می‌شود *چنانچه در تعطیلات وضعیت شهری تغییر کند و قرمز یا نارنجی شود، مسافرین سه روز مهلت دارند که از آن شهر خارج شوند

خیز کرونا و ممنوعیت سفر به خوزستان، گیلان، مازندران و گلستان | DW | 25.02.2021بسیاری از شهرهای استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند. ورود و خروج به این استان ممنوع اعلام شده است. وضعیت مشابهی در شهرهای گردشگری و زیارتی حاکم است. از ممنوعیت سفر به چند استان دیگر نیز سخن می‌رود.

استان وایر - «سید تیمور حسینی»، جانشین پلیس راهور ناجا از ممنوعیت سفر به استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و هفت شهر دیگر خبر داد.دکتر مسعود مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش تعداد موارد جدید بیماری کرونا در کشور، گفت: البته این افزایش فعلا به حدی نیست که تمام تخت‌های بیمارستانی اشغال شده باشد ولی از آن جهت نگران کننده است که اگر روند به این شکل ادامه داشته باشد تعطیلات نوروز هم مردم درگیر خواهند بود.ستاد امنیت ملی اسرائيل دوشنبه (۲۹ مارس) به شهروندان این کشور توصیه کرد که از مسافرت به امارات و سایر کشورهای منطقه خودداری ورزند.به گزارش خبرنگار ایلنا، «علیرضا رییسی» سخنگوی ستاد ملی کرونا، با اشاره به یکی از نگرانی‌های مطرح دنیا در رابطه با تزریق واکسن کرونا، بیان کرد: در حال حاضر در دنیا یکی از نگرانی‌هایی که کارشناسان سازمان بهداشت جهانی هم آن را اعلام می‌کنند، این است که با شروع واکسیناسیون این بیم وجود دارد که دولت‌ها یا حتی مردم بجای تمرکز بر روند مدیریت و کنترل بیماری کرونا، ذهن‌شان فقط به سمت واکسیناسیون منحرف شود، زیرا اگر قرار باشد واکسیناسیون به تنهایی مورد توجه قرار گیرد و پروتکل‌ها رعایت نشود و سایر اقدامات مورد نیاز برای کنترل بیماری صورت نگیرد، واکسیناسیون به تنهایی در این زمان کوتاهی که از آن گذشته قطعا خیلی مفید نخواهد بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، جانشین پلیس راهور ناجا روز جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ اعلام کرد که براساس مصوبه کمیته امنیتی-انتظامی وزارت کشور از روز شنبه ۱۸ بهمن، تردد «خودروهای غیر بومی» به استان‌های مازندران، گیلان و گلستان ممنوع است. این مصوبه با هدف جلوگیری از گسترش بیماری کرونا اجرایی می‌شود و علاوه بر استان‌های شمالی، تردد خودروهای غیر بومی به شهرهای هدف شامل مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر، جزیره قشم و کیش به دلیل مسافر پذیر بودن از شنبه ممنوع است. مردانی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که طی روزهای آتی میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور تاحدودی افزایش یابد؛ زیرا با افزایش تعداد موارد شناسایی شده، تعداد موارد بستری افزایش یافته و این موضوع بر تعداد مرگ و میرهم تاثیر خواهد گذاشت. همچنین این مقامم انتظامی تاکید کرده است علاوه بر جلوگیری از ورودخودروهای غیر بومی به شهرهای اعلام شده، خودرو خاطی مبلغ پانصد هزار تومان جریمه خواهد شد. این اقدام در اسرائيل به عنوان"چرخشی تاریخی" ارزیابی شد. اعلام نشد است که این ممنوعیت تا چه زمانی ادامه داشته باشد. این متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه موارد ابتلا به نوع موتاسیون یافته کرونای بریتانیایی رو به افزایش است، اظهار کرد: در حال حاضر بیشترین کانون درگیری به این نوع از ویروس استان خوزستان است.  این ممنوعیت در راستای تعطیلی روز ۲۲ بهمن و برای کاهش سفرهای استانی اجرایی خواهد شد. رئیسی افزود: اما خوشبختانه با افزایش رعایت پروتکل‌ها توانستند به خوبی بیماری را کنترل کنند و وضعیت بیماری در شادگان اکنون رو به نزول است و جای خوشحالی دارد این موضوع نشان داد که اگر دست به دست هم دهیم و پروتکل‌ها را با دقت و سختگیری رعایت کنیم، قطعا می‌توانیم بیماری را شکست دهیم.

  📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . درصورتی که رفت‌ و آمدهای افراد بومی به این مناطق قطع شده یا کاهش یابد، تاثیرات مثبت را شاهد خواهیم بود. به دنبال توافقنامه‌ای که سال گذشته اسرائیل با دولت امارات منعقد کرد، اکنون این کشور به مقصدی محبوب برای توریست‌های اسرائيلی بدل شده است و با وجود هشدارهای دولت همچنان عده زیادی برای تفریح به منطقه خلیج فارس می‌روند.