مقتدی صدر خواستار کناره‌گیری دولت عراق شد | DW | 05.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در چهارمین روز از تظاهرات اعتراضی در عراق رهبر جریان شیعی صدر خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد. به رغم عقب‌نشینی دولت در برابر معترضان تعداد کشته شدگان در روز چهارم بیش از سه روز قبل بود.

در پی گسترش اعتراض‌ها در عراق و شدت گرفتن سرکوب معترضان، مقتدی صدر، روحانی پرنفوذ شیعه و رهبر جریان صدر خواستار کناره‌گیری دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی زیر نظر سازمان ملل متحد شد.

کمیسیون حقوق بشر عراق گفته که از آغاز اعتراض‌ها در روز سه‌شنبه تا شامگاه جمعه تنها در بغداد دست‌کم ۱۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند. به رغم اعلام حکومت نظامی و سرکوب شدید معترضان، حرکت‌های اعتراضی در عراق، جمعه چهارم اکتبر ۲۰۱۹ ادامه یافت دولت از بامداد پنج‌شنبه در بغداد و برخی شهرهای دیگر حکومت نظامی و مقررات منع رفت و آمد وضع کرده بود که معترضان بدون توجه به آن به حرکت‌های اعتراضی ادامه دادند. حکومت نظامی از بامداد شنبه به طور رسمی لغو شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این مقتدی صدر یه کم میخاره !

این مادر بخطا آمد اینجا پولا را گرفت ورفت وج.ا حمایتش میکنه تا همین بشه رهبر عراق و .......

بیچاره اون مردمی که تو روحانیشونی

ايران عراقيا اداره ميكنن عراقم ايرانيا بهر دو كشورم گند زندن ملتشو عاصي كردن

انقلاب مردم عراق توسط مقتدی صدر مزدور ایران دزدیده نشود ؟ مثل انقلاب ایران که توسط خمینی دزدیده شد .

حس میکنم اینا خودشون خودشونو میکشن میندازن گردن دولت بدبخت😶

Ma Irani ha be in harf ha ad'at kardim, in ke jibesh be khameneiee vasale mikhad jeloye enghelab Iraqi ha ro az sharre regim begireh.

این خیزش ربطی به مقتدا صدر نداره . مقتدا هم عامل فقهای ایدئولوژیک است .

خری جایش را به خری دیگر میدهد و پالان عوض میکنن به جای عوض کردن دولت ؛ دست ایران را کوتاه کنید مثل قطری ها زندگی کنید مثل اماراتی ها بنوشید و مثل سعودی ها سوار شوید

اولین نفری که مردم عراق باید بندازن دور خود ایشون و امثال ایشون هستن. تا اینا تو عراق و هر جای دیگه دنیا باشن اونجا روی ارامش رو نخواهد دید. این ها افت زندگی سالم و خوب هستند.

خامنه اي نرم .. مكارتر .. سالوس تر... مزوّرتر...!

اگرامریکا ازحمایت وپشتیبانیه ملاها دست برداره مردم ریششونو میزنن.

این اخوند مکار چند روز پیش زیر خای..های خامنه ای چنبره زده بود.حالا اومده کنار مردم عراق!!!! واقعا اخوندا ,خدای مکر و حیله حقه بازیند.

عراق روی آرامش رو نخواهد دید تا وقتی جمهوری اسلامی وجود داره. غیر از گروه عیاد علاوی مابقی گروه‌های شیعه به نحوی افسارشان در دست جمهوری اسلامیست و با توجه به اینکه اکثریت دولت و پست نخست وزیری باید در دست شیعیان باید باشد پس تا جمهوری اسلامی هست فتنه های آنهم در عراق جاریست

اینم ک با هر بادی می وزد🤮

دنبال اصلاح‌طلب در عراق میگشتید. مردم ضد حشدالشعبی و ج.ا آمدن خیابون، این میگه دولت عوض شه. همیشه همین کار رو کرده.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تونس؛ ۱۰ روز تا برگزاری انتخاباتی که یکی از کاندیداهایش در زندان استتحقیقات قضایی درباره نبیل القروی تاجر و مرد بانفود حوزه تبلیغات و رسانه تونس از سال ۲۰۱۷ و به اتهام پولشویی و فرار مالیاتی آغاز شده است و وی سرانجام در ۲۳ اوت بطور موقت بازداشت شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرخصی سالانه یک کارگر چند روز است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رونمایی از مجسمه یادیود قربانیان برده‌داری در موزه تیت مدرن لندنکارا واکر، هنرمند آمریکایی ساکن نیویورک و خالق این اثر برای ایجاد آن از مجمسه «یادبود ویکتوریا» که به افتخار ملکه ویکتوریا ساخته شده و در مقابل کاخ باکینگهام قرار دارد، الهام گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نامجومطلق: هواداران بدانند استقلال به امثال تبریزی در آینده نیاز داردرفتن 15 بازیکن نشانه ضعف مدیریت است نامجومطلق: هواداران بدانند استقلال به امثال تبریزی در آینده نیاز دارد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مذاکرات اتاق اصناف و وزرات صمت برای رفع مشکلات مالیات/ خودکفایی در تولید کالاهای حساس را در دستور کار داریموزیر صمت در پاسخ به ایلنا بیان کرد: مذاکرات اتاق اصناف و وزرات صمت برای رفع مشکلات مالیات/ خودکفایی در تولید کالاهای حساس را در دستور کار داریم بدبخت شدیم رفت هرچی اینا میرن سمتش دارو دسته لاشخورهاشونم‌میاد اونجا
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش ائتلاف بین المللی به تظاهرات ضد دولتی در عراقائتلاف بین المللی ضد داعش از تظاهرات ضد دولتی در عراق ابراز نگرانی کرده و طرف‌ها را به خویشتنداری و کاهش تنش دعوت کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »