ملکه زیبایی که مقابل دیکتاتوری نظامی ایستاد - BBC News فارسی

29/10/1400 07:50:00 ب.ظ

ماجرای داور برزیلی؛ ملکه زیبایی که مقابل دیکتاتوری نظامی ایستاد

لیا کامپوس مشغول جدالی طولانی با مسئولان حکومت برزیل شد تا بتواند رویایی که داشت را محقق کند؛ او از پیشروان راهی بود که بعدها بسیاری از زنان فوتبال جهان آن را پیمودند بقیه ماجرا، جدالی چند ساله با سازمان ورزش برزیل و هاولانژ بود.

کامپوس سعی می‌کرد با داوری در مسابقات دوستانه‌ای که خودش سازماندهی می‌کرد، جامعه را نسبت به این موضوع آگاه کند. بعضی از این مسابقات را با بازیکنان زن برگزار می‌کرد و پلیس در بسیاری مواقع آن‌ها را قطع می‌کرد. در دوران سرکوب شدید در برزیل چنین "یاغی‌گری‌هایی" چندان آسان گرفته نمی‌شد؛ کامپوس می‌گوید که "دست‌کم ۱۵ بار" دستگیر شده است.

تنها راه حل، کمک گرفتن از قدرتی بالاتر بود. برای دومین بار، گذشته کامپوس به عنوان ملکه زیبایی به کمکش آمد. توضیح تصویر، یکی از جوایز فراوانی که کامپوس در مسابقات صنعت زیبایی برده بود "ملکه ارتش" در ایالت میناز ژرایس بود. او از مقام‌های محلی کمک گرفت تا مقدمات دیدار با رئیس‌جمهوری مدیسی را فراهم کنند. دیدار به زودی در بلو هوریزنته، مرکز ایالت انجام شد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

همسان سازی حقوق بازنشستگان در ایران؛ وعده‌ای که محقق نشده استبه نقل از ایسنا، هادی ابوی، دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، از کمیسیون تلفیق مجلس خواسته تا در جریان بررسی لوایح بودجه ۱۴۰۱ موضوع کسری منابع سازمان تامین اجتماعی، همسان سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی را مورد توجه ویژه قرار دهند.

خشونتی که مهاجرت کرد؛ محاکمه یک مرد ایرانی در برلین

بریتانیا می‌گوید که به اوکراین تسلیحات ضدتانک می‌دهدبریتانیا روز دوشنبه ۲۷ دی اعلام کرد که برنامه خود برای ارسال تسلیحات ضدتانک به اوکراین را آغاز کرده است تا کی‌یف بتواند در صورت وقوع هر گونه تهاجمی به این کشور از خود دفاع کند. همه جای دنیا رو دارند ملتهب می‌کنند که فقط تجهیزات بفروشن عین کرونایی که معلوم نیست مال کدوم پدرسگ خونه ای هست که ساختش

رئیس پلیس امنیت: کسانی که با عناد کشف حجاب کنند مجرم هستند

حکومتی که درپیِ کنترلِ اذهان مردم باشد، ظالمانه تلقی می‌شود🔻محمدرضا تاجیک، فعال سیاسی اصلاح‌طلب: 🔹حکومتی که درپیِ کنترلِ اذهان مردم باشد، ظالمانه تلقی می‌شود 🔹انحراف اصحاب قدرت، موجب بازتولید «سوژه‌ ناخشنود» در جامعه‌ امروز ما شده است این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 فوری تجمع غارت شدگان مظلوم بورس سهامدار سکوت بس است واسه گرفتن حق خودت خانوادت زن و بچت جوانیت و مظلومیتت بپاخیز دولتی که قبل از انتخابات 50 میلیون سهامدار را فريب داد و به خاک سیاه نشاند زمان تجمع: چهارشنبه 9 صبح مقابل تالار بورس در سعادت آباد

کنترل دقیق زائرانی که زمینی از عراق به ایران برمی‌گردنددر دیدار رییس جمعیت هلال‌احمر و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید شد:‌ بررسی وضعیت زائرانی که از مرز زمینی عراق به ایران برمی‌گردند و کنترل تست PCR آن‌ها دقیق و جدی انجام می‌شود. ماسکش کو؟