جورج_فلوید, مینیاپولیس, خشونت_پلیس, ایالات متحده آمریکا, مینیاپلیس, خشونت‌های پلیس

جورج_فلوید, مینیاپولیس

مقر پلیس مینیاپولیس در آتش؛ ترامپ تهدید به اعزام ارتش و گارد ملی کرد

مقر پلیس مینیاپولیس در آتش؛ ترامپ تهدید به اعزام ارتش و گارد ملی کرد #جورج_فلوید #مینیاپولیس #خشونت_پلیس بیشتر بخوانید🔽

29/05/2020 10:17:00 ق.ظ

مقر پلیس مینیاپولیس در آتش؛ ترامپ تهدید به اعزام ارتش و گارد ملی کرد جورج_فلوید مینیاپولیس خشونت_پلیس بیشتر بخوانید🔽

دونالد ترامپ به دنبال حمله معترضان به یکی از کلانتری‌های مینیاپولیس و بروز درگیری بین تظاهرکنندگان و ماموران پلیس از آمادگی ارتش و گارد ملی برای برقراری آرامش و مقابله با «اراذل و اوباش» سخن گفت.

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا در واکنش به ادامه ناآرامی‌ها در شهر مینیاپولیس با لحنی تهدیدآمیز از آمادگی ارتش و گارد ملی برای برقراری نظم در این شهر ایالت مینه‌سوتا سخن گفت.معترضان به خشونت پلیس علیه یک مرد سیاهپوست که روز دوشنبه هنگام بازداشت کشته شد، پنجشنبه شب به یک کلانتری در شمال شهر مینیاپولیس حمله کردند. گروهی از تظاهرکنندگان در جریان این حمله ساختمان کلانتری ناحیه سوم مینیاپولیس را به آتش کشیدند. بنا به اعلام پلیس مینیاپولیس ماموران این کلانتری پیش از به آتش کشیده شدن ساختمان محل را ترک کرده بودند.

آمریکا 'یک شناور حامل تسلیحات ایران برای حوثی‌ها را ضبط کرده است' پرواز ۷۵۲ اوکراین؛ مقام‌های هواپیمایی کشوری 'از دقایق اول از حمله موشکی سپاه خبر داشتند' دستور پذیرش بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در تمام بیمارستان‌های تهران

انتشار تصاویر ویدئویی از مرگ جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله موجی از اعتراض را در آمریکا برانگیخته است. کیلی مک انینی، سخنگوی کاخ سفید پیش از این گفته بود که دونالد ترامپ پس از مشاهده این تصاویر ویدئویی با پلیس فدرال تماس گرفت تا از انجام تحقیقات سریع اطمینان حاصل کند.

اعتراض‌ها به خشونت پلیس در برابر سیاهپوستانAP Photoبا این حال رئیس جمهوری ایالات متحده پنجشنبه شب به دنبال حمله معترضان به یکی از کلانتری های مینیاپولیس و بروز درگیری بین تظاهرکنندگان و ماموران پلیس با انتشار دو توئیت از آمادگی ارتش و گارد ملی برای برقراری آرامش و مقابله با «اراذل و اوباش» سخن گفت. دونالد ترامپ در انتهای دومین توئیت خود نوشت: «وقتی غارتگری شروع می‌شود تیراندازی هم آغاز می‌شود.»

تیم والز، فرماندار دموکرات مینه‌سوتا نیز دستوری اجرایی را امضاء کرده است که به گارد ملی ایالات متحده اجازه می‌دهد برای برقراری آرامش در مینیاپولیس وارد عمل شود. قرار است ۲۰۰ مامور پلیس ایالت مینه‌سوتا و تعدادی بالگرد نیز به مینیاپولیس اعزام شود.تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که جورج فلوید پیش از مرگ از مامور پلیس که زانویش را بر روی گردن او فشار می‌داد خواسته بود که به او اجازه تنفس بدهد. پلیس مینیاپولیس چهار مأموری را که در ماجرای بازداشت جورج فلوید نقش داشتند اخراج کرده است. هر چند مقامات ایالتی و فدرال وعده داده‌اند که درباره مرگ این مرد سیاهپوست تحقیق می‌شود، اما عدم تعقیب قضایی عاملان مرگ او خشم ساکنان مینیاپولیس به ویژه سیاهپوستان را برانگیخته است.

اعتراض به کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست؛ خشونت‌ها همچنان ادامه داردفیلونویز فلوید، برادر جورج فلوید خواستار بازداشت «فوری» مأمورانی شده است که در مرگ برادرش نقش داشتند. او ضمن تاکید بر تظاهرات «صلح آمیز» اظهار داشت: «از اینکه می‌بینم مردان سیاهپوست کشته می‌شوند خسته شده‌ام.»

میشل باشله، کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر در واکنش به مرگ جورج فلوید از مقامات آمریکا خواست تا به «قتل مردان سیاهپوست غیر مسلح» از سوی پلیس این کشور خاتمه دهند.خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان طی سال‌های اخیر باعث شد که جنبش «جان سیاهپوستان اهمیت دارد» (Black lives matter) در این کشور شکل بگیرد. این جنبش پس از تبرئه عامل تیراندازی به یک نوجوان سیاهپوست در سال ۲۰۱۲ پدید آمد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

فقط و فقط با جنگ داخلی در آمریکا همه چیز درست خواهد شد ‼️ ماشین پلیسه؟! بخش حمله به ماشین و سد راه کردنش توسط تبهکاران چپ رو یورونیوز نمیبینه فقط بخش دفاع از خود براش برجسته میشه. رسانه تبهکاران چپ معترض برای چی خودش می اندازه جلوی ماشین. اون سیاه پوست حتما یه غلطی کرده دیگه که پلیس گرفتتش. احتمالا عضو باند مواد مخدری بوده دیگه.

یورونیوز رسانه چپ فارسی الان خیلی خوشحاله اگه تظاهرات تو ایران بود سانسور میکرد جالبه این افراد شدند اوباش!!!!!!! پرزیدنت ترامپ هرگز به معترضین در تظاهرات اراذل و اوباش نگفت اون ادبییاته آقای احمقینژاد است. تفاوت اوباشی که تو ایران بانک و کلانتری اتش می زنند با اوباش تو امریکارو میشه بگیند اقای ترامپ براي شما اراذل و اوباشن . اين ها همونايين كه ازحقوق بشر دفاع ميكنن و خونشون به جوش مياد وقتي ميبينند يه شهروند كشور بي گناه كشته ميشنه و نه ترامپ و دار و دستش . تا اين اتفاقا نيوفته كسي بيدار نميشه .

راه حل بهتر این است که پلیس مجرم را به دار بزنند ‼️ حقوق بشر از نوع آمریکایی. تو کشورای ما میشه( مردم مظلوم). تو‌کشورای غربی میشه ( اوباش ). نمیرید از تناقض . حقوق بشر آمریکایی اگر چنین اتفاقی در ایران ، ونزوئلا ، چین یا روسیه افتاد بود ، پوشش بدون توقف در تمامی رسانه ها وجود داشت و خواستار تحریم میشدن

ترامپ هم از ما یاد گرفته، اونا شدند اوباش یاد این کلیپ افتادم البته طرفدارانش اینو یادشون نبود و تَکرار کردن😊 اینا هم خس و خاشاکن

سومین روز تجمع اعتراضی به مرگ‌ «جرج فلوید» در مینیاپولیس؛ شهردار اعلام «وضعیت اضطراری» کردبخش انگلیسی صدای آمریکا - در حالیکه برای سومین شب پیاپی اعتراضات به مرگ «جرج فلوید» یک مرد سیاهپوست در حین بازداشت توسط پلیس شهر مینیاپولیس ادامه یافت، شهردار این شهر اعلام «وضعیت اضطراری» کرد. همزم سیاهپوستا دارن همه چی رو غارت میکنن The question is was it worth it? How much more destruction does it take before they realize they should treat people with dignity? Do they have short memories? Javid shah 💙💙👑👑 Javid shah 💙💙👑👑 Javid shah 💙💙👑👑 Iranian HOPE

پلیس آلمان به خانه اعضای گروه‌ «شهروندان رایش»‌ یوروش برداین گروه در سال های اخیر، عامل خشونت‌های بی سابقه علیه مهاجران و یا آلمانی‌های مهاجرتبار، خصوصا مسلمانان بوده‌‌اند. یوروش نه یورش! چقد از قدرت گرفتن راست گرا ها میترسین😂

پرزیدنت ترامپ توئیتر را به دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ متهم کردپرزیدنت ترامپ توئیتر را به دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ متهم کرد این اظهارات پرزیدنت ترامپ پس از آن است که شرکت توئیتر برچسب و لینکی در پایین این دو توئیت روز سه‌شنبه رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرده و نوشت که «حقایق درباره رای دادن از طریق پست را دریافت کنید.» چرا شما ۱۲ ساعت عقبید؟

با شیوع کرونا کارزار انتخاباتی ترامپ و ‌بایدن به اسنپ‌چت منتقل می‌شودانتخاب این اپلیکیشن برای تبلیغات این دو رقیب سیاسی، پس از بررسی امتیازات آن نسبت به دیگر ابزارهای موجود در شبکه‌های اجتماعی انجام شد؛ از جمله حضور پررنگ نسل زد (۱۸ تا ۲۳ ساله‌ها) و نسل هزاره (۲۴ تا ۳۹ ساله‌ها)در این اپلیکیشن که در مجموع بیش از ۳۵ درصد از کل جمعیت رای دهندگان آمریکا را تشکیل می‌دهند.

ترامپ شبکه‌های اجتماعی را تهدید به تعطیلی کرددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که به زودی مقررات سامانه‌های شبکه‌های اجتماعی را یا «بازتنظیم» می‌کند و یا آنها را «تعطیل» می‌کند. این توویتر رو گِل بگیر. من کاری نکرده لیمیت شدم. کسخل اعظم. جناب ترامپ. ریدی جای امام خالیه که به ترامپ بگه خیلی خری!

گزارش‌ها: فرماندهان نظامی گزینه‌های خروج نیروها از افغانستان را به پرزیدنت ترامپ ارائه می‌دهندگزارش‌ها: فرماندهان نظامی گزینه‌های خروج نیروها از افغانستان را به پرزیدنت ترامپ ارائه می‌دهند به گفته مقامات آگاه، مقامات ارشد نظامی همچنین قرار است یک جدول زمانی احتمالی برای خروج نیروها پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ارائه دهند. بالاخره پایان زورگویی و ستم گری در خاورمیانه برای همیشه باید پایان داده شود با خروج امریکاییهای تروریست!