مقام طالبان: با آمریکا بر سر آتش‌بس هفت روزه در افغانستان توافق کردیم

13/02/2020 11:09:00 ب.ظ

یک مقام طالبان: با آمریکا بر سر آتش‌بس هفت روزه در افغانستان توافق کردیم

روند صلح, طالبان

یک مقام طالبان : با آمریکا بر سر آتش‌بس هفت روزه در افغانستان توافق کردیم

مارک اسپر ، وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که نمایندگان این کشور و گروه طالبان در خصوص طرح کاهش ۷ روزه خشونت‌ها در افغانستان مذاکره کرده‌اند.

یک مقام طالبان روز پنجشنبه گفت این گروه برقراری آتش‌بس هفت روزه در افغانستان را پذیرفته است.پیش از این مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا اعلام کرده بود که نمایندگان این کشور و گروه طالبان در خصوص طرح کاهش ۷ روزه خشونت‌ها در افغانستان مذاکره کرده‌اند.

این مقام طالبان به خبرنگار ان‌بی‌سی در پیشاور پاکستان گفت: «شورای طالبان آتش‌بس هفت روزه را تصویب کرده اما تاکنون زمان آغاز آن مشخص نیست.» این منبع افزوده است که «تاریخ امضای توافق صلح هنوز قطعی نشده است. این توافق همچنان مشکلات کوچک اما سرنوشت سازی دارد.» وی با انتقاد تلویحی از بدقولی ایالات متحده گفت: «شما می‌توانید انتظار هرچیزی از آمریکایی‌ها داشته باشید، همانطور که ما تجربیات بسیار بدی از آن‌ها داریم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

آبرو چیزیه که در سیاست معنا نداره

وزیر دفاع امریکا: با طالبان در مورد طرح کاهش ۷ روزه خشونت مذاکره کردیم مارک اسپر ، وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که نمایندگان این کشور و گروه طالبان در خصوص طرح کاهش ۷ روزه خشونت‌ها در افغانستان مذاکره کرده‌اند. هفته ی ولنتاین رو فقط شما که سال ۲۰۰۱ می‌خواستیم خوار مادرشونو عروس کنید، الان کارتون به مذاکره رسید؟ :))))))) انگلای دروغگو بعید است طرف این چهار دهه تعاملات فیما بین هنوز چهره ی واقعی امریکا از نظر طالبان مخفی مانده باشد،واگر شناخته باشد هیچ مذاکره وتوافقی با آنها نخواهند کرد چون آمریکایی ها در ذاتشان بدعهدی وپیمان شکنی وجود دارد. آمریکایی خوب همان آمریکایی کشته شده هست!

رئیس جمهور افغانستان از پیشرفت مذاکرات میان آمریکا و طالبان خبر دادرئیس جمهوری افغانستان اعلام کرد که پمپئو در تماس تلفنی با وی تصریح کرده پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای میان وانشگتن و طالبان ایجاد شده است. رئیس جمهور افغانستان خیلی احمق تشریف دارند اگه دروغ ای این کلاش زمان را باور کند اجتماع شب وروز محال است همینطور است رابطه طالبان با نماد کفر پمپگو Telegraph newspaper: Taliban threatens US to cancel talks The Taliban said they would give the negotiating team three days to present their position. تصریح کرده؟! نیازی نبود. همه دنیا می دونن طالبان سگ توله واشنگتنه!

انفجار در کندز افغانستان هشت کودک کشته و زخمی شدندمقام‌های ولایت کندز افغانستان پنج شنبه 13 فوریه تایید کردند، در نتیجه یک حمله انفجاری در این ولایت

دیدار وزرای دفاع آمریکا و افغانستان در بروکسلوزرای دفاع آمریکا و افغانستان در حاشیه نشست ناتو در بروکسل با هم دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آ ناتو لی

اشرف غنی: پیشرفت‌های قابل توجهی در مذاکرات با طالبان حاصل شده استاز سوی دیگر نیویورک تایمز به نقل از منابع افغان و آمریکایی اعلام کرده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه برای انجام توافق نهایی با طالبان تحت شرایطی خاص چراغ سبز نشان داده است. داکتر مطلب را مورد گفتگو های طالبان با دولت افغانستان باید صورت گیرد درست وبجا فرمودده است. چون یک طرف صلح افغانستان ملت ودولت افغانستان است. ههههه این خبر خوش برای متحدین کمونیست و سکولار نخوابد بود وجزمرگ بربادی تمام متحدین وحکومت کفری سکولاریزم نتیجه دیگر درپی نخورد داشت شتر درخواب بیند پنبه دانه گهی کپ کپ خورد گه دانه دانه

رویترز: حزب‌الله در پی پر کردن جای خالی سلیمانی در عراق است | DW | 12.02.2020خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه از دیدار مقامات حزب‌الله با رهبران شبه‌نظامی عراق، بلافاصله پس از کشته شدن قاسم سلیمانی خبر می‌دهد. حزب‌الله پیشتر تأکید داشت که در کار گروه‌های شیعه عراقی دخالت نمی‌کند. جناب دویچه: 1- عبارت شهادت قاسم سلیمانی را حتما بکاربرید. 2- سپهبد سلیمانی فرمانده فرامرزی بودند برای جبهه مقاومت و همه جبهه مقاومت در سراسر جهان اعم از لبنان عراق یمن افغانستان سوریه پاکستان اروپا آمریکا آسیای شرقی استرالیا آفریقا و منطقه خاورمیانه برای خونخواهی او با هم متحدند. عجب تحليل آبكى!مگرجاى حاج قاسم درعراق خاليست كه حزب الله بخواهدآنراپُركند؟ومگرحزب الله تافته جدابافته ازحاج قاسم است؟ايران،عراق، لبنان وسوريه اجزاى جداناپذيرجبهه مقاومت درمنطقه غرب آسياهستند وبزودى،انشالله،يمن وافغانستان نيزبه اين جبهه متصل ميشوند ازمديترانه تاچين ميشود مقاومت ! این اگر دخالت است ملاقات برایان هوک با مجاهدین رجوی بعدازترور سلیمانی ، چه نامیده میشود ؟ شیطنت خبری رادیو آلمان

Aa یک مقام طالبان روز پنجشنبه گفت این گروه برقراری آتش‌بس هفت روزه در افغانستان را پذیرفته است.آقای اسپر که پس از پایان نشست دو روزۀ وزیران دفاع کشورهای عضو پیمان ناتو در بروکسل، در یک نشست خبری سخن می‌گفت، تأکید کرد که در جریان این نشست نظر مشورتی سایر وزراء دفاع کشورهای عضو ناتو را جویا شده و جلساتی دو جانبه و چند جانبه در مورد آن برگزار کرده است.به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور فغانستان روز سه‌شنبه با اشاره به تماس تلفنی‌اش با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد در این تماس تلفنی طرف آمریکایی از پیشرفت قابل ملاحظه در مذاکرات با طالبان بر سر توافق خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان خبر داده است.پنج کودک کشته و سه کودک دیگر نيؤ زخمی شدند.

پیش از این مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا اعلام کرده بود که نمایندگان این کشور و گروه طالبان در خصوص طرح کاهش ۷ روزه خشونت‌ها در افغانستان مذاکره کرده‌اند. این مقام طالبان به خبرنگار ان‌بی‌سی در پیشاور پاکستان گفت: «شورای طالبان آتش‌بس هفت روزه را تصویب کرده اما تاکنون زمان آغاز آن مشخص نیست. واکنش آمریکا به حمله طالبان؛ «توقف کوتاه» در مذاکرات صلح افغانستان توافق آمریکا و طالبان برای کاهش سطح خشونت‌ها در افغانستان یکی از مراحل حصول به توافقنامه صلحی است که به موجب آن با عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از این کشور، طالبان نیز به ستیز علیه حکومت مرکزی این کشور پایان می‌دهد و با دولت محمد اشرف غنی به مصالحه می‌رسد.» این منبع افزوده است که «تاریخ امضای توافق صلح هنوز قطعی نشده است. این توافق همچنان مشکلات کوچک اما سرنوشت سازی دارد..» وی با انتقاد تلویحی از بدقولی ایالات متحده گفت: «شما می‌توانید انتظار هرچیزی از آمریکایی‌ها داشته باشید، همانطور که ما تجربیات بسیار بدی از آن‌ها داریم. وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در این حمله انتحاری شش نفر به شمول چهار نظامی و دو غیرنظامی کشته شدند 13 نفر دیگر به شمول پنج نظامی و هشت غیرنظامی زخم برداشتند.

» آقای اسپر که پس از پایان نشست دو روزۀ وزیران دفاع کشورهای عضو پیمان ناتو در بروکسل، در یک نشست خبری سخن می‌گفت، تأکید کرد که در جریان این نشست نظر مشورتی سایر وزراء دفاع کشورهای عضو ناتو را جویا شده و جلساتی دو جانبه و چند جانبه در مورد آن برگزار کرده است. وزیر دفاع آمریکا همچنین یادآور شد که مذاکره نمایندگان این کشور با طالبان مرحله به مرحله پیش خواهد رفت و در پایان هر مرحله نتایج آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. واکنش آمریکا به حمله طالبان؛ «توقف کوتاه» در مذاکرات صلح افغانستان توافق آمریکا و طالبان برای کاهش سطح خشونت‌ها در افغانستان یکی از مراحل حصول به توافقنامه صلحی است که به موجب آن با عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از این کشور، طالبان نیز به ستیز علیه حکومت مرکزی این کشور پایان می‌دهد و با دولت محمد اشرف غنی به مصالحه می‌رسد. هجده سال پس از حمله ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ گروه القاعده به برج‌های تجارت جهانی در نیویورک که زمینه حمله ائتلافی به رهبری آمریکا را به افغانستان فراهم کرد، همچنان حدود ۱۳ هزار نظامی ایالات متحده و هزاران سرباز ناتو در این کشور حضور دارند. .