مقتدا صدر: نتایج اعلام شده توسط کمیسیون انتخابات عراق را می‌پذیرم

25/07/1400 06:13:00 ب.ظ

مقتدا صدر: نتایج اعلام شده توسط کمیسیون انتخابات عراق را می‌پذیرم #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, مقتدی صدر

مقتدا صدر: نتایج اعلام شده توسط کمیسیون انتخابات عراق را می‌پذیرم العربيه_فارسى

مقتدی صدر ، رهبر «ائتلاف صدر» اعلام کرد که تصمیم «کمیسیون ناظر بر انتخابات عراق » را می‌پذیرد و انتخابات با هر نتیجه‌ای برای او معتبر است. مقتدی صدر ، یک‌شنبه

Shareمقتدی صدر، یک‌شنبه 17 اکتبر، در توییتی نوشت که نتایج این انتخابات نباید منشا اختلاف و ایجاد درگیری شود.او همچنین با تاکید بر دوری از «فرقه‌گرایی» و «قوم‌گرایی»، به تشکیل «ائتلاف‌های ملی» زیر سایه «اصلاحات» اشاره کرد و گفت، دولت «خدمت‌گزار» و «صادقی» تشکیل خواهد داد که «منافع شخصی را بر منافع عمومی ترجیح نمی‌دهد.»

به گفته این منابع، این اعتراضات تا زمانی که آرای انتخاباتی به صورت دستی کاملاً بازشماری نشوند، ادامه خواهد داشت.البصری در مصاحبه با شبکه «روداو» گفت: «ائتلاف فتح با ادله مبرهن و قاطع به این نتیجه حتمی رسیده که این انتخابات به همراه تقلب بوده است.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

پلیس حمله مرگبار به نماینده پارلمان بریتانیا را تروریستی اعلام کرد | DW | 16.10.2021پلیس بریتانیا حمله به دیوید امس، نماینده پارلمان این کشور را 'تروریستی' اعلام کرد. دیوید امس نماینده ۶۹ ساله از حزب محافظه کار بریتانیا در حوزه انتخابیه خود بر اثر حمله مسلحانه یک مهاجم با چاقو جان باخت. هیچ رد پایی از یک مسلمان پیدا نشد به این خبر وصل کنین؟ همساده ای ، بقالی یا کنار مسجدی رد شدن خلاصه بهواین اخبارتان کمی جون بدید!!!

نتایج اولیه کامل انتخابات عراق اعلام شد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimنتایج‌ اولیه انتخابات_ عراق اعلام شد جریان صدر به رهبری «مقتدی الصدر»: ۷۳ کرسی ائتلاف تقدم به ریاست «محمد الحلبوسی»: ۳۷ کرسی ائتلاف دوله القانون به ریاست «نوری المالکی»: ۳۴ کرسی حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست «مسعود بارزانی»: ۳۳ کرسی تكميلی | نتایج‌ اولیه انتخابات_عراق اعلام شد حزب اتحادیه میهنی کردستان به ریاست «بافل طالبانی»: ۱۶ کرسی ائتلاف الفتح به ریاست «هادی العامری»: ۱۷ کرسی ائتلاف عزم به ریاست «خمیس الخنجر»: ۱۴ کرسی

پایان شمارش کل آراء برای اعلام نتایج نهایی انتخابات عراقدر حالی است که احزاب و جریان‌های سیاسی منتظر اعلام رسمی نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق هستند، مشاور نخست وزیر این کشور در امور انتخابات از پایان

قوانین مربوط به ممنوع‌الخروجی نیازمند ساماندهی است/ می‌توان از طریق سامانه ثنا وضعیت خروج افراد از کشور را اعلام کردیک حقوقدان گفت: قطعاً با مدیریت دقیق و سریع به زودی شاهد ساماندهی مقررات و اجرای آن در زمینه ممنوع‌الخروجی‌ها خواهیم بود و برای تسریع در این امر تشکیل کارگروه تخصصی و تعیین مدت زمان بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

قتل قانونگذار بریتانیایی «حادثه تروریستی» اعلام شد؛ وزیر خارجه آمریکا: حمله به مقام منتخب حمله به دموکراسی استپلیس بریتانیا اواخر روز جمعه اعلام کرد قتل یک نماینده پارلمان با چاقو به عنوان یک حادثه تروریستی در نظر گرفته می‌شود. در بیانیه‌ای پلیس بریتانیا گفته شده است که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد «انگیزه بالقوه حمله مرتبط با افراطگرایی اسلامی» است. دیوید آمس نماینده پارلمان بریتانیا از حزب محافظه‌کار... امريكا گوه خورد خوب حمله تروریستی بوده در مقابل چه میکنید؟ تا زمانی که داعش و طالبان و دیگر گروههای نیابتی و تروریستی پذیرفته شوند در کشورها ،بدون هیچ تحقیق و تفحص ،معلومه که جوانان آن کشو ها را که کنجکاوند و میخواهند عقاید نویی را تجربه کنند ،اینچنین آلوده به باورهای غلط خود میکنند و و برای جان آن کشورها شده و ناامنی را گسترش میدهند

کمیسیون عالی انتخابات عراق: نتایج اولیه نهایی نیستکمیسیون عالی انتخابات عراق با بیان این که این کمیسیون نگفته که نتایج اولیه نهایی است، اعلام کرد که می‌توان علیه این نتایج اعتراض کرد.این کمیسیون شامگاه

17 اکتبر ,2021: 06:39 شب GST آخرین به روزرسانی: 17 اکتبر ,2021: 07:07 شب GST Share آدرس کپی شد مقتدی صدر، رهبر «ائتلاف صدر» اعلام کرد که تصمیم «کمیسیون ناظر بر انتخابات عراق» را می‌پذیرد و انتخابات با هر نتیجه‌ای برای او معتبر است.جهان پلیس حمله مرگبار به نماینده پارلمان بریتانیا را تروریستی اعلام کرد پلیس بریتانیا حمله به دیوید امس، نماینده پارلمان این کشور را"تروریستی" اعلام کرد.اهالی واسط 1 کرسی مستقل ها 40 کرسی با توجه به نتایج منتشر شده در وبسایت کمیسیون انتخابات عراق، بازشماری آرا و شمارش صندوق‌های باقیمانده هم تغییری در نتایج انتخابات پارلمانی عراق ایجاد نکرده است و جریان صدر با 73 کرسی با تفاوت معناداری از سایر رقبا پیش است.بازشماری دستی آراء خبر داد.

مقتدی صدر، یک‌شنبه 17 اکتبر، در توییتی نوشت که نتایج این انتخابات نباید منشا اختلاف و ایجاد درگیری شود. Advertisement او در این زمینه با اشاره به برخی مخالفت‌ها با نتایج انتخابات افزود: «درگیری، برهم‌زدن آرامش و آسیب‌رساندن به مردم ممنوع است. پلیس بریتانیا صبح روز شنبه ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) حمله به دیوید آمس، نماینده حزب محافظه‌کار بریتانیا را به عنوان یک اقدام تروریستی دانست.» او همچنین با تاکید بر دوری از «فرقه‌گرایی» و «قوم‌گرایی»، به تشکیل «ائتلاف‌های ملی» زیر سایه «اصلاحات» اشاره کرد و گفت، دولت «خدمت‌گزار» و «صادقی» تشکیل خواهد داد که «منافع شخصی را بر منافع عمومی ترجیح نمی‌دهد. روز شنبه،  «عبدالحسین الهنداوی» مشاور نخست وزیر عراق در امور انتخابات عراق از پایان شمارش دستی آرا خبر داد و گفت که نتایج به دست آمده با نتایج شمارش الکترونیکی تطابق دارد.» از سویی «هیأت هماهنگی شیعیان عراق» مخالفت کامل خود با نتایج انتخابات را اعلام کرد و خواستار رسیدگی به تخلفات انتخاباتی توسط «کمیسیون ناظر بر انتخابات عراق» شد. دیوید امس روز جمعه ۱۵ اکتبر توسط یک مهاجم در اسکس بریتانیا مورد ضربات چاقو قرار گرفت و در محل حادثه فوت کرد. منابع «العربیه/الحدث» در این زمینه گفته‌اند که «هیأت هماهنگی شیعیان عراق» خواستار بازشماری کامل آرا به صورت دستی هستند و احتمالا در چند روز آینده، با آغاز اعتصابات و تظاهرات در خیابان‌ها به نتایج انتخابات اعتراض خواهند کرد. او همچنین افزود که تعداد کل شکایت‌های انتخاباتی به 356 مورد رسیده است.

به گفته این منابع، این اعتراضات تا زمانی که آرای انتخاباتی به صورت دستی کاملاً بازشماری نشوند، ادامه خواهد داشت. در تحقیقات اولیه پلیس از"انگیزه احتمالی مهاجم به اسلام‌گرایی" صحبت شده است. عراق یکشنبه هفته گذشته پنجمین انتخابات پارلمانی بعد از سقوط رژیم بعث را برگزار کرد که میزان مشارکت آن بیش از  41 درصد اعلام شد. از سوی دیگر، «کمیسیون ناظر بر انتخابات عراق» در اظهاراتی به «العربیه» گفت که در جریان انتخابات، تحت‌تاثیر هیچ فشاری قرار نگرفته است. ابو ضیا البصری، یکی از رهبران «ائتلاف فتح» عراق، پیش‌تر گفته بود که این ائتلاف، شواهدی «مبرهن» حاکی از تقلب در روند انتخابات به «کمیسیون ناظر بر انتخابات» ارائه داده و «ائتلاف فتح» پس از اعلام نتایج نهایی این انتخابات «واکنش» نشان خواهد داد. مهاجم ۲۵ ساله در یک ایستگاه پلیس در اسکس بازداشت شده است. البصری در مصاحبه با شبکه «روداو» گفت: «ائتلاف فتح با ادله مبرهن و قاطع به این نتیجه حتمی رسیده که این انتخابات به همراه تقلب بوده است.» او در ادامه گفت: «تصمیم‌گیری بر عهده کمیسیون ناظر بر انتخابات است که این شواهد را بپذیرد یا خیر. واکنش بوریس جانسوین: "شوک و غم" بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که به شدت تحت تأثیر حمله مرگبار به دوست هم حزبی خود قرار گرفته بود به خبرنگاران گفت: «قلب همه از"شوک و اندوه" پر شده است. جریان صدری‌ها به رهبری مقتدی صدر، روحانی شیعه در این انتخابات به موفقیت‌های چشمگیری دست یافت.

» البصری افزود: «اگر کمیسیون شواهد ما را نپذیرد، ما موضع دیگری خواهیم گرفت.» او «واکنش» ائتلاف فتح را «تهدید»ی‌ علیه کسی ندانست و آن را موضعی در برابر «تقلب در انتخابات» عنوان کرد. رهبر مخالفان از حزب کارگر نیز در توییتر نوشت: «اخبار وحشتناک و عمیقاً تکان‌دهنده بود. ابوضیا البصری با این عنوان که «ماهیت واکنش ائتلاف فتح، به نتایج انتخابات و تصمیم‌گیری کمیسیون انتخابات» بستگی دارد، تاکید کرد که «ائتلاف فتح به آمریکا و متحدانش اجازه دستکاری در نتایج انتخابات عراق را نمی‌دهد.» صدرنشینی جریان صدری‌ها نتایج اولیه انتخابات پارلمانی عراق جریان صدری‌ها به رهبری مقتدی صدر با کسب 70 کرسی صدرنشین و پیروز قاطع انتخابات اعلام شد. شاهزاده ویلیام و کیت در توئیتر خود نوشتند از قتل دیوید امس شوکه شده‌اند. ائتلاف سائرون پیشتر 54 کرسی‌ در پارلمان داشت اما در این انتخابات کرسی‌های این جریان به 70 کرسی رسیده است پارلمان عراق در مجموع 329 عضو دارد.

همچنین گروه‌های نزدیک به جمهوری اسلامی که کنشگران عراقی آنها را به قتل فعالان سیاسی و ترور روشنفکران این کشور متهم می‌کنند، در این انتخابات بیش از دو سوم کرسی‌های خود را از دست دادند. دویوید امس دومین نماینده پارلمان بریتانیاست که در ظرف  شش  سال گذشته به قتل رسیده است. ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری، فرمانده سپاه بدر که یکی از عمده‌ترین هم‌پیمانان ایران در عراق است، بیش از دو سوم کرسی‌هایش را از دست داده است. جریان الحکمه به رهبری عمار حکیم نیز شکست سنگینی متحمل شد. کاکس در جریان یک نشست عمومی در حوزه انتخابیه خود مورد حمله یک مهاجم راست‌افراطی قرار گرفت. عراقی‌ها روز یکشنبه دهم اکتبر به پای صندوق‌های رای‌گیری رفتند و در انتخابات پارلمانی این کشور که در واکنش به اعتراضات گسترده سال 2019 این کشور زودتر از موعد مقرر برگزار شد، شرکت کردند. با وجود این‌که آمارها تاکنون حاکی از پیروزی مقتدی صدر در انتخابات عراق است، ناظران بر این باور هستند او تا زمانی که با دیگر طرف‌های درگیر در انتخابات مذاکره نکند، نمی‌تواند به‌تنهایی در عراق دولتی تشکیل دهد. قتل کاکس تنها چند هفته قبل از همه‌پرسی برگزیت اتفاق افتاده بود.

در این زمینه، رناد منصور یکی از محققان مرکز «چتام هاوس» در بریتانیا، به خبرگزاری فرانسه گفت: «نتایج انتخابات دست بالا را در عرصه سیاسی عراق به جریان صدری‌ها می‌دهد، اما این تنها عامل مهم نیست، این فراکسیون باید با فراکسیون‌های دیگر مذاکره کند.» برخی خبرگزاری‌ها از جمله خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خود در عراق از پایین بودن میزان مشارکت مردم در این انتخابات خبر داده بودند. گزارش تصویری از تیراندازی در نزدیکی پارلمان بریتانیا مجروحان دقایقی پس از حادثه شماری از مجروحان بر روی پل وست‌مینستر در نزدیکی پارلمان بریتانیا. پیشتر کمیسیون عالی انتخابات عراق میزان مشارکت در این دوره از انتخابات پارلمانی این کشور را 43 درصد اعلام کرد. . گزارش تصویری از تیراندازی در نزدیکی پارلمان بریتانیا ترافیک سنگین در لندن در پی حمله تروریستی در لندن تردد در این شهر از حالت عادی خارج شده است.