ممانعت اداره اطلاعات از مرخصی نوروزی زندانیان بهائی بندرعباس

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اداره اطلاعات استان هرمزگان از اعطاء مرخصی به شش شهروند بهائی محبوس در زندان بندرعباس ممانعت کرده و به خانواده آن‌ها گفته که هیج مرخصی به این زندانیان بهائی تعلق نمی‌گیرد. اخبار_ایران هرمزگان اقلیت‌های_مذهبی

در روزهای گذشته، پس از اعلام بخشنامه ریاست قوه قضاییه کشور خطاب به رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های کشور مبنی بر اعطای پانزده روز مرخصی نوروزی به محکومین واجد شرایط مرخصی و محکومین جرایم مالی، همسران شش زندانی بهائی جهت گرفتن مرخصی به رضایی منش، قاضی اجرای احکام مراجعه کردند که رضایی منش با توجه به این‌که بخشنامه مذکور شامل محکومین امنیتی دارای احکام کمتر از پنج سال می‌شود با مرخصی زندانیان موافقت کرد.

این اقدام اداره اطلاعات در حالی صورت گرفت که در هفته گذشته، یکی از مسئولین حفاظت اطلاعات زندان بندرعباس در دیدار با شش زندانی بهائی، آن‌ها را واجد شرایط دریافت مرخصی نوروزی دانسته و از آن‌ها خواست تا برای گرفتن مرخصی نوروزی اقدام کنند. یک شهروند بهائی از بندرعباس به ایران وایر گفت: «در بندرعباس، ضابطین قانون جایگزین قانون شده‌اند و اداره اطلاعات فراقانونی عمل می‌کند. برابر با بخشنامه قوه قضاییه، شش زندانی بهائی می‌توانند از مرخصی نوروزی استفاده کنند ولی اداره اطلاعات از حق مرخصی قانونی اینان جلوگیری به‌عمل آورده است.

قابل ذکر است، چهار نفر اول هر کدام به دو سال حبس تعزیری و دو نفر بعدی هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم هستند. اتهام بهائیان زندانی، اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی عنوان شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

قدرت عشق و نور کيهاني، سياره زمين را از همه ي اديان، مکاتب، مذاهب، فرقه ها، تعصب و خرافات پاک مي کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

احضار و بازجویی از ۱۸ شهروند یک روستای مریوان توسط اداره اطلاعات
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ممانعت از مرخصی یک زندانی ۶۳ ساله بهایی از زندان بوشهر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آلمان: در صورت تائید اداره دارویی اروپا آماده استفاده از واکسن روسی هستیمبرلین در حالی از آمادگی خود برای استفاده از واکسن «اسپوتنیک وی» سخن می‌گوید که وزیر خارجه فرانسه مسکو و پکن را متهم کرد که از واکسن کرونا به عنوان «سلاحی ژئوپولیتیک» استفاده می‌کنند. از فایزر چه خبر کل اروپا رو که واکسینه کردین که 😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسرائیل از ورود هزاران فلسطینی به قدس اشغالی ممانعت کردنظامیان اسرائیل از ورود هزاران فلسطینی از اهالی کرانه باختری اشغالی به قدس برای ادای نماز جمعه در مسجدالاقصی ممانعت کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ممانعت از ورود به بوستان «سرخه‌حصار» در روز طبیعتشهردار منطقه۱۳ در جلسه هماهنگی برای جلوگیری از تجمع در روز طبیعت از اتخاذ تمهیداتی برای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: ورود به بوستان «سرخه‌حصار» در 13 فروردین روز طبیعت ممنوع است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »