مقام بهداشت: ۶۰ درصد ایرانیان اضافه‌وزن دارند؛ کاهش شدید رشد کودکان

18/08/1400 07:48:00 ب.ظ

▪️رئیس پژوهشکده غدد و متابولیسم ایران می‌گوید بیش از ۶۰ درصد از مردم این کشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند، ۱۱ درصد به دیابت مبتلا هستند و کم بودن ید در سبد غذایی موجب کمبود رشد ذهنی و جسمی کودکان و نوجوانان کشور شده است.

بنا بر محاسبات کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار ایران، نرخ سبد معیشت خانوار در مهر ماه به ۱۱ میلیون و ۴۷۹ هزار تومان رسیده و بر این اساس، بسیاری از مردم تنها می‌توانند روزانه یک وعده غذای گرم بخورند و دو وعده دیگر را سردستی با غذای سرد سپری کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

با راه های گوناگون مانند آلودگی هوا، استفاده از آرد سفید بجای آرد سبوس دار برای پخت نان در کشور، گرانی مواد خوراکی مفید جهت رشد جوانان ، تولید اتومبیل غیر استاندارد جهت مرگ و ناکامی جاده ها، طلفات بزرگ بیماری واگیر ، ازدیاد اعتیادات و نا امیدی مردم از اصلاحات ، همه عامل خطرات. مردم ایران کاهش سهم پروتئین و لبنیات گران رو با غذاهای نشاسته ای ارزان تر مثل نان جایگزین می کنند که نتیجه اش چاقی مفرط است.

صحبتهای طوفانی و جنجالی رضا کیانیان خطاب به مسئولان درباره وضعیت موجود که کمتر سلبریتی جرات بیان آن را دارد!

نرخ تورم سالانه در استان تهران به بیش از ۴۱ درصد رسید | DW | 08.11.2021آمار دولتی حکایت از افزایش مهار نشده بهای کالاهای مصرفی در بازارهای تهران و دیگر استان‌های این کشور دارد. بهای برخی از کالاها و از جمله سبزیجات در محاسبه نقطه‌ای نسبت به مهرماه سال گذشته افزایشی ۹۰ درصدی داشته است. حتی پانسمانهای بیماران پروانه هم گران شده... 'فراموشی صورت مسئله' خروج یکجانبه ایالات متحده از برجام و تحریم های ظالمانه و دنباله روی دولت‌های ضعیف ،غیر مستقل وپاچه خوار استعمار البته؛ آستانه سال چهارم گام دوم انقلاب اسلامی مردم مقاوم ایران این هم از افزایش نرخ غذا در سوئد 'زمانیکه نرخ تورم در سوئد پس از سال 2018 - 1.6% است نرخ تورم غذا طی دو سال جاری 6.1% است'

ممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شودممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شود دولت بایدن قرار است امروز ممنوعیت‌های سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران را که به دلیل شیوع بیماری کرونا اعمال شده بود، لغو کند.

دفاع از جولیان آسانژ دفاع از آزادی و دمکراسی‌ست | DW | 08.11.2021جولیان آسانژ در لندن به دادگاه کشانده شده و احتمال می‌رود به آمریکا تحویل داده شود. در حمایت از او موج اعتراض در غرب گسترده‌تر شده است. پن آلمان دفاع از او را به دفاع از آزادی گره زده و او را عضو افتخاری خود کرده است.

کارشناسان امنیتی: اسرائیل از بدافزار پگاسوس برای جاسوسی از ۶ کنشگر حقوق فلسطینان استفاده کرده استچند سازمان دفاع از حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که دولت اسرائیل از بدافزار پگاسوس، ساخت شرکت ان‌اس‌او برای جاسوسی از تلفن‌های همراه ۶ کنشگر آرمان فلسطینی استفاده کرده است.

دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید🔺 دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید ▪️افرادی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند باید نشان دهند که واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی شده‌اند و جواب آزمایش اخیر آنها نیز منفی بوده است.

شطرنج‌باز ایران پیش از رویارویی با حریف اسرائیلی از ادامه مسابقات «انصراف» داد▪️در هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج یادبود میخائیل تال در رده شطرنج برق آسا، محمد_امین_طباطبایی، پس از آن که طبق قرعه به بوریس گلفند، شطرنج‌باز اسرائیلی و بخت بیست‌و‌نهم کسب جام رسید، طبق روال چهار دهه اخیر جمهوری اسلامی از ادامه مسابقات کناره‌گیری کرد. زیر پرچم حکومت اسهالی هیچ موفقیتی برای مردم عادی متصور نیست شرم بر او.. اينا كه همه جا هستند و بدون بازي با ما مدالها رو ميبرن، بهتره ما بريم دنبال بازي سه قاپ.