مقصران وضعیت امروز اقتصاد را بهتر بشناسید|ماجرای تفاهم‌نامه خیانت‌آمیز دولت خاتمی و هاشمی با صندوق بین‌المللی پول چه بود؟- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 104 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 45%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقصران وضعیت امروز اقتصاد را بهتر بشناسید وزیر اقتصاد دولت اصلاحات در گفتگویی به تشریح ماجرای تفاهم‌نامه ۲۶بندی ایران با صندوق بین‌المللی پول پرداخته است که در دولت خاتمی و هاشمی اجرایی شده و نتایج اسفبار آن در اقتصاد و معیشت مردم تا امروز نمایان است

بند 14 موضوع محدود کردن کسر بودجه به عنوان عنصر اساسی مدیریت تقاضا شناخته شده است. همچنین اقدام دولت به انتشار اوراق مشارکت دولتی به منظور تامیـن هزینه‌های عمرانی اضافی پیش‌بینی شده است که در صورت لزوم نرخ سود اوراق نیز افزایش می‌یابد. علاوه بر این برای افزایش بیشتر این هزینه‌ها دولت خواستار کسب منابع خارجی است.

بند 18 در زمینه‌ی تخصیص منابع است. دولت در نظر دارد با استفاده از نظرات کارشناسی بانک جهانی مقررات ضد انحصار و ایجاد شرایط رقابتی را تنظیم کند. هدف دولت عمدتاً حذف اولویت‌های خاص مانند معافیت‌های مالیاتی، دسترسی به ارز ارزان است. دولت از شرکت‌های دولتی خواهد خواست که افزایش در هزینه‌ها خصوصاً هزینه‌های ناشی از افزایش قیمت انرژی و هزینه‌ی واردات را به قیمت محصولاتشان منتقل کنند به نحوی که از انباشت کسری ناشی عملیات شبه‌مالی اجتناب گردد.

بند 22 در زمینه‌ی تور ایمنی اجتماعی است. از نظر دولت پرداخت یارانه‌ها‌ی ضمنی از طریق قیمت‌های پایین برای کالاهای اساسی و فرآورده‌های نفتی مانعی در راه تجهیز کارآمد منابع است. لذا در سال 78 تور ایمنی موثری طراحی خواهد شد که در دوره‌ی برنامه‌ی سوم توسعه جانشین نظام یارانه‌ی قیمتی غیر هدفمند شود. نظام تامین اجتماعی تمام جنبه‌های مرتبط با حق بیمه‌ی بیکاری، بهداشت و حق بازنشستگی را در بر خواهد گرفت. به پایین‌ترین دهک درآمدی یارانه‌ی نقدی پرداخت خواهد شد.

همچنین به مشکلات امضای تفاهم‌نامه با قصد انجام تعهدات را هم به اجمال یادآوری کردم. از جمله این که اگر ما خود اهم سیاست‌های پیشنهادی را قبول نداریم تصمیم و تعهد برای مهم‌ترین سیاست‌های اقتصادی شامل سیاست‌های ارزی، پولی و تجاریِ غیر قابل قبول، عاقلانه نیست.سه روز بعد از ارسال نامه، اظهار نظر آقای خاتمی طی نامه‌ی مورخ 1378/03/11 به این مضمون به اینجانب اعلام شد:

- در مورد افزایش غیر متعارف قیمت‌ها و رها بودن بازار کافی است بند 7 تفاهم‌نامه را ببینیم که در آن تعیین قیمت کالاها و خدمات به وسیله‌ی مکانیسم بازار و عدم کنترل دولت تصریح شده است. - لغو پیمان‌سپاری ارزی برای صادرات که مدتی عملی شد و با مسایلی که به وجود آورد دوباره به حالت قبل برگشت و مشکلات بعدی به رغم برقراری مجدد پیمان‌سپاری در زمینه‌ی خودداری صادرکنندگان از برگرداندن ارز صادراتی به صورت واضح مربوط به بند 11 تفاهم‌نامه است.

نگاه دیگر بر مبنای تجربیات حاصل از سوابق استعمارگران در کشورمان و در منطقه است که جز تجاوز و استعمارگری و به اصطلاح تامین منافع خود چیزی نمی‌شناسند. یادم می‌آید شهید رجایی می‌گفت از کسانی که با ما در جنگ هستند و می‌دانیم چرا با ما در جنگ هستند و تا زمانی که پای منافع ملی و عقایدمان ایستاده‌ایم با ما دشمنی می‌کنند، نمی‌توانیم انتظار کمک داشته باشیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جوک سال

در توئیت تسنیم، مغالطه هست. بر اساس گزارش تسنیم، چنین تفاهم نامه ای هیچگاه امضا نشده و آنچه اجرا شده قوانین مصوب مجلس و هیأت دولت ج.ا (طرح نظام) بوده است. در اظهارات ایشان از 'طرح خودمان' صحبت می شود که ظاهرا فرایندی مستقل از این تفاهم نامه داشته سرنوشت جلسه با خامنه‌ای چه شد؟

دكتر مَموتي هم كه ٨ سال آباد كرد اقتصاد رو حتماً! كاش كمي شرف داشتيد! بترسيد روزي شما رو انچنان قضاوت كنند كه خود ديگران را قضاوت ميكنيد..

اقا اصلاحات کلا عوضی وبدعت غلط نظلام واین به حق هم هست ولی اامروز ما هیچ محصول حداقلی از یکپارچگی که شما مدام فریاد میزدید وشرایط را محصول عدم موجودیت اون میدیدید نمیبینیم ،،، عرض کردم حداقلی متناسب با زمان مستقر شدن سه قوه هم سو ،وشیوه های فامیل سالاری قبلی کماکان اجرا میشه،؟

جابجا شدن مرزهای وقاحت آخه تا به کجا؟ دروغ تا به کجا؟ لااقل شرف داشته باشین.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه جان‌ باختن شماری از شهروندان روسیه در انفجار کارخانه‌ باروت‌سازی را تسلیت گفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هند تزریق یک میلیارد دز واکسن کرونا در کشور را جشن گرفتهند روز پنجشنبه، ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) تزریق یک میلیارد دز واکسن کرونا در کشور را جشن گرفت. آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در توییتی از تلاش این کشور برای پایان دادن به همه‌گیری تجلیل کرد و این موفقیت را به دهلی نو تبریک گفت. نارندرا مودی نخست وزیر هند در توییتی، ضمن قدردانی از تلاش‌های...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سیلاب جان 2 نفر را در استان گیلان گرفت- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimسیلاب جان ۲ نفر را در استان گیلان گرفت حجم سیلاب در برخی نقاط استان گیلان برخلاف انتظار هواشناسی به بیش از ۲۴۰ میلی متر رسید و علاوه بر خساراتی که از خود بر جای گذاشت جان دو نفر را گرفت جسد یکی از این دو تن تاکنون پیدا نشده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کرونا جان 165 بیمار دیگر را در ایران گرفتطی شبانه‌ روز گذشته 11 هزار و 64 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده و 165 بیمار نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی در ترکیه ۲۱۶ نفر
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آلتون: حمایت از حقیقت در مقابل دروغ و شایعه را اقدامی شایسته و رویکردی اخلاقی می‌دانیمرئیس دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه بر اهمیت مقابله با دروغ و شایعه پراکنی‌ها علیه کشورهای ترک تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان شمار شهروندان ترک در ایران را مانع ادامه تنش با آذربایجان دانستچه عجب یه رسانه ی فارس زبان پیدا شد که سخنان اردوغان رو درست ترجمه کنه تشگیلات و حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بایستی از علوم بی منطق جاهلیت و هویت دروغین من منیت مندراوردی جعلیاتش دست بردارد به هویت و مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی خردمندانه ی ملتهای توکان و ملتهای ایرانیان گذار کند حکومت حقیقی ایرانیان در ایران بنیان شود.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »