ملک سلمان: حامی تلاش‌های بازدارنده علیه دستیابی ایران به سلاح اتمی هستیم | DW | 22.09.2021

31/06/1400 10:41:00 ب.ظ

پادشاه عربستان در نطق مجمع عمومی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات مقدماتی ریاض و تهران به اعتمادسازی، عدم مداخله و قطع کمک به گروه‌های تروریستی ختم شود. او از تلاش‌های جهانی علیه دستیابی ایران به سلاح اتمی حمایت کرد.

مجمع عمومی سازمان ملل, ملک سلمان

پادشاه عربستان در نطق مجمع عمومی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات مقدماتی ریاض و تهران به اعتمادسازی، عدم مداخله و قطع کمک به گروه‌های تروریستی ختم شود. او از تلاش‌های جهانی علیه دستیابی ایران به سلاح اتمی حمایت کرد.

پادشاه عربستان در نطق مجمع عمومی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات مقدماتی ریاض و تهران به اعتمادسازی، عدم مداخله و قطع کمک به گروه‌های تروریستی ختم شود. او از تلاش‌های جهانی علیه دستیابی ایران به سلاح اتمی حمایت کرد.

او  اقدامات ایران در نقض تعهداتش را نیز"نگرانکننده" خواند. پادشاه ۸۵ ساله عربستان در عین حال افزود: «ایران یک کشور همسایه است. امیدواریم گفت‌وگوهای مقدماتی ما با آنها به نتایج ملموسی برای ایجاد اعتماد منجر شود... بر اساس احترام به حق حاکمیت و عدم دخالت در امور داخلی دیگران.»

او  نسبت به توقف حمایت تهران از گروه‌های تروریستی و شبه‌نظامی نیز ابراز امیدواری کرد و گفت که ریاض به مواجهه با افراط گرایی یا تفرقه‌پراکنی ادامه خواهد داد.ملک سلمان بر حق دفاع پادشاهی سعودی در برابر حملات موشکی، پهپادی و قایق‌های حامل بمب نیز تاکید کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

چرت نگو ملک سلمان LFG COVIDPunksNFT COVIDPunksNFT NFT NFTshill

بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل خواهیم کردبایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح_هسته‌ای عمل خواهیم کرد حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بایستی از طرف سازمان ملل متحد، غیر حقیقی و غیر علمی و غیر قانونی و غیر انسانی اعلام شود. وگرنه سازمان ملل متحد هم همکار جنایتهای فرقه فارسیسم است و با جنایتهای فرقه فارسیسم بر ملتهای ایرانیان و منطقه مشترک است. بایدن: به تلاش‌های دیپلماتیک برای بازگشت ایران به برجام ادامه می‌دهیم

تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها؛ قیمت بیت‌کوین به کفِ یک ماه و نیم گذشته رسیددرست یک روز پس از آن که بحران مالی گروه املاک چینی بازار رمزارزها را هم تکان داد، وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز با تایید اخبار غیررسمی روز‌های اخیر مبنی بر وضع تحریم‌های تازه علیه مبادله رمزارزها جو منفی حاکم بر بازار ارزهای رمزنگاری‌ شده را حفظ کرد. God come on!🙄

عمل به وعده؛ گذشت ریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه‌هاریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه‌ها گذشت رییس‌ دفتر امور دعاوی و قراردهای معاونت حقوقی رییس‌جمهوری در نامه‌ای خطاب به دادستان عمومی و انقلاب تهران از شکایات این معاونت علیه رسانه‌ها اعلام گذشت کرد.

پرونده‌سازی جدید علیه سپیده قلیان به جرم افشاگری از زندان بوشهر

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرددولت جو بایدن در گزارشی که به کنگره ارائه داد، نشان داده است تحریم‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، اقتصاد ایران را فقط برای همین نفت مجانی به لبنان و سوریه و چین میده ، برق مجانی به عراق، برای عراق و ونزوئلا و لبنان خونه و بیمارستان و مدرسه و فروشگاه میسازه ، کربلای عراق رو با طلا های ایران برق میندازه، آب و خاک و معادن ایران رو به چین و روسیه و امارت واگذار میکنه. بایدن کجای کاری؟ تحریم های ترامپ ماشین اقتصادی تامین مالی تروریسم را نابود کرد این درستشه 👆👆 اگر روزی ماشین شما در مسافرت، بین راه بنزین تمام کرد ناراحت نباشید، کنار جاده بایستید و در باک آن بشاشید، بعد برید استارت بزنید. به احتمال زیاد ماشین شما روشن و می توانید به راه خود ادامه دهید! چرا؟ چون در اقتصاد ایران هم شاشیدن و هم پی پی کردند و هنوز چرخ اقتصاد ایران حرکت میکنه

ائتلاف 3 پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی «خمیس مشیط» را سرنگون کردائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از رهگیری و سرنگونی 3 پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی منطقه «خمیس مشیط» در جنوب پادشاهی عربی سعودی خبر داد.این

ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی در نطقی از پیش ضبط شده در مجمع عمومی سازمان ملل، بر اهمیت یک خاورمیانه عاری از تسلیحات کشتار جمعی تاکید کرد و گفت کشورش از تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به فناوری بمب اتمی حمایت می‌کند.21.قیمت هر بیت‌کوین، پرخریدارترین رمزارز جهان، در آغاز معاملات روز سه‌شنبه بازار رمزارزها تا ۳۴ هزار و ۵۹۷ یورو سقوط کرد.به گزارش ایسنا، در متن نامه مصطفی پاک‌نیت که به رییس‌ دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران و نیز دادگاه‌ها تجدیدنظر این استان رونوشت شده، آمده است: «با سلام و احترام در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های دولت سیزدهم، ترویج فرهنگ نقدپذیری، تشویق به از خودگذشتگی و اعمال رأفت اسلامی و به منظور تنویر افکار عمومی و گسترش فرهنگ مدارا و روحیه نقادی سازنده و استفاده از این ظرفیت در بهبود وضعیت موجود و تعالی کشور، بدینوسیله مراتب انصراف و گذشت این معاونت از شکایت مطروحه علیه رسانه‌ها، روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و.

  او  اقدامات ایران در نقض تعهداتش را نیز"نگرانکننده" خواند. پادشاه ۸۵ ساله عربستان در عین حال افزود: «ایران یک کشور همسایه است.2021 خبرگزاری آناتولی بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل کرده و به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای بازگشت به توافق هسته‌ای ادامه خواهیم داد بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل: قدرت نظامی ایالات متحده باید آخرین ابزار ما باشد، نه اینکه به عنوان پاسخی برای هر مشکلی در جهان مورد استفاده قرار گیرد. امیدواریم گفت‌وگوهای مقدماتی ما با آنها به نتایج ملموسی برای ایجاد اعتماد منجر شود. در همین حال، قیمت اتریوم، دومین رمزارز پرخریدار جهان نیز از دو هزار و ۸۳۷ یورو در آغاز معاملات روز دوشنبه به دو هزار و ۴۴۷ یورو در ابتدای داد و ستدهای روز سه‌شنبه سقوط کرد و سپس تا دو هزار و ۵۸۸ یورو بالا رفت که کمترین نرخ آن در یک ماه و نیم گذشته محسوب می‌شود... * * انتهای پیام.

بر اساس احترام به حق حاکمیت و عدم دخالت در امور داخلی دیگران. وزارت خزانه‌داری آمریکا گزارش داده که دریافتی باج افزارها تنها در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۴۰۰ میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ چهار برابر شده است.» او  نسبت به توقف حمایت تهران از گروه‌های تروریستی و شبه‌نظامی نیز ابراز امیدواری کرد و گفت که ریاض به مواجهه با افراط گرایی یا تفرقه‌پراکنی ادامه خواهد داد. ملک سلمان بر حق دفاع پادشاهی سعودی در برابر حملات موشکی، پهپادی و قایق‌های حامل بمب نیز تاکید کرد. ریاض حملات موشکی و پهپادی حوثی‌های یمن به مراکز و تاسیسات نفتی خود را به جمهوری اسلامی نسبت می‌دهد. غول ساخت و ساز چینی در حال حاضر ۲۵۵. ریاض می‌گوید این موشک‌ها و پهپادها یا ساخت ایران هستند یا با کمک این کشور در یمن تولید شده‌ان.

. دو رقیب بزرگ منطقه در جنگ داخلی سوریه و یمن، مواضع و منافع متضادی دارند. نگرانی حاکم بر بازار‌های مالی جهان در خصوص بازگشت رکود به چین و اقتصاد جهانی موجب شد تا فروش دارایی‌های پرریسک از جمله رمزارزها نیز در خرید و فروش‌های روز دوشنبه افزایش یابد. مناقشه یمن جنگ نیابتی طرفین خوانده می‌شود. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در ماه‌های گذشته نمایندگانی از ایران و عربستان، پس از شش سال تیرگی روابط و قطع مناسبات دیپلماتیک، چند دور در بغداد با یکدیگر ملاقات و گفت‌وگو کرده‌اند. این دیدارها که با وساطت دولت عراق انجام می‌شود، بنا بر گفته سفیر جمهوری اسلامی در بغداد به دلیل تغییر دولت ایران متوقف شده‌اند.

   مناسبات دیپلماتیک تهران و ریاض پس از حمله"دانشجویان بسیجی" به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد قطع شد. یک روز پیش‌از نطق پادشاه عربستان، رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سخنرانی کرده بود. رئیسی به آمریکا تاخت و بازگشت به مذاکره را مستلزم رفع همه تحریم‌ها دانست. رئیسی در این نطق هم‌چنین گفت که جمهوری اسلامی خواستار تعامل باهمه دنیا به ویژه کشورهای همسایه است. در همین زمینه: .