ملی‌پوش سابق فرانسه پس از ۳۹ سال زندگی در کما درگذشت - BBC News فارسی

15/06/1400 05:02 ب.ظ

ملی‌پوش سابق فرانسه پس از ۳۹ سال زندگی در کما درگذشت

ژان‌پی‌یر آدامز ۲۲ بازی ملی برای فرانسه انجام داد

آقای آدامز مارس ۱۹۸۲ برای جراحی زانو راهی بیمارستان شد و به دلیل اشتباه در تزریق داروی بیهوشی دیگر هوشیار نشد. آدامز سابقه ۲۲ بازی ملی بین سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۶ برای تیم ملی فوتبال فرانسه را در در کارنامه خود داشت.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

ویدئو؛ یک بلژیکی در فستیوال اروپایی مدل مو در فرانسه اول شدمولت، مدل مویی است که در دهه هشتاد میلادی بسیار معمول بود و هنوز هم طرفدارانی دارد. در این مدل، موهای جلو و اطراف سر کوتاه و موهای پشت بسیار بلند است.

قهرمانی نماینده نیوزلند در مسابقات قهرمانی موتور کراس زنان جهان در ترکیهکورتنی دونکن از کشور نیوزلند در جایگاه نخست مسابقات قهرمانی موتور کراس زنان جهان «WMX» در ترکیه ایستاد. - خبرگزاری آناتولی

۳ طلا و یک برنز در انتظار فرنگی کاران ایران در تورنمنت صربستان۳ فرنگی‌کار تیم ملی کشتی به دیدار فینال جام ایوانوویچ راه یافتند.

هشدار ژنرال میلی در باره احتمال وقوع جنگ داخلی در افغانستان | DW | 05.09.2021مارک میلی، رئيس ستاد مشترک ارتش آمریکا احتمال بی‌ثباتی سیاسی و وقوع یک جنگ داخلی در افغانستان را منتفی نمی‌داند. میلی همچنین در مورد تجدید سازماندهی گروه‌های تروریستی در خاک افغانستان هشدار داده است. hhhhhhhhhhhhhhhhh my donky laugh for this talk hhhhhhhhh isis is your and them faild in afghanistan و این سرنوشت و بلایی است که خود دولت بایدن بهمراهی دولتهای منفعل اروپایی بر سر افغانستان می آورند.. Sadness

وخامت حال یک دختر ۴ ساله در پی تیراندازی نیروهای نظامی در نوسودسالانه ۱۰۰ الی ۱۵۰ کولبر و مرز نشین با شلیک مستقیم نیروهای ج ا کشته میشن ولی افکار عمومی ایرانیان مرکز نشین همدرد مقاومت پنجشیر است. از محاصره پنجشیر قلب های شاد فسرده میشود ولی برای حمله ج ا به اپوزیسیون کورد دلهایشان غش میرود

بازوی رسانه‌ای جبهه مقاومت در نبرد با طالبان در پنجشیر کشته شداحمد مسعود پس از تحولات روز یکشنبه به نوعی مذاکره با طالبان پذیرفته و تاکید کرده که در صورت توقف حملات از سوی طرف مقابل حاضر به پذیرفتن درخواست شورای علمای افغانستان جهت پایان دادن به جنگ است. Breaking: Pakistani Air Force is actively bombarding Panjshir blindly & without any consideration to human rights violations! The world, POTUS UN, must stop this. The world must hold Pakistan accountable! جبهه مقاومت صدها بازوی رسانه‌یی دارد International terrorism (Taliban/Al Qaeda) is committing genocide tonight in Panjshir & the world is watching & observing.Saadi was wrong when he said “Human beings are like parts of a body/created from the same essence/when one part is in pain/ the others cannot remain in peace”

ژان‌پی‌یر آدامز ۲۲ بازی ملی برای فرانسه انجام داد

ژان‌پی‌یر آدامز، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال فرانسه که ۳۹ سال گذشته را در حالت کما گذرانده بود، در ۷۳ سالگی درگذشت.

آقای آدامز مارس ۱۹۸۲ برای جراحی زانو راهی بیمارستان شد و به دلیل اشتباه در تزریق داروی بیهوشی دیگر هوشیار نشد.

او که در سنگال متولد شده بود، بیش از ۱۴۰ بازی برای باشگاه "نیس" فرانسه انجام داد و سابقه حضور در تیم پاری‌سن‌ژرمن را هم داشت.

آدامز سابقه ۲۲ بازی ملی بین سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۶ برای تیم ملی فوتبال فرانسه را در در کارنامه خود داشت.

باشگاه نیس گفته است پیش از بازی بعدی این تیم مقابل موناکو (۱۹ سپتامبر) به این بازیکن ابراز احترام خواهد کرد.

آدامز ۸۴ بار نیز برای تیم "نیم" فرانسه به زمین رفت، این باشگاه هم اعلام کرد: "صمیمانه‌ترین تسلیت‌ها با به خانواده و افراد مورد علاقه او تقدیم می‌کنیم."

در روزی که قرار بود تاندون پای آدامز که در یک دوره تمرینی مربی‌گری آسیب‌دیده بود، جراحی شود، بسیاری از کارکنان بیمارستان در لیون اعتصاب کرده بودند.

با این حال جراحی او انجام شد، حتی با وجود اینکه متخصص جراحی همزمان به هفت بیمار دیگر رسیدگی کرده بود. یک کارآموز روی کار آدامز نظارت داشت که بعدا گفت: "آمادگی لازم برای کاری که به من سپرده شده بود را نداشتم."

هنگام جراحی آدامز اشتباهات مختلفی انجام شد که موجب شد او دچار ایست قلبی شود و مغزش هم آسیب ببیند.

مجازات کارآموز و متخصص بیهوشی تا اواسط دهه ۱۹۹۰ طول کشید و آن دو نفر به یک ماه حبس تعلیقی و پرداخت ۷۵۰ یورو جریمه محکوم شدند.

آدامز پس از ۱۵ ماه از بیمارستان مرخص شد و از آن زمان به بعد همسرش برنادت در شهر نیمه فرانسه از او مراقبت می‌کرد.