مقامات آمریکا: تب‌سنجی تاثیر چندانی برای مقابله با شیوع کرونا ندارد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

مقامات آمریکا: تب‌سنجی تاثیر چندانی برای مقابله با شیوع کرونا ندارد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

همزمان با برداشته شدن تدریجی محدودیت‌های کرونایی در شهرهای مختلف، بسیاری از کافه‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌ها در ورودی ساختمان‌های خود دمای بدن مراجعان را برای اطلاع از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ اندازه می‌گیرند.

به گزارش نشریه نیویورک تایمز این در شرایطی است که هر چند مقامات مسئول و کارشناسان در امور بهداشتی آمریکا تقریبا همگی بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای مهار شیوع ویروس کرونا تاکید داشته‌اند، اما میان آنان بر سر کارآیی استفاده از تب‌سنجی تردید وجود دارد. نتیجه یک مطالعه که در نشریه علمی جامعه طبی آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد از حدود ۶ هزار نفری که در بهار گذشته در بیمارستان‌های سلامت نورث‌ول نیویورک پذیرش شدند، تنها ۳۰ درصد موقع ورود تب داشتند.

این مرکز در دستورالعمل منتشره در ماه ژوئیه گفته است چک کردن تب و علائم ظاهری «به طور کامل موثر نیست» چرا که با این روش افراد بدون علائم ظاهری و همچنین افرادی با علائم ترکیبی تشخیص داده نخواهند شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آسیا برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته با رکود اقتصادی منطقه‌ای روبروست - BBC News فارسیبه گفته بانک توسعه آسیایی (ای‌دی‌بی)، همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ اقتصادهای درحال توسعه کشورهای منطقه آسیا را به سمت رکود سوق داده است. بانک توسعه آسیایی می‌گوید اقتصادهای درحال توسعه آسیا در سال ۲۰۲۰ میلادی به میزان ۰/۷ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سیاره‌های ۱۰ میلیون ستاره برای یافتن اثری از موجودات هوشمند رصد شدستاره‌‌شناسان سیاره‌های بیش از۱۰ میلیون ستاره راه شیری را با هدف یافتن نشانه‌ای از وجود موجودات فضایی رصد کردند؛ جستجوهایی که هر چند بی‌نتیجه بوده ولی به گفته ستاره‌شناسان به منزله ناامیدی از وجود این موجودات هوشمند نیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ : ایران پس از انتخابات آمریکا با من توافق می‌کندرئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که رسیدن به توافقی جدید میان تهران و واشنگتن جزئی از منافع ایران است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر ایران در کابل: تهران از تلاش‌ها برای تامین صلح پایدار در افغانستان حمایت می‌کندسفیر ایران در کابل در دیدار با رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت که تهران از مذاکرات صلح برای تامین ثبات پایدار در این کشور حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازدید تمام‌برهنه با ماسک از نمایشگاه لویی دوفونس در پاریساعضای انجمن طبیعت‌باوران پاریس خواسته با این کار با خاطرهٔ کمدین نامدار فرانسوی شوخی کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرونده‌سازی جدید برای زندانیان سیاسی؛ چرا از شکنجه‌هایت گفتی؟ چرا سرود خواندی؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »