مقام ارشد پارلمان روسی:‌‌ «برای همیشه» در جنوب اوکراین خواهیم ماند

17/02/1401 06:00:00 ق.ظ

مقام ارشد پارلمان روسی: «برای همیشه» در جنوب اوکراین خواهیم ماند

آندری تورچاک، مسئول پارلمانی روسیه، با حضور در شهر «خرسون» که مسکو از ماه مارس گذشته، مدعی تصرف کامل آن شده، تاکید کرد که روسیه «برای همیشه» در جنوب تورچاک، معاون اول رئیس مجلس جمهوری فدراتیو روسیه، جمعه 6 مه، به نقل از بیانیه‌ حزب حاکم «روسیه متحد»، گفت: «دوست دارم بار دیگر خطاب به اهالی منطقه خرسون بگویم که روسیه برای همیشه در اینجا حضور خواهد داشت. نباید در این موضوع تردید کرد.» Advertisement

تورچاک، معاون اول رئیس مجلس جمهوری فدراتیو روسیه، جمعه 6 مه، به نقل از بیانیه‌ حزب حاکم «روسیه متحد»، گفت: «دوست دارم بار دیگر خطاب به اهالی منطقه خرسون بگویم که روسیه برای همیشه در اینجا حضور خواهد داشت. نباید در این موضوع تردید کرد.»

Advertisement این اولین بار است که یک مقام بلندپایه روسیه از تمایل مسکو برای ماندن در مناطق تحت کنترل ارتش روسیه از زمان آغاز تهاجم نظامی در اوکراین در 24 فوریه، خبر می‌دهد تورچاک افزود: «هیچ بازگشتی به گذشته وجود نخواهد داشت. ما با هم زندگی خواهیم کرد، ما این منطقه سرشار از میراث تاریخی و ساکنان آن را توسعه خواهیم داد.»

او تاکید کرد که روسیه همانطور که به «دو جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک» در شرق اوکراین که استقلال آنها از سوی مسکو به رسمیت شناخته شده کمک کرده است به منطقه خرسون نیز کمک خواهد کرد. تورچاک افزود: «ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، به مناسبت 9 مه، سالروز پیروزی روسیه بر آلمان نازی، هدایا و جوایز مالی را به تمامی کهنه‌سربازان ساکن این سرزمین‌ها که در جنگ جهانی دوم شرکت داشتند، اعطا خواهد کرد.» headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تلاش دوباره جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا برای حفظ نام سپاه در فهرست تروریسمدر ادامه تلاش حزب جمهوری‌خواه برای جلوگیری از خروج نام سپاه پاسداران از فهرست تروریسم توسط دولت جو بایدن، دو طرح پیشنهادی در این باره روز چهارشنبه با رای اکثریت به تصویب رسید.

پاسخ تلویحی دستیار وزیر خارجه به سفیر روسیه در تهران در مورد گردشگری در ایرانپاسخ تلویحی دستیار وزیر خارجه به سفیر روسیه در تهران در مورد گردشگری در ایران: *جاذبه‌های اصلی گردشگری ایران زیارت، فرهنگ، هنر، تاریخ و تمدن است *مشکل اصلی صنعت گردشکری ما ضعف زیرساخت‌ها و مدیریت امور است نه مهیا نبودن بساط ع...خ.. به زودی و با رفتن آخوندا همم مشکلات ایشون حل میشه هم مشکلات روسا و هم مشکلات ما. «بساط ع...خ.. » دیگه چیه؟ بساط عرق خوری که همه هست اگر رییسی کشمش رو گرون نکنه

آمریکا در مذاکرات هسته‌ای با ایران برای سناریوهای دیگر آماده می‌شودسناتورهای آمریکا باید چنان بیخرد و ابله باشند اولاغ کرایه ای صلیبچیهای استعمار جهانی را در ایران و منطقه و جهان ول بکنند به پالان اولاغ می کوبند.

اکسیوس:‌ آمریکا و اسرائیل در پی یافتن راهی برای واداشتن ایران به بازگشت به برجاموب‌سایت اکسیوس می‌نویسد که مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل اعمال فشار بر ایران با این هدف را بررسی کرده‌اند که برای حکومت جمهوری اسلامی روشن شود به احیای برجام «نیاز دارد». هر سازی بزنند ج.ا براشون میرقصه. روسیه میخواد تحریم های ایران برداشته بشه تا روسیه بتونه از ایران برای دور زدن تحریم های خودش استفاده کنه. برای همین بهش میگه حجاب رو بیخیال شو. آزادی بده. چون میخواد نارضایتی به جایی نرسه که ج.ا کله پا بشه. واسه همین عبداللهیان گفت سپاه گفته شل کن

تلاش برای تحت پیگرد قرار دادن روسیه به جرم ارتکاب جنایات جنگی در اوکراینسازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد، جنایات جنگی گسترده‌ای از قبیل اعدام‌های خودسرانه، گلوله‌باران خانه‌ها و شکنجه که نیروهای روسی در مناطق مسکونی اطراف کییف

احتمال بروز موج جدید کرونا در جهان، در تابستان/تاکید بر تکمیل واکسیناسیونمعاون وزیر بهداشت با اشاره به روند مدیریت کرونا در کشور، گفت: اثر واکسن‌ها بعد از چند ماه کاهش می‌یابد و با توجه به بروز زیرگونه‌هایی از کرونا و همچنین پیش‌بینی سازمان جهانی بهداشت که ممکن است جهان موج جدیدی از ویروس را در تابستان تجربه کند، امیدواریم مردم تزریق واکسن را در برنامه خودشان قرار دهند و کسانی که نوبت آخر واکسن خود را نزده‌اند حتما برای تزریق اقدام کنند.