مقتدی صدر خواستار عدم دخالت «حشد الشعبی» در سیاست و تجارت شد

23/03/1401 06:00:00 ق.ظ

مقتدی صدر، رهبر جنبش صدری‌ها یک‌شنبه 22 خرداد خواستار جدایی حشد الشعبی از گروه‌های به اصطلاح مسلح در عراق و عدم دخالت آن در سیاست، تجارت و اختلافات داخلی

مقتدی صدر، رهبر جنبش صدری‌ها یک‌شنبه 22 خرداد خواستار جدایی حشد الشعبی از گروه‌های به اصطلاح مسلح در عراق و عدم دخالت آن در سیاست، تجارت و اختلافات داخلی همزمان صالح محمد العراقی، از شخصیت‌های نزدیک به صدر با انتشار بیانیه رهبر صدری‌ها به مناسبت سالگرد تاسیس حشد الشعبی از این اقدام علی سیستانی، رهبر شیعیان عراق ستایش و قدردانی کرد.

Advertisement سیستانی در سال 2014 در حالی که «داعش» یک سوم خاک عراق را به تصرف درآورده بود، فتوای تشکیل حشد الشعبی را صادر کرد.

در این بیانیه صدر گفته است: «ضروری است حشد الشعبی و فرماندهی آن را بر اساس ساختاری یکپارچه سازماندهی کرد، تا این ارگان مسلح وارد بازی‌های جناحی نشود. بدین گونه فریضه جهاد و تلاش مجاهدین و خونشان مصمون خواهد ماند و عراق و نیروهای امنیتی آن تقویت شده و الحشد الشعبی به عنوان نیروی دفاع از میهن و کشور باقی می‌ماند».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

نمایندگان هوادار مقتدی صدر در پارلمان عراق استعفاء دادند؛ رئیس مجلس پذیرفتبلوک صدر همراه با متحدین خود ۱۵۵ کرسی از ۳۲۹ کرسی پارلمان عراق را در دست دارد، اما اکثریت مطلق برای انتخاب نخست‌وزیر آتی را در اختیار ندارد.

هزاران آمریکایی‌ خواستار تشدید قوانین در ارتباط با حمل سلاح شدند | DW | 12.06.2022هزاران آمریکایی در واشنگتن و ده‌ها شهر دیگر با برگزاری راهپیمایی خواستار تصویب قوانینی برای کنترل خشونت با سلاح شدند. در واشگتن پایتخت بیش از ۴۰ هزار نفر در تظاهرات شرکت کردند. در مجموع بیش از ۴۵۰ تظاهرات برگزار شد.

نمایش با اعمال شاقه؛ سانسور در تهران، اجرا در استکهلمدرباره سانسور تئاتر در ایران با هلن_همتی، نمایشنامه‌نویس و کارگردانی که تجربه این ممیزی‌ها را از سر گذرانده و حالا در سوئد موضوع تجاوز به زندانیان سیاسی زن در دهه ۶۰ را به صحنه برده، گفت‌وگو کرده‌ایم. سانسور وزارت_ارشاد گزارشی از DehkordiMaryam

حمله هوایی اسرائيل به سوریه؛ پروازها در فرودگاه دمشق به حالت تعلیق در آمددولت سوریه می‌گوید ارتش اسرائيل با حمله هوایی فرودگاه بین‌المللی دمشق را مورد هدف قرار داده که باعث شده باند این فرودگاه و همچنین یکی از پایانه‌های مسافربری آن آسیب ببیند. اسرااییل با اجازه روسیه هرکاری دوست داره تو سوریه میکنه، و برا ایرااان فیلم بازی می‌کنند....

بررسی تعلیق عضویت ایران در «ان پی تی» در مجلسسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به قطعنامه آژانس بین اللملی انرژی اتمی در مورد برنامه هسته ای ایران، پیشنهاد داده که ایران عضویت در ان‌پی‌تی را تعلیق کند. مجلس مذاکرات_هسته‌ای نماینده که نه وکیل الدوله یا بعبارت بهتر وکیل الولایه یه منطقه کاملا محروم پر ازفقر مطلق باشی ک با وعده های توخالی به همچی مردمی وارد مجلس بشی بعدش بی خیال حتی ابتداییترین درخواستای همون مردم بشی اونوخ بشی رئیس کمیسیون امنیت و اباطیلو مزخرف ببافی؛

شکست ایران در مقابل الجزایر؛ نمایش ناامیدکننده ملی‌پوشان در نخستین بازی تدارکاتیتیم ملی فوتبال ایران در یک بازی دوستانه در مقابل الجزایر با نتیجه ۲-۱ شکست خورد. تنها گل ایران را در این مسابقه علیرضا جهانبخش در دقیقه ۶۴ به ثمر رساند.