ملک سلمان: حامی تلاش‌های بازدارنده علیه دستیابی ایران به سلاح اتمی هستیم | DW | 22.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پادشاه عربستان در نطق مجمع عمومی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات مقدماتی ریاض و تهران به اعتمادسازی، عدم مداخله و قطع کمک به گروه‌های تروریستی ختم شود. او از تلاش‌های جهانی علیه دستیابی ایران به سلاح اتمی حمایت کرد.

ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی در نطقی از پیش ضبط شده در مجمع عمومی سازمان ملل، بر اهمیت یک خاورمیانه عاری از تسلیحات کشتار جمعی تاکید کرد و گفت کشورش از تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به فناوری بمب اتمی حمایت می‌کند.

او اقدامات ایران در نقض تعهداتش را نیز"نگرانکننده" خواند. پادشاه ۸۵ ساله عربستان در عین حال افزود: «ایران یک کشور همسایه است. امیدواریم گفت‌وگوهای مقدماتی ما با آنها به نتایج ملموسی برای ایجاد اعتماد منجر شود... بر اساس احترام به حق حاکمیت و عدم دخالت در امور داخلی دیگران.» او نسبت به توقف حمایت تهران از گروه‌های تروریستی و شبه‌نظامی نیز ابراز امیدواری کرد و گفت که ریاض به مواجهه با افراط گرایی یا تفرقه‌پراکنی ادامه خواهد داد.ریاض حملات موشکی و پهپادی حوثی‌های یمن به مراکز و تاسیسات نفتی خود را به جمهوری اسلامی نسبت می‌دهد. ریاض می‌گوید این موشک‌ها و پهپادها یا ساخت ایران هستند یا با کمک این کشور در یمن تولید شده‌ان.. دو رقیب بزرگ منطقه در جنگ داخلی سوریه و یمن، مواضع و منافع متضادی دارند. مناقشه یمن جنگ نیابتی طرفین خوانده می‌شود.

مناسبات دیپلماتیک تهران و ریاض پس از حمله"دانشجویان بسیجی" به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد قطع شد. یک روز پیش‌از نطق پادشاه عربستان، رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سخنرانی کرده بود. رئیسی به آمریکا تاخت و بازگشت به مذاکره را مستلزم رفع همه تحریم‌ها دانست. رئیسی در این نطق هم‌چنین گفت که جمهوری اسلامی خواستار تعامل باهمه دنیا به ویژه کشورهای همسایه است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرت نگو ملک سلمان

LFG COVIDPunksNFT COVIDPunksNFT NFT NFTshill

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل خواهیم کردبایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح_هسته‌ای عمل خواهیم کرد حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بایستی از طرف سازمان ملل متحد، غیر حقیقی و غیر علمی و غیر قانونی و غیر انسانی اعلام شود. وگرنه سازمان ملل متحد هم همکار جنایتهای فرقه فارسیسم است و با جنایتهای فرقه فارسیسم بر ملتهای ایرانیان و منطقه مشترک است. بایدن: به تلاش‌های دیپلماتیک برای بازگشت ایران به برجام ادامه می‌دهیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها؛ قیمت بیت‌کوین به کفِ یک ماه و نیم گذشته رسیددرست یک روز پس از آن که بحران مالی گروه املاک چینی بازار رمزارزها را هم تکان داد، وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز با تایید اخبار غیررسمی روز‌های اخیر مبنی بر وضع تحریم‌های تازه علیه مبادله رمزارزها جو منفی حاکم بر بازار ارزهای رمزنگاری‌ شده را حفظ کرد. God come on!🙄
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عمل به وعده؛ گذشت ریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه‌هاریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه‌ها گذشت رییس‌ دفتر امور دعاوی و قراردهای معاونت حقوقی رییس‌جمهوری در نامه‌ای خطاب به دادستان عمومی و انقلاب تهران از شکایات این معاونت علیه رسانه‌ها اعلام گذشت کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پرونده‌سازی جدید علیه سپیده قلیان به جرم افشاگری از زندان بوشهر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرددولت جو بایدن در گزارشی که به کنگره ارائه داد، نشان داده است تحریم‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، اقتصاد ایران را فقط برای همین نفت مجانی به لبنان و سوریه و چین میده ، برق مجانی به عراق، برای عراق و ونزوئلا و لبنان خونه و بیمارستان و مدرسه و فروشگاه میسازه ، کربلای عراق رو با طلا های ایران برق میندازه، آب و خاک و معادن ایران رو به چین و روسیه و امارت واگذار میکنه. بایدن کجای کاری؟ تحریم های ترامپ ماشین اقتصادی تامین مالی تروریسم را نابود کرد این درستشه 👆👆 اگر روزی ماشین شما در مسافرت، بین راه بنزین تمام کرد ناراحت نباشید، کنار جاده بایستید و در باک آن بشاشید، بعد برید استارت بزنید. به احتمال زیاد ماشین شما روشن و می توانید به راه خود ادامه دهید! چرا؟ چون در اقتصاد ایران هم شاشیدن و هم پی پی کردند و هنوز چرخ اقتصاد ایران حرکت میکنه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ائتلاف 3 پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی «خمیس مشیط» را سرنگون کردائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از رهگیری و سرنگونی 3 پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی منطقه «خمیس مشیط» در جنوب پادشاهی عربی سعودی خبر داد.این
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »